Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Хід урокуСтр 1 из 2Следующая ⇒
ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ (2 клас) ТЕМА: Українські народні жартівливі пісні МЕТА: ознайомити дітей з жанром «українська народна пісня»; формувати вокально-хорові навики; розвивати музичний слух, образне сприйняття музики; виховувати любов до української народної пісні, патріотичні почуття. ТИП УРОКУ: комбінований
ХІД УРОКУ І. Організаційний момент 1)Вхід дітей до класу під музику Й.С. Баха «Шутка» 2)Музичне привітання: «Добрий день» ІІ. Актуалізація опорних знань Якими музичними термінами характеризуються ліричні пісні? Які ви знаєте ліричні пісні? Як називаються пісні, в яких висміюються негативні риси характеру людини? ІІІ. Повідомлення теми, мети уроку, мотивація навчальної діяльності 1) Вступне слово вчителя: У давнину талановитими людьми складаоися пісні, які передавались із уст в уста, від сім’ї до сім’ї, від села до села, від покоління до покоління. Сьогодні ми познайомимося з новим жанром української народної пісенної творчості – жартівливими піснями. Вони стали вираженням віри народу в свої сили, в любов до життя, в них природний гумор, кращі якості людини праці – розум, спритність, дотепність. На відміну від ліричних пісень, котрі виконували в гурті або на самоті, жартівливі пісні потребують масовості, щоб жарт був почутий, розрадив і розвеселив слухачів. Жартівливі пісні часто використовуються як приспівки до танцю. Наприклад, коли хлопці виконували танок «______________», вони могли промовляти такі слова: «Ой, дуб, дуба, дуба, у Івана нема чуба» 2) Розспівування - вокальна поспівка - фрагмент пісні «Грицю, Грицю, до роботи» - «Дівка в сінях стояла» IV. Ознайомлення з новим матеріалом. Українська народна пісня «Сіяв мужик просо» Вступне слово вчителя: розповісти дітям про характерну особливість: жвавість, простоту мелодії, чіткість ритму, повторення головного мотиу, виразне розмежування фраз цезурами. Від добродушного гумору, до в’їдливого глузування – такий широкий настрієвий діапазон жартівливих пісень. Виразний показ пісні. Аналіз Первинне розучування пісні V. Музична хвилинка. «Гопачок » VI. Сприйняття музики. «Українська симфонія» М. Калачевського. ІІ частина Вступне слово: ІІ частина «Украєнської симфонії» М.калачевського є майстерною симфонічною розробкою відомої танцювальної пісні «Дівка в сінях стояла», сповненої м’якого, але задерикуватого гумору. У симфонії використано лише першу частину пісні – її заспів. Виступ учнів коротке повідомлення про біографіюкомпозитора М. Калачевського відомості про створення симфонії. Срийняття. Аналіз. – інструменти. VІІ. Висновок Якими музичними термінами можна охарактеризувати жанр української народної жаотівливої пісні? Що цікавого ви запам’ятали з біографії композитора М.Калпчевського? Які пісні лягли в основу створення симфонії? VІІІ. Підсумок уроку Шановні діти. Сьогодні ми ще глибше дізналися про невичерпну творчість українського народу. Жартівливі українські народні пісні виражали думки і переживання народу. Популярність цих творів безмежна. Вони актуальні і сьогодні, їх співають вдома та виконують великі хорові колективи.
Додаток Г
Уривок уроку «Мова, яку ми розуміємо без слів»
|