![]() Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Дата ___ ⇐ ПредыдущаяСтр 8 из 8
Тема: " Дослідження особи: направленість особи".
Мета: Визначити спрямованість (направленість) особи. Тривалість заняття: 90 хвилин
Забезпечення: Анкета " Визначення спрямованості особи".
Література:
1. А. І. Веракіс " Основи психології". 2. А. В. Петровський " Общая психология" 3. В. В. Усов " Професійна етика". 4. Е. Е. Лінчевський " Професійна етика і психологія в торгівлі". 5. Н. В. Кучерська " Поради психолога".
Хід заняття
1) Ознайомлення з інструкційною картою, методичним вказівкам по проведенню заняття. 2) Ознайомитись із змістом анкети, відповісти на питання. 3) Зробити висновок про свою спрямованість.
Методичні вказівки Записавши в зошит з практичних робіт тему і мету, ознайомитись із змістом анкети, її обробкою. В кінці анкети приведений приклад по її обробці, необхідно зробити правильні розрахунки. В зошит треба накреслити форму під назвою: Лист відповідей на анкету " Спрямованості особи". В анкеті є питання і 3 відповіді під літературою нумерацією А.В.С. Якщо Ви вважаєте, що 1 з трьох більше всього відповідає Вашому переконанню, заносьте відповідь під нумерацією в колонку " Більше всього", який менше всього в колонку " Менше всього". Коли відповісте на всі питання анкет причитайте уважно обробку в анкеті. Звірте з " Ключем" до обробки в анкеті " Спрямованість особи". В зошиті запишіть відповіді, що співпали з ключем: НС – направленість на себе; ВД – направленість на взаємодію з іншими людьми; НЗ – направленість на завдання або задачу на майбутнє. Студенти повинні:
ЗНАТИ: як визначити направленість особи.
ВМІТИ: визначити цю направленість у себе для виховання ділових якостей. Анкета " Визначення направленості робітника" 1. Найбільше задоволення я одержую від: А. одобрення моєї роботи; В. свідомості того, що вона виконана добре; С. свідомість того, що мене оточують друзі.
2. Як би я грав в футбол (волейбол, баскетбол), то я хотів би бути: А. тренером, який розробляє тактику гри; В. відомим іграком; С. капітаном команди.
3. По-моєму кращий педагог є той, хто: А. проявляє цікавість до вивчаючих і до кожного має індивідуальний підхід; В. визиває цікавість до предмету так, що вивчаючий із задоволенням поглиблює свої знання з цього предмету; С. створює в колективі таку обстановку, при якій ніхто не боїться говорити свою думку.
4. Мені подобається коли люди: А. радіють виконаній праці; В. з задоволенням працюють в колективі, С. намагаються виконати свої завдання.
5. Я хотів би щоб мої друзі були: А. чуйні і допомагали людям; В. вірні і віддані мені; С. розумними і цікавими людьми. 6. Кращими друзями я вважаю: А. з ким складуються добрі відносини; В. хто може багато досягти в житті; С. на кого можна завжди покластися.
7. Більше всього я не люблю: А. коли у мене щось не виходе; В. коли псуються відносини з друзями; С. коли мене критикують.
8. По-моєму, гірше всього коли педагог: А. не приховує, що деякі учні йому не симпатичні, жартує над ними; В. викликає дух суперництва в колективі; С. недостатньо добре знає предмет, який викладає. 9. В дитинстві мені більше всього подобалося: А. проводити час з друзями; В. відчуття виконаних справ; С. коли мене за що-небудь хвалили.
10. Я хотів би бути схожим на тих, хто: А. добився успіху в житті; В. по-справжньому захоплений своєю справою; С. відрізняється дружелюбністю і доброзичливістю.
11. В першу чергу система освіти повинна: А. навчити розв'язувати задачі, які ставить життя; В. Розвивати індивідуальні здібності студентів; С. виховувати якості, які допомагають взаємодіяти з людьми.
12. Як би у мене було багато вільного часу, я б охоче використовував його: А. для спілкування з друзями; В. для відпочинку і розваг; С. для своїх улюблених справ і самоосвіти.
13. Найбільших успіхів я досягаю коли: А. працюю з людьми які мені симпатичні В. у мене цікава робота; С. мої зусилля добре винагороджуються.
14. Я люблю коли: А. інші мене цінять; В. випробовую задоволення від добре виконаної роботи; С. приємно проводжу час з друзями.
15. Як би про мене написали в газеті, мені б хотілось щоб: А. розповіли про яку-небудь цікаву справу, пов'язану з роботою, навчанням, спортом і т. д. в якому довелося приймати участь; В. написали про мою діяльність; С. обов'язково розповіли про колектив, в якому я працюю.
16. Я роблю найбільші успіхи в навчанні, коли викладач: А. має до мене індивідуальний підхід; В. зуміє визвати цікавість до предмету; С. влаштовує колективне обміркування вивчаючих проблем.
17. Для мене немає нічого гіршого ніж: А. образа особливої гідності; В. невдача при виконанні особливої справи; С. втрата друзів.
18. Більше всього я ціную: А. успіх; В. можливість доброї спільної роботи; С. здоровий практичний розум.
19. Я не люблю людей які: А. вважають себе гірше інших; В. часто сваряться і конфліктують; С. протирічать проти всього нового.
20. Приємно коли: А. працюєш над важливою для всіх справою; В. маєш багато друзів. С. викликаєш захоплення і всім подобаєшся.
21. На мій погляд керівник повинен бути: А. доступний для всіх; Б. авторитетний; С. вимогливий.
22. У вільну годину я з задоволенням прочитала б книжки: А. про те, як заводити друзів та підтримувати добрі взаємовідносини з людьми; В. про життя знаменитих людей; С. про останні досягнення науки і техніки.
23. Як би в мене були здібності до музики, я хотів би бути: А. диригентом; В. композитором; С. Солістом
24. Мені б хотілося: А. придумати цікавий конкурс; В. перемогти в конкурсі; С. організувати конкурс і керувати ним.
25. Для мене важливо знати: А. що я хочу зробити; В. як досягти мети; С. як організувати людей для досягнення мети.
26. Людина повинна прагнути до того, щоб: А. інші були ним задоволені; В. перш за все виконувати своє завдання; С. його не треба було докоряти за виконану роботу.
27. Краще всього я відпочиваю у вільну годину: А. в спілкуванні з друзями; В. Продивляюсь цікавий фільм; С. займаюсь своєю улюбленою роботою.
" Ключ" до обробки тесту " Направленість особи"
Лист відповідей на тест " Направленість особи"
НС = 27 +, - (х – у) = х ВД = 27 +, - (х1 – х1) = х1 НЗ = 27 +, - (х2 – х2) = х2
Обробка матеріалу проводиться слідуючим чином:
Якщо вказана в ключі буква (А, В або С) занесена в рубрику " більше всього" то їй дається 2 бали по даному виду, якщо розміщена під індексом " менше всього" – 0 балів. Далі підраховують кількість двійок і записують їх внизу бланка для відповіді поряд з буквами НС, ВД, НЗ в залежності від того, який ключ використаний. Також підраховується кількість 0. при цьому потрібно мати на увазі, що якщо кількість нулів перевищує кількість двійок, то різниця між ними віднімається від числа 27. загальна сума всіх балів по трьом видам направленості повинна дорівнювати 81. якщо ні, то потрібно шукати помилку, допущену при підрахунках. Наприклад: У працівника після підрахування нулів та двійок по всім 3 видам направленості отримані наступні дані НС три двійки та одинадцять нулів, НЗ – одинадцять двійок і шість нулів, ВД – всім двійок та п'ять нулів. Приступаємо до вираження ступеня вираженості різних видів направленості:
НС = 27 – (11 – 3) = 19 ВД = 27 + (8 – 5) = 30 НЗ = 27 + (11 – 6) = 32
Загальна сума дорівнює 81: (19+30+32). Результати підрахунку свідчать про перевагу у даного працівника ділової направленості при слабкому розвитку направленості на себе та достатню на взаємовідносини з іншими учасниками виробничого процесу, що вказує на позитивний прогноз його використання на керівних посадах.
Звіт-висновок: _____________________________________________ ____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
|