Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Завдання 1 ⇐ ПредыдущаяСтр 3 из 3
Урок__________ Дата__________ Тема: Число і цифра 8. Написання цифри 8. Послідовність чисел у межах 8. Пряма і зворотна лічба. Додавання трьох доданків. Мета: ознайомити учнів з утворенням числа 8 і цифрою 8; навчати писати цифру 8, порівнювати числа в межах 8, розв’язувати приклади на додавання трьох доданків; розвивати мислення; виховувати старанність. Обладнання: предметні малюнки, дидактичний матеріал, таблиця «Число і цифра 8». Хід уроку I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань 1. Весела лічба · На дивані рівно в ряд Ляльки Ольчині сидять: Два ведмедя, Буратіно, Ще й веселий Чіполіно, Кошеня та слоненя. Поможіть-но, малюки, Полічити іграшки. · Пироги готує мати. Буде діток пригощати. Для Наталки, Вови, Миколи, Тані, Вані, Галі, Олі Пиріжки готові. Ще один котусь украв І під лавку заховав. — Скільки пиріжків спекла матуся? 2. Робота в парах Один учень показує цифру на віялі, інший плеще в долоні стільки разів, скільки показує цифра. III. Вивчення нового матеріалу 1. Вступне слово вчителя — Сьогодні на уроці ми ознайомимося з новим числом і цифрою. А з яким — спробуйте відгадати! Цей чудовий восьминіг Має стільки довгих ніг, Що коли іде гуляти, Починає він взувати Чотири пари черевиків. Отож скільки має ніг Цей веселий восьминіг? — З яким новим числом ми ознайомимося сьогодні? (Із числом 8.) 2. Робота за предметними малюнками — Скільки каченят? гусенят? жабенят? (8) — Що спільного для всіх цих предметів? (Їхня кількість.) 3. Ознайомлення з друкованою цифрою 8 Я — цифра вісім: два кільця, Без початку і кінця. 4. Ознайомлення з рукописною цифрою 8 · Пояснення й показ учителем на дошці (звернути увагу дітей, що цифра 8 пишеться без відриву руки). · Написання в зошиті. 5. Робота з паличками для лічби — Викладіть ліворуч 7 паличок, а праворуч — 1. — Скільки всього паличок? Як одержали число 8? 6. Порівняння чисел у межах 8. Робота з набірним полотном Учитель виставляє певну кількість предметів ліворуч і праворуч. Діти позначають кількість предметів цифрою і ставлять потрібний знак, використовуючи слова «більше», «менше». 7. Додавання трьох доданків (на основі наочності) Кожний день виводить в сад Наша Мурка кошенят: Двох рябих, біленьке, сіре. Скільки ж всіх малих? — Як дізналися? (2 + 1 = 3, а потім 3 + 1 = 4) — Це можна записати одним прикладом: 2 + 1 + 1 = 4. — Отже, додавати можна не тільки два числа, а й кілька. IV. Закріплення вивченого матеріалу 1. Робота за підручником (с. 32) Завдання 1 — Поясніть, як утворили число 8. Завдання 4. Робота за числовим рядом — Прочитайте числа від 1 до 8; від 8 до 1. — Назвіть «сусідів» числа 7. — Яке число передує числу 6? Яке — наступне за ним? — Назвіть усі числа, менші від 7. 2. Робота в зошиті Завдання 2. Порівняння чисел Запис числових нерівностей у зошит. 8 > 3 8 > 5 3 < 8 5 < 8 Завдання 3. Додавання трьох доданків — Скільки фруктів на першій тарілці? на другій? на третій? — Скільки всього фруктів? — Запишіть приклад у зошит та обчисліть його: 1 + 2 + 3 =... Пальчикова гімнастика «Ножиці» Указівний і середній палець імітують рухи ножиць. Рука параллельна столу. В мене ножиці в руці — Вирізаю прапорці. Потім викрою штанці — Адже ріжуть так кравці. Т. Момот 3. Робота за підручником
|