Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Тема. сКлаДання КазКи
програмовий зміст: формувати уміння дітей складати казку (за допо- могою вихователя); удосконалювати навички будувати речення, розпові- дати невеликі вірші; формувати уміння утворювати слова-назви предметів із суфіксами пестливості, вживати слова у формі множини; закріплювати навички правильно тримати пензлик, малювати округлі форми; розвива- ти уміння відповідати на запитання, самим запитувати інших; розвива- ти зв’язне мовлення, увагу; виховувати любов до тварин, бажання допо- магати іншим. Словник: збагачувати лексичний запас дітей іменниками: городина, на- сіння, бур’ян; дієсловами: посіяв, поливав, полов. матеріал: муляжі дерев, кущів, ялинок, листя, будиночок, зайчик-іграш- ка, овочі, магнітофонний запис звуків лісу, папір у формі банки, пензлі, чер- вона фарба, серветки, вода.
Хід заняття
(У груповій кімнаті стоять дерева, ялинки, калина, лежить листя, стоїть буди- ночок.) В и х о в а т е л ь. Діти, куди ми з вами потрапили? (До лісу.) — А яка пора року в лісі? (Осінь.) — Як ви здогадалися? (Обґрунтування дітей.) — Заплющіть очі і послухайте, що ви чуєте в лісі? (Звучить запис голосів птахів, шелест листя, тріснула гілочка та ін.) (Діти розплющують очі та розповідають, що вони почули.) — Подивіться, що це за хатка стоїть? — Хто ж тут живе? Давайте запитаємо: «Хто в хатиночці живе?» (Діти запитують.) — Хто це? (Зайчик.) — Як можна ласкаво назвати зайчика? (Зайченя, зайченятко, зайчисько.) — Давайте розкажемо зайчикові віршики про нього. 1- а д и т и н а
2 - а д и т и н а Ой, маленьке зайченятко, Де твоя домівка-хатка? — В мене хатка за горбочком Під ялинкою й дубочком.
Ми ходили по гриби, Зайчика злякались. Поховались за дуби, Розгубили всі гриби, Потім засміялись — Зайчика злякались! В и х о в а т е л ь. Зайчикові сподобалися ваші віршики. Подивіться, що це у нього за хаткою? (Город.) — А що росте на городі? (Овочі.) — Які овочі виростив зайчик? (Помідори, огірки, буряки.) — Розкажіть, як він їх вирощував. — Що робив спочатку? (Посіяв насіння у землю.) — Щоб насіння проросло, що робив? (Поливав насіння водою.) — Щоб город був чистий, бур’ян не заважав рослинам, що робив? (По- лов на городі бур’ян.) — Молодець, зайчик! Гарна в нього городина. (Вихователь пояснює значення слова городина — це всі овочі, які ростуть на го- роді.) — Похваліть і ви зайчика.
Д і т и. Молодець, зайчику, гарна в тебе городина. (Діти промовляють фразу хором та поодинці.) Давайте трішки пограємо разом із зайчиком. Фізкультхвилинка Зайчик сіренький Полем тікав, На город попав. Сидить і жде, Моркву гризе. Сіре зайченятко, Впізнай його спочатку. Ось ти! В и х о в а т е л ь. Тепер сідайте біля хатки і давайте розкажемо зайчи- кові казочку. складання розповіді Умови виконання завдання: вихователь починає речення, а діти його за- кінчують або повністю відповідають на запитання вихователя. Жив у лісі, у своїй хатинці... (зайчик). Якось навесні взяв він насіння і що зробив? (Посіяв на городі.) Що потім зайчик робив? (Поливав, полов, до- глядав за городом) А восени у нього виросли... (овочі, городина). В и х о в а т е л ь. Послухайте ще раз, яка казочка у нас вийшла. «Жив у лісі, у своїй хатинці зайчик. Якось навесні узяв він насіння і посіяв на городі овочі. Ціле літо зайчик працював: поливав рослини, полов го- род. А восени зібрав рясний урожай овочів. Діти, зайчик так багато овочів зібрав, що і не знає, як зберегти їх узимку. Давайте допоможемо йому посолити овочі, закрити їх в банки. Ось у мене є вже готові банки, а ви “поскладаєте” овочі». (Вихователь показує відповідні дії.)
(Робота дітей. Діти малюють овочі в банках.)
підсумок В и х о в а т е л ь Зайчик вам дуже вдячний!
|