Студопедия

Главная страница Случайная страница

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок 26






Тема. Комп’ютерна підтримка вивчення навчальних предметів (українська мова).

Мета. Перевірити вміння дітей диференціювати звуки на голосні та приголосні. Розвивати логічне мислення, увагу, зосередженість. Виховувати дисциплінованість та культуру навчальної праці при роботі з комп’ютером.

Обладнання. Малюнок Незнайки, завдання на картках для Розумників і Розумниць.

Хід уроку

  1. Організація класу. Хто це стукає до нас?

Поспішає у наш клас.

Двері швидше відчиняймо,

Гостя нашого стрічаймо!

  1. Мотивація навчальної діяльності.

Діти, це наш давній знайомий Незнайко. Він сьогодні вирушає у фантастичну подорож у звукове царство на новому поїзді, який йому подарував гномик Мудрунчик. Незнайко пропонує нам поїхати з ним. Згідні? Ви любите Незнайка?

Психогімнастика. Вимовте слово «Незнайко» лагідно, весело, сердито, здивовано, байдуже.

  1. Актуалізація опорних знань.

Діти, треба запустити мотор поїзда.

Чух – чух – чух.

Коліщата стукотять.

В царство звуків

Нас вже мчать.

А ось і перша зупинка «Запитайка».

? Що ви можете розказати про букви?

? Яка буква в рядку зайва Р, Б, А, М, Ш, Д?

? Чим голосні звуки відрізняються від приголосних?

? Назвіть літери, що позначають голосні звуки?

? Назвіть букву, що не позначає звука?

? Що ви знаєте про літеру «я»?

? А що ви знаєте про букву «щ»?

Друга зупинка «Ігрова». Гра «Буква заблукала». На двох хмаринках розміщені літери, які переплутав Незнайко. Вам потрібно виправити помилки.


Третя зупинка «Загадкова». Розгадайте загадку: У землі червоне, а над землею зелене, борщ виходить добрий з мене. (Буряк)

Визначте кількість голосних і приголосних звуків у кожному слові загадки та в слові-відгадці.

Черверта зупинка «Комп’ютерна».

  1. Комп’ютерна частина уроку.

Ознайомлення із змістом комп’ютерної частини уроку. Увага! Увага! Надійшов сигнал SOS! Жителі звукового царства благають врятувати їх від біди. Потрібно скласти прислів’я, щоб уникнути катастрофи.

Демонстрація вчителем роботи програми «Незвичайний поїзд».

Міні-бесіда про правила техніки безпеки під час роботи з комп’ютером.

Робота з комп’ютером. Комп’ютерна програма «Незвичайний поїзд».

Гімнастика для очей. Вправи: «Маятник» ó; «Стовпчик» ô; «Рух по квадрату».

  1. Розв’язування завдань для Розумників і Розумниць.

В гостях у Розмалюйка. Скількома способами можна одягнути Мальвіну, якщо в неї два плаття і три капелюшка? (ê - плаття, ¼ - капелюшок). Самостійно вибери кольори для плаття та капелюшків.

Задачі для допитливих. Знайди невідоме число.

а) машина 6

мир 3

школа?

б) дерево + земля 11

турист + похід?

 
?

в)

 

?

  1. Підсумок уроку. Що сподобалось на уроці? Що було найважче?

Поделиться с друзьями:

mylektsii.su - Мои Лекции - 2015-2024 год. (0.006 сек.)Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав Пожаловаться на материал