Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
ІII. Вивчення нового матеріалу ⇐ ПредыдущаяСтр 2 из 2
Урок в 6 класі. Тема: «Портрет» Мета: формувати навички малювання портрета; закріпити вміння бачити пропорційні співвідношення різних частин обличчя; навчити порівнювати, шукати спільне та відмінне в творах мистецтва; розвивати зв’язне мовлення, здатність сприймати, розуміти і відтворювати твори мистецтва; виховувати засобами мистецтва високі моральні якості, прагнення до творчої діяльності; застерігати учнів від поверхневих поспішних висновків, допомогти впізнавати свій внутрішній світ, виховувати почуття самокритичності, що сприяє формуванню здатності до рефлексії. ООП: форма і об’єм. Тип уроку: практична діяльність. Вид практ. діяльності: зображення на площині. Обладнання: Репродукції портретів «Модеста Мусоргського» роботи Іллі Рєпіна, «Портрет Лопухіної» Івана Боровиковського, автопортрет Тараса Шевченка. Наочність з етапів побудови портрету. Матеріали та інструменти: альбом для малювання, простий олівець, гумка.
Хід уроку І. Організаційний момент 1-2 хв. ІІ. Актуалізація основних образотворчих знань. Продовжити речення. Пропорції це.. співвідношення ромірів частин між собою й цілим. Композиція це..побудова художнього твору, розташування та взаємозв’зок окремих частин і елементів. Фо́ рма під формою мається на увазі зовнішній тривимірний контурний вигляд чи конфігурація певної речі — на противагу матерії, змісту чи матеріалу з якого вона складається (порівняйте з виглядом) ІII. Вивчення нового матеріалу · Портрет – мальоване, скульптурне або фотографічне зображення людини або групи людей, а також відповідний жанр образотворчого мистецтва. · Поряд із портретом у живописі існують інші жанри – це… · Камерний портрет – це… портрет, що використовує поясний, погрудне або поплечное зображення людини. Зазвичай в камерному портреті фігура дається на нейтральному тлі. · Парадний портрет – це… портрет, показує людину в повний зріст, на коні, що стоять або сидять. Зазвичай в парадному портреті фігура дається на архітектурному або пейзажному фоні. · Груповий портрет – це… портрет, що включає не менше трьох персонажів. · Автопортрет – це... графічне, мальовнича або скульптурне зображення художника, виконаний ним самим з допомогою дзеркала або системи дзеркал. Аналіз наочности: Визначення бліків рефлексі та тіней IV.Постановка навчального завдання: Правельно за компонувати обличчя на аркуші, проаналізувати його, зберігаючи натуральне зображення елементів обличчя. Дотримуемось послідовності роботи над портретом з подальшим опрацюванням. Запропонувати дітям створити портрет когось зі своїх батьків. Для початку на своєму аркуші потрібно правильно закомпонувати форму голови. · Провести лінію симетрії котра буде ділити наш портрет на дві рівні частини) · Поділити за допомоги вертикальної лінії голові навпіл (на цій лінії будуть розміщені очі) · Розміщюемо очі так щоб між ними вмістилось ще одне · намічуемо кінчик наса но половині між очима та підборіддям · трохи нижче в нас будуть губи · вуха знаходяться на рівні від кінчика носа та трохи вище вид рівня очей
|