Студопедия

Главная страница Случайная страница

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Навчально-дидактична гра «Щасливий випадок».






Тема: Права і свободи людини

Мета: ознайомити учнів з основними поняттями за темою уро­ку; розкрити особливу роль прав і свобод людини у відно­синах людини і держави, значення захисту прав людини і громадянина; спонукати учнів до активного мислення; розвивати вміння учнів аргументовано обстоювати влас­ну точку зору, працювати в групі; виховувати активну по­літичну позицію школярів; роз'яснювати цінності надбань демократії в Україні.

Обладнання: Загальна декларація прав людини; Конвенція ООН про права дитини; Конституція України; плакати, присвячені захисту прав людини.

Базові поняття й терміни: права людини; міжнародні стандарти прав людини.

Тип уроку: урок - практикум

Структура уроку

І. Організаційний етап

ІІ. Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності

III. Вивчення нового матеріалу

/. Історія розвитку прав людини.

2. Основні документи про права людини.

3. Міжнародні організації із захисту прав людини.

IV. Узагальнення й систематизація знань та вмінь учнів
V. Самостійна робота учнів

VI. Підсумки уроку

VII. Домашнє завдання

Хід уроку

I. Організаційний етап

Перевірка домашнього завдання:

Навчально-дидактична гра «Щасливий випадок».

На столі стоїть «Чарівна лампа» — житло джина. У ній міститься 12 маленьких манускриптів — запитань. Один із манускриптів — «щасливий випадок».

Учні по черзі виходять і беруть подарунок джина — за­питання. Відповідати потрібно відразу Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал.

Запитання.

І.Який термін застосовують для позначення людей без громадянства? („Апатрид”)

2.Хто такий біпатрид? (Особа з подвійним громадянством)

3.«Загальна декларащя прав людини» — це обов'язковий документ чи моральне зобов'язання? (Обов’язковий документ)

4.Особи які мають громадянство іноземних держав і не є громадянами України – це? (Іноземці)

5.Назвіть підстави для набуття громадянства. (За народження, за територіальним походженням, унаслідок вступу до громадянства, унаслідок поновлення у громадянстві, усиновлення, опіка чи піклування. Встановлення батьківства).

6.Що означає поняття «громадянин»? (Особа яка перебуває в постійному правовому зв’язку з певною державою)

7. Які права ви вважаєте невід'ємними? Чому? (На життя)

8.Які сучасні Міжнародно-правові документи є стандартами в галузі прав людини? („Конвенція проправа дитини”, „Декларація ООН про права людини”, „Конституція”)

9.Основний документ громадянина. (Паспорт)

10.Особа яка не досягла 18-річного віку .(Неповнолітній)

11.Назвіть підстави припинення громадянства. (Унаслідок виходу з громадянства, втрата громадянства, на підставі передбаченого міжнародними договорами).

12. «Щасливий випадок» — ви виграли 1 бал.


Поделиться с друзьями:

mylektsii.su - Мои Лекции - 2015-2024 год. (0.007 сек.)Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав Пожаловаться на материал