Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Тема. Кольори
програмовий зміст: закріпити з дітьми назви кольорів; продовжувати фор- мувати розуміння й особливості вживання узагальнюючого поняття колір; розвивати допитливість, уважність; виховувати організованість у грі.
Хід заняття В и х о в а т е л ь. Діти, до нас сьогодні завітав Олівець-Малювець. Д і т и (пропонують Олівцеві-Малювцю сісти). Сідай, будь ласка. В и х о в а т е л ь. Олівець уміє дуже гарно малювати. його навчила мату- ся-Веселка. У нього є багато братів олівчиків і сестричок фарб. Вони всі ма- ють різний колір. Коли ж зберуться разом, то схожі на свою матусю. Мама- Веселка їх дуже любить, і дітки її дуже люблять. (Розглядають олівці.) Ось послухайте, як Олівець-Малювець розповідає про свою маму-Ве- селку: Вийшла звідкись гарна жінка, На ній стрічка-семицвітка; А де з річки воду брала, Там коромисло зламала. Вихователь виставляє малюнок, де зображена Веселка. В и х о в а т е л ь. Діти вам подобається Веселка? (Так.) А чим? (Вона гарна, яскрава, різнокольорова.) — Давайте назвемо кольори Веселки. (Відповіді дітей.) — Олівцеві дуже приємно, що ви так багато знаєте про його матусю. Вона дійсно різнокольорова. І коли вони з братами та сестрами всі разом щось розфарбують, то вона говорить. «Мої ж ви різнокольорові пустунчики». А ще в олівчика є друзі, які живуть поряд. Олівці чорного та коричневого кольору. Що можна намалювати цими кольорами? (Землю, стовбури дерев.) Олівець-Малювець засидівся і почав щось робити. Що він робить? (Ма- лює.) Де він малює? (На папері.) — А що потрібно, щоб гарно малювати? (Для того, щоб малювати, пот- рібен папір, олівці, фарби.) — Молодці, діти! То ж, відпочинемо. Фізкультхвилинка Розмалюю писанку, розмалюю, (діти малюють у повітрі) Гривастого коника намалюю. (Підстрибують на місці.) Розмалюю писанку, розмалюю, І сопілку гарну я намалюю. (повторно малюють у повітрі) Ду-ду-ду-ду-ду. (Удають, що грають на сопілці.)
В и х о в а т е л ь. Доки ми відпочивали, веселка стала коромислом над лугом і розцвіли різнокольорові квіточки. Давайте спіймаємо метеликів і по- садимо їх кожного на свою квіточку. Дидактична гра «посади метелика на квітку» мета: закріпити назви кольорів, уміння знаходити свій колір з-поміж інших; виховувати уважність. матеріал: різнокольорові метелики на ниточках, різнокольорові квіти за кількістю дітей, дзвіночок.
Вихователь дзвенить дзвіночком, діти з метеликами у руках бігають по- між квітами, розкладеними на килимку. Дзвіночок затихає, кожен метелик знаходить свою квітку відповідного кольору. В и х о в а т е л ь. Дітки, а Олівець-Малювець приніс іще щось. По- гляньте і скажіть, що це? (Одяг.) Так, а якого він кольору? (Різнокольоро- вий.) Правильно. Братики Олівчики і сестрички фарби розфарбували його в різні кольори. Дидактична гра «Добери за кольором» Діти розбирають предмети одягу. Коли вихователь сигналізує кольоровим олів- цем, діти приносять до нього одяг такого ж кольору.
рухлива гра «знайди свою хатинку» Вихователь розподіляє, хто в якій хатинці за кольором буде жити (червоний, ко- ричневий, блакитний.) Діти бігають, а коли задзвонить дзвоник, підходять до своєї хатки і називають колір.
підсумок В и х о в а т е л ь. Назви яких кольорів ви запам’ятали?
|