Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Хвилинка спостереження за погодою.Стр 1 из 2Следующая ⇒
Конспект Залікового уроку з природознавства Тема уроку: «»
Школа, клас Загальноосвітня школа I - III № 13, 2 – А клас Дата 17.09. 2015 Студент – практикант Мельник Марія Володимирівна Оцінка________________ Підпис вчителя______________________
Школа: ЗОШ № 13 Клас: 2 А Дата: 17.09 Тема. «Явища природи. Вплив Сонця на явища пророди» Мета: навчальна: дати учням уявлення про Сонце як джерело світла й тепла. розвивальна: розвивати аналітико-синтетичну діяльність, ознайомити учнів з поняттям «явища природи», «сезонні явища». виховна: виховувати інтерес до світу природи, виховувати бажання пізнавати природу. Очікувані результати: учні повинні знати, що більшість природних процесів відбувається завдяки впливу Сонця, а саме: під впливом сонячного тепла та напрямку променів відбуваються зміни пір року, змінюється температура повітря, а погода залежить від напрямку сонячних променів. Обладнання та матеріали: фотографії явищ природи: річка влітку, річка під кригою, дощ, сніг, суха земля, ХІД УРОКУ: І. Актуалізація опорних знань та життєвого досвіду учнів. Хвилинка спостереження за погодою. — Яка зараз пора року? (Осінь) — Який місяць? (Вересень) — Тепло чи холодно сьогодні? (Тепло). — Яка температура повітря сьогодні? (15 С*) — Чи були сьогодні опади? (Ні) — Сьогодні на вулиці сонячно чи хмарно? (Сонячно) — Поставте відповідні позначки в своїх зошитах з природи. 2. Запитання для повторення. (Рух навколо Сонця, своєї осі, по орбіті) (365, 366 днів). (Літо, зима, осінь, весна) 3. Відгадування загадок про Сонце. ◆ Удень у небі гуляє, а ввечері на землю сідає. ◆ Без дров, без огня, а світить і гріє щодня. ◆ Усі його люблять, усі його чекають, ◆ Що сходить без насіння? ◆ Гарне, добре, на всіх дивиться, а на себе дивитися не дозволяє. ◆ Весь вік по одній дорозі ходить, а назад не вертається. Запитання до учнів: — Які властивості Сонця описані в народних загадках? (Гріє, світить, сходить уранці, а ввечері сідає, яскраве, рухається в одному напрямку.)
II.Мотивація навчальної діяльності учнів, підготовка до засвоєних знань, повідомлення теми і мети уроку. — Для того, щоб ви з могли сформулювати тему уроку, відгадайте загадки • Червоне коромисло • Спершу блиск, • Щось на небі гуркотить, — Отже, про що ми говоритимемо на уроці? (Про веселку, блискавку, дощ)
- Сьогодні на уроці ми поговоримо про те, як Сонце впливає на сезонні явища. Знати: що сезонне явище, як впливає Сонце а зміну сезонних явищ. Вміти: вміти визначати зміну сезонних явищ за допомогою власних спостережень. III. Сприйняття та усвідомлення знань. 1) Фронтальна бесіда. — Що стається з росою, інеєм, калюжами, снігом, коли виходить Сонце? (Розстає) — Чому це відбувається? Яка властивість Сонця простежується? (Сонечко гріє) — Що є головним джерелом тепла на Землі? 2) Розповідь учителя. Сонце — єдина зоря в Сонячній системі. Земля та сім інших планет обертаються навколо Сонця. Крім них навколо Сонця обертаються комети, астероїди та інші дрібні об’єкти. Сонце — це гігантська розпечена куля. Температура поверхні Сонця досягає 6000 °С. Уявляєте, як це багато?! Сонце дає тепло та світло всьому живому на Землі. Без Сонця на Землі панували би темрява й крижаний холод. 3. Вплив Сонця на сезонні явища в природі Сонце є головним джерелом тепла на Землі. Навесні воно розтоплює сніг, випаровує калюжі. Із ним пов’язана зміна пір року. Від нього залежить, холодним чи теплим буде день. Більшість інших джерел тепла так чи інакше пов’язані із Сонцем. Вугілля, нафта, газ зберігають у собі накопичене протягом мільйонів років тепло сонячних променів. Вітер також зобов’язаний своєю діяльністю променям Сонця.
|