Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Інтегрований урок 4 клас⇐ ПредыдущаяСтр 13 из 13
Тема: Найкраще місце на землі. Мій рід, Інтегровані предмети: народознавство, українське читання Мета: · формувати у дітей розуміння того, що найкраще місце на землі - твоя батьківщина, що поняття Батьківщина починається з понять рід, родина, рідня; - розвивати увагу, пам'ять, техніку читання, навички зв'язного мовлення; - сприяти вихованню патріотичних почуттів, любові до рідної землі, рідних людей, спонукати до вивчення історії своєї сім'ї, свого роду. Обладнання: книги «Добросвіт», підручники «Читанка 4 клас», ілюстрації «Рідний край», малюнки дітей, книга А Сизенко, В. Федічев, В. Черепахін «Ми - донские казаки», зразки оформлення «Дерево роду» Хід уроку І Організація класу Доброго ранку! — говорить вам сонце I заглядає до нас у віконце. II Актуалізація опорних знань учнів 1. Фронтальна бесіда - Хто такий громадянин? - Як ви розумієте слово Батьківщина?
2. Читання вірша Д. Павличка «Де найкраще місце на землі» (з книги 3. Відповіді на питання за оповіданням (підручник «Читанка 4 клас») 4. Вибіркове читання. Знайти в оповіданні «На новій землі» речення, які підтверджують тугу людей за рідною землею, любов до України. III Мотивація навчальної діяльності. 1. Колективний висновок: «Найкраще місце на землі - це твоя Батьківщина, де народився ти, твої батьки, твої рідні» IV Повідомлення теми, мети уроку. Вчитель: Сьогодні у нас стартує новий проект під назвою «Родовідне дерево» Щоб зрозуміти суть нашої роботи, на цьому уроці ми попрацюємо за таким планом (запис на дошці) План уроку 1. З чого починається Батьківщина? 2. Родина, рідня, рід. 3. Родовідне дерево. V Реалізація проекту І етап 1. 3 чого починається Батьківщина Бесіда. 2.Робота за книгою «Добросвіт» 4. - Колективний пошук: «Що таке родина, рідня, рід?» (с23) - Читання підготованими учнями текстів «Родовідна пам'ять» «Родовідне дерево» (с24) - Словникова робота; паросток, родовід, перекотиполе, архів. - Бесіда за змістом: * Хто вважається відірваним від дерева листочком? * Що являється корінням. Гілками в родовідному дереві? * Що значить знати свій рід? 3.Фронтальна бесіда «Родовідне дерево» Демонстрація зразків оформлення «Родовідного дерева» -професійно- наукове, дитяче оформлення. VI Підсумок роботи на уроці. - Як ви вважаєте, чи досягли ми мети нашого уроку? - Що ще слід зробити? (Скласти і оформити Родовідні дерева Своїх сімей, прийняти участь у шкільному фотоконкурсі «Моя сім'я») VII Домашнє завдання. Робота над проектом за планом (роздаються картинки — пам'ятки) 1. Разом з батьками дослідити історію своєї сім'ї, підібрати фотографії 2. Оформити Родовідне дерево. 3. Прийняти участь у шкільному фотоконкурсі «Моя сім'я» 4. Оформити презентацію або публікацію (в групах) «Як я працював над
- Що нового дізнався про своїх предків; - Які традиції існують в твоїй сім'ї; - Що ще цікавого можеш розповісти про свою сім'ю, свій рід.
|