Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Урок природознавства
Пояснювальна записка Згідно «Програми для середньої загальноосвітньої школи 1-4класи» урок природознавства в 4класі з теми «Океани Землі. Практична робота (визначення океанів Землі на глобусі і карті)» доцільно провести в 4класі під час вивчення розділу «Земля – наш космічний дім» у ІІ чверті. Основні знання які отримають учні під час вивчення теми: - значення Світового океану; - із скількох океанів складається Світовий океан; - особливості рослинного і тваринного світу. Урок природознавства в 4 класі. Тема: Океани Землі. Практична робота (визначення океанів Землі на глобусі і карті). Мета: Продовжити формувати уявлення про поверхню Землі, її зображення на глобусі і карті, уміння читати карту і працювати з нею; сформувати уявлення про океани Землі, продовжити розвивати пізнавальний інтерес уміння працювати з додатковою літературою. Виховувати спостережливість, любов до природи. Обладнання: глобус, карта півкуль, ілюстрації з теми «Природа океанів» ХІД УРОКУ. І. Етап орієнтації. Вправа «Сонечко». - Чарівність починається з маленького. - Поділіться часткою свого тепла з другом. - Відчуйте в собі тепло і доброту. - Потріть долоні одне об одну протягом хвилини, щоб відчути тепло. - «Зліпіть» уявну кульку з вашого тепла і доброти та відправте з долоньки (подувши0 комусь з однокласників. Методичний коментар Створення благоприятного психологічного клімату, виховання доброти, доброзичливості. Гра «Виграш у лотерею». Учень, що виграв у лотерею минулого уроку нагадує про все, що було найкраще, а що не одержалось(по можливості вказує причини) (Додаток №1) Методичний коментар - організовує навчання; - -підвищує в учнів інтерес до початку роботи. ІІ. Етап цілепокладання (повідомлення теми і мети уроку). 1.Вправа очікування (діти в колі) Методичний коментар Метою очікувань є визначення в учнів сподівань від уроку, що допомагає розвивати особисту відповідальність та усвідомити мету навчання. ІІІ. Етап проектування. 1. Знайомство з планом уроку -повідомлення гідрометцентру; - гра «Промінці» (перевірка домашнього завдання); - вправа-енергізатор «Фруктовий салат»; - поділ на групи, повторення правил роботи в групі; - «Ажурна пилка» (робота над новим матеріалом)» - експрес – тести; - головоломка «П’ять-ий» - Гра «Салют ІV. Етап організації виконання плану діяльності. 1. - Сьогодні ми продовжимо здійснювати мандрівку на нашому прекрасному лайнері по планеті Земля. А щоб подорож була результативною і корисною візьмемо в дорогу з собою увагу і кмітливість, старанність і активність, віру в себе і, звичайно, багаж зі знаннями. Під час подорожі важливо, щоб була хороша погода. Тому я запрошую представників гідрометцентру повідомити нам про погодні умови на материках. (Додаток№2) 2. Перевірка домашнього завдання. Гра «Промінці» Запиши назви материків, і тоді засяє Сонце – центр сонячної системи. Методичний коментар Перевірка д/з в нестандартній ситуації, сприяє розвитку індивідуальних творчих здібностей, є засобом самовдосконалення. Правильно виконане завдання – стимулятор доброго настрою. Результати (кількість балів відповідає кількості правильних відповідей) заносять до контрольно-оцінювальної картки) (КОК) (Додаток №3) 3. Енергізатор «Фруктовий салат» Кожен учень отримує своє «ім’я»: «груша», «слива», «банан». Ведучий називає «груша», всі «груші» міняються місцями… Якщо ведучий називає «фруктовий салат» - всі учні міняються місцями.
|