Студопедия

Главная страница Случайная страница

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






До проведення






ПЛАН ЗАНЯТТЯ № 11

Для групи 2 МС-У.

 

Дисципліна: Аварійно-рятувальна техніка та обладнання

 

Тема: «Порядок підготовки до роботи та застосування пневматичного обладнання при переміщені вантажів.»

 

Мета заняття:

навчальна: розширити знання учнів про порядок роботи та застосування пневматичного обладнання. Здобути уміння та навички щодо роботи із пневматичним обладнанням при переміщенні вантажів.

 

виховна: спонукати учнів до пізнавальної діяльності з питань застосування пневматичного обладнання при переміщенні вантажів.

 

Тип заняття: практичне заняття.

Міждисциплінарні зв’язки: ПТО, тактика дій.

 

Навчально-матеріальне забезпечення: натурний зразок пневматичного обладнання, спеціальний одяг, вантажі.

 

Методи: інструктаж, практичне відпрацювання вправи з переміщення вантажів.

 

Література (основна та додаткова):

1. Закон України від 24 червня 2004 року №1859-ІV“Про правові засади цивільного

захисту”.

2. Наказ МНС України від 07. 05.07. 2007 №312 “Правила безпеки праці в органах та підрозділах МНС України”.

3. Іванов А.Ф. " Пожежна техніка" част.1” Пожежно-технічне обладнання" Москва, Будвидавництво 1998.

4. Яковенко Ю.А., справочник, “Експлуатация пожарной техники”

М., Стройиздат, 1991 года.

 

 

Організаційна структура і зміст заняття:

 

1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ: 1-2хв.

- доповідь командира групи (чергового);

- привітання;

- перевірка зовнішнього вигляду та наявності особового складу;

- робочих місць, оголошення плану проведення заняття.

 

2. Підготовка учнів до виконання практичної роботи.

2.1 Повідомлення теми, формулювання мети та основних завдань 1–2 хв.

2.2 Мотивація навчальної діяльності учнів на занятті 3 хв.

Навести приклади застосування пневматичного обладнання в своїй практичній діяльності під час ліквідації НС.

 

3 Актуалізація опорних знань 3 – 4 хв.

Аргументувати необхідність вивчення даного навчального матеріалу.

 

4. Контроль вхідного рівня знань учнів (Усно) 7 хв.

- Яке призначення пневмообладнання?

- Що входить в комплект пневматичного обладнання?

- Яка максимальна вантажопідємність рятувальної подушки?

- Який порядок підготовки пневматичного обладнання до роботи?

- Які правила безпеки праці під час роботи з пневматичним обладнанням?

 

5. Вступний інструктаж 16-18 хв.

5.1 Послідовність виконання завдань. Безпека праці.

5.2. Порядок підготовки до роботи пневматичного обладнання.

5.3. Застосування пневматичного обладнання при переміщені вантажів.

 

6. Проведення практичного заняття, формування вмінь і навичок 64-69 хв.

Самостійне повторення учнями правил безпеки праці під час підготовки та роботи з пневматичним обладнанням.

6.1. Порядок підготовки до роботи пневматичного обладнання.

6.2. Застосування пневматичного обладнання при переміщенні вантажів.

 

7. Поточний контроль виконання роботи (поточний інструктаж)

 

7.1. Забезпечення зворотного зв’язку поетапно.

7.2. Контроль дотримання правил техніки безпеки й охорони праці при роботі з пневматичним обладнанням при переміщенні вантажів.

7.3 Перевірка набутих вмінь і навичок, виставлення оцінок.

 

8. Проведення підсумку заняття 4 хв.

Аналіз та підсумок роботи всієї групи.

 

9. Домашнє завдання. 1 – 2 хв.

1. Наказ МНС України від 7.05.2007 № 312 «Правила безпеки праці в органах і підрозділах МНС України» (частина перша для підрозділів державної пожежної охорони) §4.4..

2. Інструкція по експлуатації пневматичного інструмента “VETTER”.

ВИКЛАДАЧ: С.М. Ахевич

Інструкційна картка

до проведення


Поделиться с друзьями:

mylektsii.su - Мои Лекции - 2015-2024 год. (0.007 сек.)Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав Пожаловаться на материал