Студопедия

Главная страница Случайная страница

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Способи виготовлення листового металу.






Клас

Тема. Види тонколистового металу та дроту. Властивості тонколистового металу.

 

Мета: сформувати уявлення про технологію виготовлення тонколистового металу та дроту, формувати вміння визначати їх види; розвивати зацікавлення до навчання; виховувати економне ставлення до матеріалів та бережливе ставлення до інструментів та пристосувань, які використовуються під час конструювання та виготовлення виробів з тонколистового металу та дроту.

 

Тип уроку: формування та закріплення знань.

 

Матеріально-технічне обладнання: зразки виробів із сталі та кольорових

металів, стенд «Види дроту».

 

Матеріали та інструменти: набір зразків тонколистових металів, набір зразків алюмінієвого, мідного, сталевого дроту, слюсарна лінійка, штатив, набір ваг, молоток слюсарний.

 

Основні поняття: прокатний стан, вальці, біла жерсть, чорна жерсть, фольга, дахова сталь, листовий метал, сортамент, профіль, корозія, оправка, волок, протягування, прокатування.

 

Очікувані результати навчальної діяльності: знання способів виготовлення листового металу, його призначення, уміння розпізнавати види листового металу за матеріалом виготовлення, формою профілю.

 

Структура уроку

І. Організаційний момент __________________________ 2 хв.

ІІ. Актуалізація опорних знань та умінь учнів __________ 5 хв.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу _____________________ 12 хв.

1. Способи виготовлення листового металу.

2. Види листового металу.

3. Способи виготовлення дроту.

IV. Практична робота «Добір та підготовка

тонколистового металу (дроту) до роботи.

Визначення властивостей тонколистового металу» __ 12 хв.

V. Рефлексія _____________________________________ 5 хв.

VI. Підсумки уроку ________________________________4 хв.

 

ХІД УРОКУ

 

І. Організаційний момент

1. Перевірка наявності учнів.

2. Перевірка наявності зошитів та іншого шкільного обладнання для роботи.

3. Перевірка наявності спецодягу.

4. Призначення чергових учнів.

ІІ. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності учнів

Фронтальне опитування

1. Що називають металами?

2. Назвіть механічні властивості металів.

3. Де і для чого використовують метали?

4. Що називають сплавами?

5. Чому різні вироби виготовляють з різних металів?

6. Як підібрати метал для виготовлення виробу?

- Повідомити тему уроку.

- Повідомити мету уроку (завдання на урок): навчитися розпізнавати тонколистові метали за їх характерними ознаками, правильно підбирати і готувати їх до роботи.

 

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

Способи виготовлення листового металу.

Листовий метал одержують зі зливків сталі або кольорових металів на спеціальних машинах – прокатних станах.

На прокатних станах такі зливки, нагріті до високої (900-1000° С) температури пропускають між циліндричними сталевими або чавунними валками, що обертаються в протилежних напрямках. Протиснутий між валками зливок стискується і набуває форми листа. Прокатування листового металу відбувається за декілька прийомів між валками з різною відстанню між поверхнями, від найбільшої до найменшої необхідної товщини.

Пояснення супроводжується демонстрацією схеми валків, зображеною на дошці, та зразків листового металу, виготовленого з різних металів та сплавів (сталі, алюмінію, дюралюмінію, міді, цинку)

 


Поделиться с друзьями:

mylektsii.su - Мои Лекции - 2015-2024 год. (0.007 сек.)Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав Пожаловаться на материал