Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
III. Вивчення нового матеріалу. Тема: Перетин прямих. Точка, промінь, відрізок ⇐ ПредыдущаяСтр 3 из 3
Урок_______ Дата_________ Тема: Перетин прямих. Точка, промінь, відрізок. Порівняння відрізків за довжиною. Обчислення значень виразів, що містять додавання. Мета: ознайомити учнів з відрізком, точкою, променем; вчити порівнювати відрізки «на око»; формувати розуміння судження: точка належить прямій; пряма проходить через точку; вправляти у розв’язуванні прикладів на додавання; розвивати мислення; виховувати старанність. Обладнання: геометричний матеріал, предметні малюнки, дидактичні картки. Хід уроку I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань 1. Лічба предметів Лічба від 1 до 7; від 7 до 1. — Назвіть число, попереднє до числа 7. — Як утворити число 7? 2. Математичний диктант — Запишіть числа, наступні до чисел 1; 5. — Запишіть числа, попередні до чисел 4; 2. — Запишіть «сусідів» числа 6. Один учень працює біля дошки. 3. Гра «Засели будиночки» III. Вивчення нового матеріалу 1. Підготовча робота — Сьогодні ми будемо мандрувати країною Геометрією. У цій країні живуть геометричні фігури. — Подивіться на дошку. Як можна назвати одними словом ці фігури? — Назвіть їх. — Чи можна замкнути пряму лінію? (Ні, бо вона перестане бути прямою і стане кривою.) 2. Пояснення вчителя — У країні Геометрії є вулиця Нескінченна. (Учитель на дошці малює пряму лінію.) — Вся пряма помістилася на дошці? (Ні, лише її частина.) — Пряму можна продовжувати в обидва боки нескінченно, тому і вулиця має таку назву. — Бігла по прямій курочка й розсипала зернятка. — На що вони схожі? (На точки.) — Через точку проведемо кілька прямих ліній. Тоді кажуть: «Прямі перетинаються в одній точці». Одні точки належать прямій лінії, а інші — не належать. — Порахуйте, скільки крапок належить прямій лінії? А скільки — ні? 3. Робота за підручником (Завдання 1) (с. 31) — На якому малюнку показано перетин прямих? Скільки точок позначено на прямій праворуч? Скільки точок позначено поза прямою? Скільки всього точок позначено? 4. Ознайомлення з поняттям «відрізок», «промінь» Двоє учні виходять до дошки й натягують мотузочку. — Яка лінія вийшла? (Пряма) — Тепер ми зав’яжемо вузлики. Ми відрізали вузликами частину прямої. — Що в нас вийшло? (Відрізок) Якщо дві точки з’єднати частиною прямої, то отримаємо відрізок. Ці точки називають кінцями відрізка. Відрізок — це частина прямої лінії, яка з обох боків обмежена точками. Якщо частину прямої лінії обмежити тільки з одного боку точкою, то це буде промінь. Промінь — це частина прямої, яка тільки з одного боку обмежена точкою. Учитель на дошці малює гострий кут, прямий, тупий кути. — Такі фігури називають кутами. Вони утворені за допомогою двох променів, що мають спільний початок. Завдання 2 — Як називається пряма, кінці якої позначені точками? — Як називається пряма, яка тільки з одного боку обмежена точкою? 5. Порівняння відрізків за довжиною
|