Студопедия

Главная страница Случайная страница

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Особливості текстів-описів. Мета цих текстів






Мета: продовжити ознайомлення учнів із типами текстів за їх метою; звернути увагу на характерні ознаки текстів-описів; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати бережливе ставлення до природи.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (вправа 36, с. 21).

— З яким текстом ознайомилися вдома?

— Чи можна його назвати текстом-міркуванням? Доведіть.

— Зачитайте виписані речення.

— На які слова ви звернули увагу? (Говорить, твердить, каже)

— Що це за слова? (Синоніми)

— Яка їх роль у реченні? (Допомагають уникнути повторів.)

2. Словниковий диктант

— Запишіть під диктування.

Восени, щоденно, щогодини, портрет, попереду, до побачення, щодня.

Взаємоперевірка робіт.

— Правопис якого слова ми ще не розглядали? (Портрет)

3. Каліграфічна хвилинка

Пп Пп Пп пп ор портрет

— Утворіть словосполучення.

Портрет велинекий

кийчіт

догийро

недовімий

рокольовий

Гра «Сито»

— Доберіть з довідки слова та запишіть речення.

Портрет пише...

Море малює...

Пейзажист передає красу природи у...

(Шофер, портретист, моряк, пекар, мореніст, піаніст, пейзаж)

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ

— Малювати можна не лише фарбами. Сьогодні ми спробуємо малювати за допомогою слів.

А допоможе нам у цьому новий тип тексту.

IV. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Ознайомлення з текстом-описом. Вправа 39 (с. 21)

— Прочитайте текст вправи.

— Який заголовок ви можете запропонувати до цього тексту?

— Чи можна назвати цей текст міркуванням?

— Чому? Доведіть свою думку.

— Яка мета цього тексту?

— Які слова автор уживає в тексті, щоб описати зовнішність дідуся?

— Такий текст називають текстом-описом.

2. Ознайомлення з теоретичним матеріалом (с. 21)

3. Колективне виконання вправи 38 (с. 22)

— Прочитайте текст вправи.

— Чому дідусь називає онуку «Моя черешенька»?

— Доведіть, що це текст-опис.

4. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ

1. Гра «Портрет на замовлення». Вправа 39 (с. 22)

Завдання можна виконати диференційовано: одні учні виконують завдання, подане у вправі, інші описують свого однокласника, не називаючи його імені.

Перевірка виконаних робіт

— Які слова допомогли вам упізнати ваших однокласників?

2. Робота в групах. Вправа 40 (с. 22)

Учні читають діалог та добирають до нього заголовок.

— Про що мріяла перша дитина? А друга?

— Обміркуйте в групах, як можна продовжити діалог другої дитини.

Учитель заслуховує відповіді кожної групи.

— А як ви допомагаєте птахам?

3. Самостійна робота

1 варіант

— Прочитайте текст.

— Визначте тип тексту та доберіть питання, на яке він відповідає.

— Придумайте заголовок до тексту.

Кроків за кілька від сухої коси визирає з води вербовий кущик. Невеличкий такий, а на ньому — котики. Пухнасті, жовтаво-зелені. Ніби табунець гусенят примостився спочити на галузках. І такі вони лагідні та безпомічні.

2 варіант

— Прочитайте текст.

— Визначте тип тексту та доберіть питання, на яке він відповідає.

— Придумайте заголовок до тексту.

Усю зиму спав їжачок у лісі під купою хмизу. Настала весна. Весняне сонечко пригріло землю.

Виліз їжачок зі свого зимового лігва і почав чиститися. Він потерся об кущі та гілочки. Потім облизав себе язичком. Подивився їжачок навкруги, струснувся і побіг на полювання.

— Над якими типами текстів ви працювали?

— Чим текст-опис відрізняється від тексту-розповіді?

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

— З якими текстами ми сьогодні ознайомилися?

— Чому вони мають таку назву?

— Як ви розумієте вислів «живий портрет»?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Вправа 41, с. 22–23.

 


Поделиться с друзьями:

mylektsii.su - Мои Лекции - 2015-2024 год. (0.006 сек.)Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав Пожаловаться на материал