Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Риба (філе) відварена ⇐ ПредыдущаяСтр 4 из 4
ІНСТРУКЦІЙНО-ТЕХНОЛОГІЧНА КАРТКА.
ІНСТРУКЦІЙНО- ТЕХНОЛОГІЧНА КАРТКА. Риба (філе) відварена
ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ № Дата група кравці
Тема: Обробка прорізної кишені в рамку з клапаном. Мета: освітня: ознайомити учнів з технікою обробки прорізної кишені в рамку з клапаном, навчити обробляти прорізну кишеню в рамку з клапаном; виховна: виховувати в учнів працелюбність, культуру праці, трудову дисципліну, свідоме ставлення трудового завдання; розриваюча: розвивати в учнів координацію рухів, окомір, естетичний смак. Тип уроку: урок формування вмінь та навичок. Об’єкт праці: прорізна кишеня в рамку з клапаном. Наочність: зразки прорізаних кишень в рамку з клапаном, інструкційні картки, зразок поетапної обробки прорізної кишені в рамку з клапаном, емблеми, команд, жетони, лекала кишені, коробка, листівки з запитаннями. Обладнання: швейна машина 1022кл., обметувальна машина 51кл., праска У-6. Міжпредметні зв’язки матеріалознавство, конструювання, обладнання, технологія швейного виробництва. Місце проведення: навчальна майстерня училища. Час проведення: 6 годин.
Хід уроку:
1.Організаційний момент. Привітання, відмітка відсутніх, призначення чергових, перевірка готовності до уроку. 2.Вступний інструктаж за темою уроку: Перевірка домашнього завдання: Аналіз помилок, допущених на минулому уроці, обговорення способів їх усунення та запобігання. Теоретична перевірка домашнього завдання здійснюється у формі гри: учнів поділяють на дві команди, звучить запитання, відповідь на яке має право дати команда, члени якої першими піднімають руку; за правильну відповідь команда отримує жетон; перемагає команда, яка отримала більшу кількість жетонів. Актуалізація опорних знань: Які кишені на одязі ви зустрічали? Який вони мали зовнішній вигляд? Які призначення кишень? Які функції вони виконують? Мотивація навчальної діяльності: Дійсно, кишені на одязі виконують подвійну функцію: експлуатаційну та оздоблювальну. Експлуатаційна функція кишень полягає в тому, що одяг з їх наявністю зручніший у використанні. Всі ви, мабуть, помічали переваги верхнього одягу, який містить велику кількість кишень. Оздоблювальна функція кишень теж не менш важлива. Останнім часом дуже модним стало використання великої кількості кишень, причому деякі з них носять виключно декоративний характер (застрочування кишень на колінах у брюках та ін). Тому важливо знати не тільки види кишень, а й вміти виконувати їх обробку. Тема та мета завдання: Сьогодні на уроці ми навчимося обробляти один з їх видів. Отже, запишіть у зошити дату та тему уроку6 «Обробка прорізної кишені в рамку з клапаном». Пояснення нового матеріалу, показ трудових дій. Для обробки кишені беруть 2 обтачки, підзор з тканини верха, мішковину, дольовик та клапан. Клапан викроюють основної тканини. Довжини клапана дорівнює довжині прорізу кишені плюс 0, 5см з кожного боку для шва обтачування, плюс 0, 2см на утворення канту. Ширина клапана дорівнює ширині клапана в готовому вигляді (3-8см) плюс ширина шва притачування клапана (1-1, 5см) плюс ширина обтачувння нижнього боку (0, 5см) плюс припуск на утворення канту (0, 2см). Під клапан виконується з підкладочної тканини так, щоб дольова нитка проходила по довжині деталі, щоб клапан не розтягувався. Під клапан виконується вужчим клапана на 0, 2-0, 4см. Дольовик потрібен для запобігання від розтягування входу в кишеню. Викроюють його з тонкої бавовняної тканини. За довжиною він повинен виступати за передній кінець кишені на 2-4см, а іншого кінця доходити до бокових зрізів пілочки. Ширина дольовик повинна бути 5-6см. Обтачки потрібні для обробки зрізів кишені, їх викроюють з основної тканини на 3-4см довшими прорізу кишені, шириною 4-5см. Дольова нитка повинна проходити вздовж обтачки. Підзор виконують з основної тканини. Довжини підзора дорівнює довжині обтачки, ширина 6-см. Дольова нитка проходить вздовж його довжини. Мішковина кишень виконується так, щоб дольова нитка була розміщена вздовж деталі (по ходу руху руки в кишені). Ширина дорівнює довжині обтачки, довжина – подвоєній глибині кишені (16-20см). (Пояснення супроводжується показом лекал кишені). А перед тим, як перейти до обробки кишені, давайте повторимо з вами правила техніки безпеки під час роботи на швейній машині з електричним приводом. (Учні повторюють правила техніки безпеки). Показ трудових дій та прийомів. Технологічна послідовність обробки прорізної кишені в рамку з клапаном складається з наступних операцій: 1) намітити місце розташування кишені двома горизонтальними та двома вертикальними лініями; 2) викроїти необхідні деталі кишені; 3) обробити клапан: - приклеїти прокладку до клапана; - зметати клапан з під клапаном; - обтачати клапан; - видалити нитки змотування; - підрізати шов; - виметати клапан; - припрасувати клапан; - витягнути нитку вимотування; - випрасувати клапан; 4) прикачати підзор до мішковини швом шириною 0, 7см. Шви запрасувати в бік мішковини; 5) прикачати обтачку до клапана швом, що дорівнює ширині верхньої рамки; 6) прикачати обтачку та обтачку з клапаном до пілочки по наміченим лініям так, що їх зрізи були спрямовані до лінії прорізу кишені; 7) розрізати вхід в кишеню посередині між строчками, починаючи з середини в обидва боки, не доходячи до кінців строчок на 1-1, 5см. в кінцях кишені розрізати б боки строчок під кутом, не доходячи до них 0, 1-0, 2см; 8) вивернути рамки та виметати їх; 9) закріпити кінці кишені двома оберненими строчками, розправляючи розсічені кути; 10) притаїти мішковину з підзором в шов притачування верхньої обтачки; 11) прикачати мішковину до нижньої обтачки шириною шва 0, 7см; 12) обтачати мішковину; 13) припрасувати кишеню; 14) видалити нитку вимотування; 15) кишеню припрасувати. (Пояснення супроводжується демонстрацією трудових дій та прийомів). Закріплення нового матеріалу: Відбувається у формі гри «Лотерея», учні по черзі витягають з коробки листівки з запитаннями та відповідають на них. (Учням роздаються інструкційні картки та вони починають працювати). 3. Поточний інструктаж. Здійснюються цільові обходи робочих місць учнів з метою: 1-й обхід: перевірити правильність розкроювання деталей кишені; 2-й обхід: перевірити правильність виконання початкових операцій по обробці кишені; 3-й обхід: перевірити правильність користування технічною документацією; 4-й обхід: перевірити дотримання правил техніки безпеки; 5-й обхід: перевірити правильність виконання проміжних операцій по обробці кишені; 6-й обхід: перевірити дотримання норм виробничої санітарії; 7-й обхід: перевірити правильність виконання завершальних операцій по обробці кишені. Під час обходів при необхідності здійснюється індивідуальний, груповий або фронтальний інструктаж. 5. Заключний інструктаж: Здійснюється допомога по організації завершення роботи. Вислухати повідомлення бригадирів про роботу бригад. Відмінити позитивні сторони і найбільш характерні недоліки в роботі групи. Роботи учнів оцінити. В разі виявлення помилок у роботі, майстер пояснює чому вони виникли і показує способи їх усунення. 6. Підведення підсумків: Підводяться підсумки роботи групи за день. В разі необхідності задати питання для виявлення рівня засвоєння учнями матеріалу уроку; для виправлення допущених помилок і дефектів в роботі. Підвести підсумки роботи кожної бригади. Дати коротку характеристику роботи кожного учня і повідомити оцінки. 7.Домашне завдання: Вивчити технологічну послідовність обробки прорізної кишені в рамку з клапаном. 8.Прибиранняробочих місць та майстерні. Чергові разом з майстром виробничого навчання приймають робочі місця. Чергові прибирають майстерню і здають її майстру.
|