Студопедия

Главная страница Случайная страница

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок__ Дата__






Тема: Число й цифра 7. Написання цифри 7. Порівняння чисел у межах 7. Послідовність чисел у межах 7. Прямий і зворотний порядок лічби в межах 7.

Мета: ввести поняття «число сім»; ознайомити учнів з написанням цифри 7; вправляти в лічбі предметів у межах 7, порівнянні чисел у межах 7; узагальнити вміння записувати і розв’язувати приклади на додавання; розвивати мислення; виховувати інтерес до математики.

Обладнання: друкована і рукописна цифра 7, лічильний матеріал, дидактичні картки, таблиця.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Гра «Хто швидше?»

1-ша команда. Розставити числа від 1 до 6 в порядку зростання.

2-га команда. Розставити числа від 1 до 6 в порядку спадання.

2. Усна лічба. Гра «Ланцюжок»

Лічба від 2 до 6; від 6 до 1; від 3 до 6 тощо.

3. Повторення понять «наступне», «попереднє» числа

— Назвіть число, попереднє до числа 2.

— Назвіть число, яке стоїть між числами 1 і 3.

— Назвіть число, наступне до числа 2.

— Назвіть число, попереднє до числа 5.

— Назвіть число, наступне до числа 4.

4. Гра «Засели будиночки»

III. Ознайомлення з новим матеріалом

1. Вірш-жарт

У селі всього 7 хат,

7 воріт, 7 цуценят,

7 хазяйок над усім,

Навіть півнів — рівно 7.

На 7 парканах різних

Поглядають дуже грізно.

Вітром віють 7 хвостів,

В кожному — 7 кольорів.

— Чим цікаве це село?

— Яке число ми будемо сьогодні вивчати?

2. Робота за предметними малюнками

— Скільки півників? (7) Скільки метеликів? (7) Скільки квіточок? (7)

— Що спільного для всіх цих предметів? (Кількість. Їх 7.)

3. Ознайомлення із друкованою й рукописною цифрою 7

Цифра сім, як кочерга,

В неї, бач, одна нога.

— Цифра сім складається із трьох елементів: хвилястої лінії, великої й маленької палички.

Починаємо писати хвилясту лінію трохи нижче середини верхньої сторони клітинки, доводимо її до верхнього правого кута клітинки, звідти, не відриваючи руки, проводимо основну похилу «паличку» до середини нижньої сторони клітинки. Маленька паличка повинна перетнути основну приблизно посередині. Вона має бути горизонтальною.

— А зараз напишемо цифру в повітрі (пам’ятаємо про дзеркальне відображення).

Написання цифри 7 у зошиті.

Фізкультхвилинка

4. Утворення числа 7

Учитель ставить на стіл вазу з квітами.

— Скільки квітів у вазі? (6) Скільки квітів я додала? (1) Скільки стало квітів у вазі? (7) Як утворили число 7?


Поделиться с друзьями:

mylektsii.su - Мои Лекции - 2015-2024 год. (0.009 сек.)Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав Пожаловаться на материал