Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
IV. Закріплення вивченого матеріалу ⇐ ПредыдущаяСтр 2 из 2
Урок__________ Дата___________ Тема: Склад числа 7. Написання цифр. Дні тижня. Поняття «сьогодні», «учора», «завтра». Мета: розглянути всі варіанти складу числа 7; навчати складати, розв’язувати і записувати приклади на додавання в межах 7; вивчити назви днів тижня; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати мислення; виховувати старанність. Обладнання: лічильний матеріал, предметні малюнки. Хід уроку I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань 1. Гра «Листоноша» — Хто такий листоноша? — Він ніс листи, але раптом його велика сумка розірвалася, і всі листи розсипалися. Допоможіть листоноші зібрати листи і рознести по домівках. На дошці — малюнки будинків з цифрами 2; 3; 4; 5; 6; конвертів з прикладами 2 + 2; 1 + 1; 3 + 2; 4 + 2; 2 + 1. 2. Лічба в межах 7 Завдання 1 (с. 30) — Скільки метеликів на малюнку? — Скільки ластівок? — Назвіть числа від 1 до 7; від 7 до 1; від 3 до 7; від 2 до 7. 3. Гра «Мовчанка» — Покажіть числа, наступні до чисел 2; 4. — Покажіть числа, попередні до чисел 7; 5. — Назвіть «сусідів» числа 3. — Яке число стоїть між числами 1 і 3? III. Вивчення нового матеріалу 1. Робота з паличками для лічби — Покладіть 7 паличок ліворуч. Відсуньте 1 паличку праворуч. — Скільки паличок ліворуч? А скільки — праворуч? Як можна одержати число 7? Діти, відкладаючи по 1 паличці вбік, називають усі випадки складу числа 7. Учитель записує приклади на дошці, а діти — в зошиті. 2. Первинне закріплення Завдання 2 — Поясніть, на які два числа можна розкласти число 7. — Доберіть числа за зразком. Запишіть утворені вирази. Фізкультхвилинка 3. Дні тижня Загадка Нас 7 братів. Роками всі рівні, На ім’я різні. Відгадайте, хто ми? (Дні тижня.) Завдання 3 — Назвіть хором назви днів тижня. — Покажіть на числовому «віялі» цифру, що позначає кількість днів у тижні. — Цифрою один позначений понеділок. — Який день тижня позначений цифрою 2; 3; 7? Завдання 4 Учора була неділя. Який день сьогодні? — Який день буде завтра? післязавтра? — Який день передує неділі; середі; вівторку? — Скільки робочих днів? Скільки — вихідних? IV. Закріплення вивченого матеріалу 1. Хвилинка каліграфії — Запишіть у зошити цифри від 1 до 7. («Конкурс красунь») 2. Самостійна робота — Поставте знаки «>», «<». Пальчикова гімнастика «Сонечко» Долоні торкаються одна одної біля зап’ястя, пальці розчепірені. Кисті рухаються у протилежних напрямках. Вийди, вийти, сонечко, на дідове полечко, на бабине зіллячко, на наше подвір’ячко. Т. Момот 3. Складання, розв’язування, читання прикладів на додавання за предметними малюнками Білочка в лісі стрибала. Запаси на зиму готувала. Полічіть швиденько їх! Скільки грибочків, шишок, горіхів усіх Білка в дупло поскладала? 4. Робота з геометричним матеріалом
|