Студопедия

Главная страница Случайная страница

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Молитва первая






МОЛИТВЫ О ВОССТАНОВЛЕНИИ ХРАМА ИКОНЫ БОЖИЕЙ МАТЕРИ ВСЕХ СКОРБЯЩИХ РАДОСТЬ В С. АНДРЕЕВКА АУРГАЗИНСКОГО РАЙОНА.

 

Во имя Отца, и Сына, и Святаго Духа, Аминь.

Молитва предначинательная

Господи Иисусе Христе, Сыне Божий, молитв ради Пречистыя Твоея Матере и всех святых, помилуй нас. Аминь.

Слава Тебе, Боже наш, слава Тебе.

Молитва Святому Духу

Царю Небесный, Утешителю, Душе истины, Иже везде сый и вся исполняяй, Сокровище благих и жизни Подателю, прииди и вселися в ны, и очисти ны от всякия скверны, и спаси, Блаже, души наша.

 

Трисвятое

Святый Боже, Святый Крепкий, Святый Безсмертный, помилуй нас. (Трижды).

Слава Отцу и Сыну и Святому Духу, и ныне и присно и во веки веков. Аминь.

Молитва ко Пресвятой Троице

Пресвятая Троице, помилуй нас; Господи, очисти грехи наша; Владыко, прости беззакония наша; Святый, посети и исцели немощи наша, имене Твоего ради.

Господи, помилуй. (Трижды). Слава, и ныне.

Молитва Господня

Отче наш, Иже еси на небесех! Да святится имя Твое, да приидет Царствие Твое, да будет воля Твоя, яко на небеси и на земли. Хлеб наш насущный даждь нам днесь; и остави нам долги наша, якоже и мы оставляем должником нашим; и не введи нас во искушение, но избави нас от лукаваго.

Господи помилуй 12 раз.

Приидите, поклонимся Цареви нашему Богу. (Поклон)

Приидите, поклонимся и припадем Христу, Цареви нашему Богу. (Поклон)

Приидите, поклонимся и припадем Самому Христу, Цареви и Богу нашему. (Поклон)

Псалом 83

Коль возлюбленна селения Твоя, Господи сил! Желает и скончавается душа моя во дворы Господни, сердце мое и плоть моя возрадовастася о Бозе живе. Ибо птица обрете себе храмину, и горлица гнездо себе, идеже положит птенцы своя, олтари Твоя, Господи сил, Царю мой и Боже мой. Блажени живущии в дому Твоем, в веки веков восхвалят Тя. Блажен муж, eмуже есть заступление eго у Тебе; восхождения в сердце своем положи, во юдоль плачевную, в место еже положи, ибо благословение даст законополагаяй. Пойдут от силы в силу: явится Бог богов в Сионе. Господи Боже сил, услыши молитву мою, внуши, Боже Иаковль. Защитниче наш, виждь, Боже, и призри на лице христа Твоего. Яко лучше день един во дворех Твоих паче тысящ: изволих приметатися в дому Бога моего паче, неже жити ми в селениих грешничих. Яко милость и истину любит Господь, Бог благодать и славу даст, Господь не лишит благих ходящих незлобием. Господи Боже сил, Блажен человек уповаяй на Тя.

Слава, и ныне: Аллилуия. (Трижды)

 

Господу помолимся, Господи помилуй.

МОЛИТВА ПЕРВАЯ

 

Владыко Господи Боже наш, Ты бо рекл еси через Давида царя: «Аще не Господь созиждет дом, всуе трудишася зиждущии». Господи Боже и Спасителю наш, верою объемлем в душах наших и сердцах Тобою реченная, припадаем благости Твоей: помози нам, грешным, сие дело возведения храма, нами начинаемое, о Тебе Самом совершити.

Господи Боже наш, решив устроить храм имени Своему на земли, Ты рекл еси некогда Давиду царю: «Понеже взыде на сердце твое еже создати храм имени Моему, добре сотворил еси, яко бысть на сердце твоем. Обаче ты не созиждеши храма, разве сын твой, иже изыде из чресл твоих, той созиждет храм имени Моему». Ей, Владыко Господи Боже наш, едине Сердцеведче, Ты не Давида царя избрал еси для устроения храма, но Соломона, сына его. Сам и ныне умилостивись над нами грешными и недостойными рабами Твоими и даруй нам благодать Твою устроить храм имени Твоему. Ибо кто достойне сие совершати возможет, аще не Ты Сам, всемогий Господи, устроителей достойными сотвориши.

Ведуем и сие милосердию Твоему исповедуем, яко недостойны есмы ради грехов и безчисленных прегрешений наших к толикому святому делу приступити. Но ведуем воистину и веруем от всего сердца и усты исповедуем, яко силен еси нас удостоити и даровати благодать устроить храм Твой, не бо в правдах наших изливаем молитвы наша пред лицем Твоим, но в щедротах Твоих многих.

Буди Сам устроителем храма сего и вразуми нас во еже ведети, како и что творити, дабы созидающе дом Твой, ниже оставляли есмы в забвении домы и сердец наших, памятуя, яко Церковь не токмо стены, но и люди, являющие Тело Христово, а не вразумляющихся и вносящих раскольные мысли отведи от нас, верных Твоим заповедям огради от общения с поступающими так.

Даруй нам силы быть достойными членами Тела Твоего молитвами Пречистыя Твоея Матери Богородицы и Приснодевы Марии, Царя Давида, Пророка Предтечи и Крестителя Твоего Иоанна, святой мученицы Татианы, новомучеников и исповедников в земле Мордовской просиявших, святаго великомученика Георгия Победоносца, святой великомученицы Екатерины, святителя Николая, архиепископа Мирликийского чудотворца, преподобнаго отца нашего Сергия игумена Радонежского и Всея России чудотворца, святых благоверных князей Петра и Февроньи Муромских чудотворцев, Собор Дивеевских святых, святителя Игнатия Брянчанинова, священномученика Мисаила Архиепископа Рязанского и Муромского, просветителя мордвы, святителя Луки Войно-Ясенецкого и всех святых Твоих.

Тем же молим Твою благость, сотвори с нами по велицей милости Твоей, яко да возможем непоколеблемо пети же и исповедатися Тебе, во всех и от всех славимому Богу, безначальному Отцу, со единородным Твоим Сыном, и всесвятым, и благим, и животворящим Твоим Духом, ныне, и присно, и во веки веков. Аминь.

 


Поделиться с друзьями:

mylektsii.su - Мои Лекции - 2015-2024 год. (0.008 сек.)Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав Пожаловаться на материал