Студопедия

Главная страница Случайная страница

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






ІІІ. Вивчення нової теми.






Дата __________ Номер уроку ___________ Мистецтво 8 клас

Тема: Стиль у мистецтві

Мета: ознайомити з поняттям «стилі мистецтва», «види мистецтва», дати знання

про часові, просторові, просторово-часові, синтетичні види мистецтв; ознайомлювати з творчістю людства. Розвивати просторове й абстрактне мислення; вміння давати просту характеристику творам мистецтва. Виховувати почуття прекрасного на творах мистецтва.

Тип уроку: урок вивчення нових знань

Обладнання: зошити, підручники, ілюстративний матеріал, роздатковий матеріал,

мультимедійна презентація, відеоматеріали, аудіозаписи.

 

Хід уроку:

І. Організація навчальної діяльності.

Вхід до класу під звучання Паганіні «Капріччіо 124»

 

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Сьогодні ви зайшли до класу під звучання музичного твору.

Перегляд відеоуривку з серіалу «Бригада»

- Що це за фільм?

- На якому інструменті виконувався музичний твір?

- Хто композитор даного твору?

Мотивація навчальної діяльності.

У цьому навчальному році ви продовжуватимете пізнавати світ музичних образів і не тільки. У вас з’явився новий предмет мистецтво, який охоплює всі види та жанри мистецтва.

Мистецтво дає можливість уявити духовний образ кожної епохи, тому «відлуння епох» (бароко, класицизму, романтизму тощо) — це духовний зв'язок усіх часів. «Музика — це звучання часу, його дух» (С. Коньонков), а «мистецький шедевр народжу­ється навіки» (В. Гюго).

Мистецькі твори минулих епох і сьогодення звучать поряд, во­ни впливають на життя, людей і ведуть нескінченний діалог із ре­альністю. Вони прагнуть будувати світ, людину згідно із законами Добра, Краси та Любові.

Розкривати таємницю впливу мистецтва минулих епох, яке ді­йшло до нас через століття, долаючи руйнівну стихію часу, ми роз­почнемо з періоду античності і завершимо 8 клас періодом реалізму.

Отже, вирушаємо в чарівний світ мистецтва.

Повідомлення теми та мети уроку.

ІІІ. Вивчення нової теми.

Робота з терміном.

Поняття «стиль» приходить на зміну транскультурному поняттю доби середньовіччя – «канону», що являв собою систему жорстких норм та правил і фактично нівелював індивідуально-творче начало. Тому в зазначений період особливого розквіту набувають іконопис і храмове будівництво – мистецтво, що було позбавлене авторства.

Поняття «стиль» безпосередньо пов'язувалось з особистим началом, передбачало індивідуальну форму вираження у мистецтві. Воно ототожнюється з добою Відродження, що назавжди залишилася в історії людської цивілізації як епоха видатних персоналій. За образним висловом О. Герцена, мистецтво Відродження відкрило мертві очі грецьких статуй і перевело художньо-творчий процес в емоційно-чуттєву площину.

Саме слово має давньогрецьке походження, в давнину означало назву палички для письма. Поступово значення слова змінювалося, хоча в основі залишилося уявлення про ті риси, які можуть бути зовнішньо виявлені.

Стиль у мистецтві - це структурна єдність образної системи, зовнішньо виявлених прийомів художньої виразності, що застосовуються у мистецтві.

Поняття «стиль» використовується для характеристики етапу у розвитку мистецтва різних художніх напрямків, індивідуальної манери художника. У цьому випадку поняття " напрям", " течія" можна вважати синонімами стилю.

Передумовами виникнення стилю виступають особливості історичного моменту, який переживає суспільство. До деякої міри, можна вважати стиль у мистецтві своєрідним віддзеркаленням епохи, її " візитною карткою".

Робота з таблицею.

Сьогодні поняття «стиль» належить до найбільш дискусійних, що передусім пов'язано зі складністю його інтерпретації. Існує велика кількість моделей аналізу феномена стилю, які об'єднує між собою тенденція до певного ототожнення понять «художній стиль», «художній напрям» та «художня епоха». Слід враховувати, що типологія мистецтва оперує численними визначеннями, до яких належать і ці поняття. Вони є своєрідними засобами осмислення та усвідомлення феномена художньо-творчого процесу. Поняття «художня епоха» варто інтерпретувати як конкретно-історичний етап розвитку мистецтва, що безпосередньо пов'язаний із суспільно-історичною добою. Художня епоха містить «художні напрями», що об'єднують митців, які, спираючись на спільні естетичні принципи, через особливості «індивідуального стилю» осмислюють і відображають дійсність у конкретно-чуттєвих образах.

Отже, художній стиль – це система художньо-образних засобів і прийомів, що належать конкретному митцеві.

Робота з термінами.

Художній образ - результат відображення в дійсності у вигляді естетичної реальності, переданій специфічними засобами мистецтва: словом, звуками, фарбами, пластикою, в мармурі, в глині тощо.

Специфіка способів відтворення дійсності та художній завдань, а також матеріальних засобів створення художнього образу визначає особливості видів мистецтва.


Поделиться с друзьями:

mylektsii.su - Мои Лекции - 2015-2024 год. (0.007 сек.)Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав Пожаловаться на материал