Студопедия

Главная страница Случайная страница

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок 27. Тема. Комп’ютерна підтримка вивчення навчальних предметів (українська мова).






Тема. Комп’ютерна підтримка вивчення навчальних предметів (українська мова).

Мета. Перевірити вміння дітей диференціювати звуки на твердість та м’якість. Розвивати логічне мислення, увагу, зосередженість. Виховувати дисциплінованість та культуру навчальної праці при роботі з комп’ютером.

Обладнання. Малюнок Незнайки, завдання на картках для Розумників і Розумниць, схеми для аналізу уроку.

Хід уроку

I. Організація класу.

Сьогодні у нас незвичайний урок,

Сьогодні ми зробимо ще один крок

В країну Знань, країну звукову.

Що нас так чекає й збагачує мову.

II. Мотивація навчальної діяльності.

Отож ми продовжуємо подорож царством звуків. А подорожуватимемо ми на дирижаблі.

Сторінка ерудита. Дирижабль (їх ще називали повітряними кулями) - це літальний апарат, що складається з великої оболонки, схожої на повітряну кулю, і кошика, підвішеного знизу, - кабіни для екіпажу, обладнання і баласту.

III. Актуалізація опорних знань.

Наша подорож розпочинається. Ми піднялись високо в небо. Зараз пролітаємо над озером «Невідомих звуків».

? Вкажіть кількість букв у слові «дирижабль».

? Скільки приголосних і голосних звуків має це слово?

? Якими бувають приголосні звуки?

? Вкажіть кількість твердих і м’яких приголосних у слові «дирижабль».

? Складіть звукову схему даного слова.

Ось ми долетіли до замку «Непрочитаних слів». Слід утворити односкладові слова і розділити їх на групи за твердістю та м’якістю першого приголосного звука.

 

 


Черверта зупинка «Комп’ютерна».

IV. Комп’ютерна частина уроку.

Міні-бесіда про правила техніки безпеки під час роботи з комп’ютером.

Робота з комп’ютером. Комп’ютерна програма «Незвичайний поїзд».

Фізкульхвилинка. Ми мандруєм, ми мандруєм,

Україною подорожуєм.

Ось побачили Карпати:

Як вершину нам дістати?

Заглядаємо в озерця –

Не торкнутися нам дна!

Так ми довго-довго їхали,

Поки на Поділля не приїхали…

V. Розв’язування завдань для Розумників і Розумниць.

Далі ми помандруємо пішки. Для того щоб пройти дрімучий ліс «Звукових схем», нам потрібно відгадати загадки і зробити звуковий аналіз слів-відгадок. Будьте уважними! (Кожна пара учнів отримує аркуш, де намальовані відгадки та «решітки» для звукового аналізу).

Влітку медом ласував,

Досхочу малини мав.

А як випав білий сніг,

Позіхнув і спати ліг. (Ведмідь)

В полі, в лісі навкруги,

Скрізь у мене вороги.

Часом лізу я у шкоду,

Їм капусту по городах. (Заєць)

Котиться клубочок

Зовсім без ниточок.

Замість ниточок

Триста голочок. (Їжак)

 

 

         
           

 

         

 

 

А тепер ми потрапили на галявину, на якій свої задачі нам пропонує їжачок-жартівничок.

1. На дереві сидять два птаха: 2 сойки, всі інші ворони. Скільки ворон?

2. На галявині лежало 4 яблука. Одне з них розрізали навпіл і поклали поруч. Скільки яблук на галявині?

3. Порахуйте ягнят, що пасуться на галявині.

VI. Підсумок уроку.

Чи сподобався вам урок? Із запропонованих оберіть слова, що найкраще охарактеризують наш урок.

 

 

 


Поделиться с друзьями:

mylektsii.su - Мои Лекции - 2015-2024 год. (0.008 сек.)Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав Пожаловаться на материал