Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
III. Вивчення нового матеріалу ⇐ ПредыдущаяСтр 3 из 3
Урок_________ Дата____________ Тема: Ознайомлення з дією додавання. Знак «+». Складання виразів, що містять додавання, за предметними малюнками. Написання вивчених цифр. Мета: ознайомити учнів з дією додавання і знаком «+»; навчати записувати і читати приклади на додавання; вправляти у порівнянні чисел у межах 5; розвивати кмітливість; виховувати старанність. Обладнання: геометричний матеріал, предметні малюнки, малюнки тварин. Хід уроку I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань 1. Гра «Доповни до 5» Учитель називає число, а учень доповнює його до 5. 2. Гра «Побудуй ряд» На дошці — малюнки тварин, на яких записані цифри. Слон — 5, собака — 2, мишка — 1, коза — 3, кінь — 4. — Розставте тварин за порядком від найнижчого до найвищого. — Хто стоїть першим? Хто — останнім? — Хто стоїть перед конем? — Хто стоїть за мишкою? — Назвіть сусідів кози. 3. Геометричний матеріал — З яких геометричних фігур побудовано ялинку? III. Вивчення нового матеріалу 1. Пояснення вчителя — Мама купила 2 машинки, а потім ще 1. Скільки іграшок купила мама? — Як отримали число 3? (До 2 додали 1.) — Потім мама купила ще літак. Скільки тепер іграшок у мами? (4) — Як отримали число 4? — Кількість іграшок збільшувалася чи зменшувалася? Чому? — У математиці виконання цієї дії можна показати не тільки на іграшках, але й записати за допомогою чисел і знаків. 3 + 1 = 4, де знак «+» позначає додавання. Цифру до цифри ми додамо, Між ними хрестик поставимо. Намотай собі на вус: Цей знак в математиці називається «плюс». — Цей знак «=» називається дорівнює. Запис 3 + 1 = 4 називається прикладом. Читати цей приклад можна по-різному: три плюс один дорівнює чотирьом; до трьох додати один буде чотири. 2. Складання і читання прикладів за предметними малюнками різними способами 3. Первинне закріплення. Робота за підручником (с. 24)
|