Студопедия

Главная страница Случайная страница

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Тропари, глас 5-й






Припев: Благослове=н еси=, Го=споди, научи= мя оправда=нием Твои=м.

Святы=х лик обре=те исто=чник жи=зни, и дверь ра=йскую, да обря=щу и аз путь покая=нием. Поги=бшее овча= аз е=смь, воззови= мя, Спа=се, и спаси= мя.

Благослове=н еси=, Го=споди, научи= мя оправда=нием Твои=м.

А=гнца Бо=жия пропове=давше, и закла=ни бы=вше я=коже а=гнцы, и к жи=зни нестаре=емей, святи=и, и присносу=щней преста=вльшеся, Того= приле=жно, му=ченицы, моли=те долго=в разреше=ние нам дарова=ти.

Благослове=н еси=, Го=споди, научи= мя оправда=нием Твои=м.

В путь у=зкий хо=ждшии приско=рбный, вси в житии= крест я=ко яре=м взе=мшии, и Мне последова=вшия ве=рою, прииди=те наслади=теся, и=хже угото=вах вам по=честей, и венце=в небе=сных.

Благослове=н еси=, Го=споди, научи= мя оправда=нием Твои=м.

О=браз е=смь неизрече=нныя Твоея= сла=вы, а=ще и я=звы ношу= прегреше=ний; уще=дри Твое= созда=ние, Влады=ко, и очи=сти Твои=м благоутро=бием, и вожделе=нное оте=чество пода=ждь ми, рая= па=ки жи=теля мя сотворя=я.

Благослове=н еси=, Го=споди, научи= мя оправда=нием Твои=м.

Дре=вле у=бо от не су=щих созда=вый мя, и о=бразом Твои=м Боже=ственным почты=й, преступле=нием же за=поведи па=ки мя возврати=вый в зе=млю, от нея=же взят бых, на е=же по подо=бию возведи=, дре=внею добро=тою возобрази=тися.

Благослове=н еси=, Го=споди, научи= мя оправда=нием Твои=м.

Упоко=й, Бо=же, раба= Твоего= (рабу= Твою=, рабы= Твоя=) и учини= его= (ю, я=) в раи=, иде=же ли=цы святы=х, Го=споди, и пра=ведницы сия=ют я=ко свети=ла; усо=пшаго раба= Твоего= (усо=пшую рабу= Твою=, усо=пшия= рабы= Твоя=) упоко=й, презира=я его= (ея=, их) вся согреше=ния.

Слава: Трисия=тельное Еди=наго Боже=ства благоче=стно пое=м, вопию=ще: Свят еси=, О=тче безнача=льный, собезнача=льный Сы=не, и Боже=ственный Ду=ше, просвети= нас ве=рою Тебе= служа=щих, и ве=чнаго огня= исхити=.

И ныне: Богородичен:

Ра=дуйся, Чи=стая, Бо=га пло=тию ро=ждшая во спасе=ние всех, Е=юже род челове=ческий обре=те спасе=ние, Тобо=ю да обря=щем рай, Богоро=дице чи=стая благослове=нная.

Аллилу=ия, аллилу=ия, аллилу=ия, сла=ва Тебе=, Бо=же. (Трижды)

Го=споди, поми=луй (40 раз).

Помяни=, Го=споди Бо=же наш, в ве=ре и наде=жди живота= ве=чнаго усо=пшаго раба= Твоего= (усо=пшую рабу= Твою=, усо=пших раб Твои=х) (имена их), и я=ко благ и человеколю=бец, отпуща=яй грехи= и потребля=яй непра=вды, осла=би, оста=ви и прости= вся во=льная его (ея, их) согреше=ния и нево=льная, возставля=я его= (ю, их) во свято=е второ=е прише=ствие Твое= в прича=стие ве=чных Твои=х благ, и=хже ра=ди в Тя Еди=наго ве=рова, и=стиннаго Бо=га и Человеколю=бца, я=ко Ты еси= воскресе=ние и живо=т, и поко=й рабу= Твоему= (рабе= Твое=й, рабо=м Твои=м) (имена их), Христе= Бо=же наш, и Тебе= сла=ву возсыла=ем, со безнача=льным Твои=м Отце=м, и с Пресвяты=м Ду=хом, ны=не и при=сно и во ве=ки веко=в, ами=нь.


Поделиться с друзьями:

mylektsii.su - Мои Лекции - 2015-2024 год. (0.006 сек.)Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав Пожаловаться на материал