Студопедия

Главная страница Случайная страница

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






И ны́не и при́сно и во ве́ки веко́в. Ами́нь. Свято́му Ду́ху, честь, поклоне́ние, сла́ву и держа́ву,/ я́коже Отцу́ досто́ит






С вято́ му Ду́ ху, честь, поклоне́ ние, сла́ ву и держа́ ву, / я́ коже Отцу́ досто́ ит, и Сы́ нови подоба́ ет приноси́ ти: // Еди́ ница бо есть Тро́ ица Естество́ м, но не Ли́ цы.

 

Проки́ мен и чте́ ние Ева́ нгелия:

Диа́ кон: В онмем. П ремудрость вонмем, прокимен, глас пе́ рвый:

Н ы́ не воскресну́, глаго́ лет Госпо́ дь, / положу́ ся во Спасе́ ние, не обиню́ ся о нем.

Хор: Н ы́ не воскресну́, глаго́ лет Госпо́ дь, / положу́ ся во Спасе́ ние, не обиню́ ся о нем.

Диа́ кон: С ловеса́ Госпо́ дня, словеса́ чи́ ста.

Хор: Н ы́ не воскресну́, глаго́ лет Госпо́ дь, / положу́ ся во Спасе́ ние, не обиню́ ся о нем.

 

Диа́ кон: Н ы́ не воскресну́, глаго́ лет Госпо́ дь, /

Хор: П оложу́ ся во Спасе́ ние, не обиню́ ся о нем.

 

Диа́ кон: Г о́ споду помо́ лимся.

Хор: Г о́ споди, поми́ луй.

 

Иере́ й: Я́ ко Свят еси́ Бо́ же наш, и во святы́ х почива́ еши, и Тебе́ сла́ ву воссыла́ ем, Отцу́ и Сы́ ну и Свято́ му Ду́ ху, ны́ не и при́ сно и во ве́ ки веко́ в.

Хор: А ми́ нь.

 

Диа́ кон: В ся́ кое дыха́ ние да хва́ лит Го́ спода.

Хор: В ся́ кое дыха́ ние да хва́ лит Го́ спода.

 

Диа́ кон: Х вали́ те Бо́ га во святы́ х Его́, хвали́ те Его́ во устверже́ нии си́ лы Его́.

Хор: В ся́ кое дыха́ ние да хва́ лит Го́ спода.

 

Диа́ кон: В ся́ кое дыха́ ние.

Хор: Д а хва́ лит Го́ спода.

Диа́ кон: И о сподо́ битися нам слы́ шанию Свята́ го Ева́ нгелиа, Го́ спода Бо́ га мо́ лим.

Хор: Г о́ споди, поми́ луй. (Трижды)

 

Диа́ кон: П рему́ дрость, про́ сти, услы́ шим Свята́ го Ева́ нгелия.

Иере́ й Мир всем.

Хор: И ду́ хови твоему́.

 

Иере́ й: От Луки́ Свята́ го Ева́ нгелия чте́ ние.

Хор: С ла́ ва, Тебе́, Го́ споди, сла́ ва Тебе́.

 

Диа́ кон: В о́ нмем.

(Евангелие воскресное 4-е, Лк., зач.112:)

Иере́ й: Во вре́ мя о́ но, во еди́ ну от суббо́ т, зело́ ра́ но, приидо́ ша жены́ на гроб, нося́ ще я́ же угото́ ваша арома́ ты, и други́ я с ни́ ми. Обрето́ ша же ка́ мень отвале́ н от гро́ ба, и вше́ дше, не обрето́ ша телесе́ Го́ спода Иису́ са. И бысть не домышля́ ющимся им о сем, и се му́ жа два ста́ ста в них в ри́ зах блеща́ щихся. Пристра́ шным же бы́ вшим им, и покло́ ншим ли́ ца на зе́ млю, реко́ ста к ним: что и́ щете жива́ го с ме́ ртвыми? Несть зде, но воста́. Помяни́ те, я́ коже глаго́ ла вам, еще́ сый в Галиле́ и, глаго́ ля, я́ ко подоба́ ет Сы́ ну Челове́ ческому пре́ дану бы́ ти в ру́ це челове́ к гре́ шник, и про́ пяту бы́ ти, и в тре́ тий день воскре́ снути. И помяну́ ша глаго́ лы Его́. И возвра́ щшася от гро́ ба, возвести́ ша вся сия́ единомуна́ десяте и всем про́ чим. Бя́ ше же Магдали́ на Мари́ я, и Иоа́ нна, и Мари́ я Иа́ ковля, и про́ чия с ни́ ми, я́ же глаго́ лаху ко апо́ столом сия́. И яви́ шася пред ни́ ми я́ ко лжа глаго́ лы их, и не ве́ роваху им. Петр же воста́ в тече́ ко гро́ бу, и прини́ к ви́ де ри́ зы еди́ ны лежа́ ща, и оты́ де, в себе́ дивя́ ся бы́ вшему.

Хор: С ла́ ва, Тебе́, Го́ споди, сла́ ва Тебе́.

 

Воскре́ сная песнь по Ева́ нгелии, глас 6:

В оскресе́ ние Христо́ во ви́ девше, / поклони́ мся Свято́ му Го́ споду Иису́ су, / еди́ ному безгре́ шному, / Кресту́ Твоему́ покланя́ емся, Христе́, / и свято́ е Воскресе́ ние Твое́ пое́ м и сла́ вим: / Ты бо еси́ Бог наш, / ра́ зве Тебе́ ино́ го не зна́ ем, / и́ мя Твое́ имену́ ем./ Прииди́ те вси ве́ рнии, / поклони́ мся Свято́ му Христо́ ву Воскресе́ нию: / се бо прии́ де Кресто́ м ра́ дость всему́ ми́ ру./ Всегда́ благословя́ ще Го́ спода, / пое́ м Воскресе́ ние Его́: / распя́ тие бо претерпе́ в, // сме́ ртию смерть разруши́.

Глас 6:

Хор: С ла́ ва Отцу́ и Сы́ ну и Свято́ му Ду́ ху./ М оли́ твами апо́ столов, / Ми́ лостиве, очи́ сти// мно́ жество согреше́ ний на́ ших.

И ны́ не и при́ сно и во ве́ ки веко́ в. А ми́ нь./ М оли́ твами Богоро́ дицы, / Ми́ лостиве, очи́ сти// мно́ жество согреше́ ний на́ ших.

П оми́ луй мя, Бо́ же, / по вели́ цей ми́ лости Твое́ й, / и по мно́ жеству щедро́ т Твои́ х// очи́ сти беззако́ ние мое́.

Стихи́ ра воскре́ сная, глас 6:

В оскре́ с Иису́ с от гро́ ба, / я́ коже прорече́, / даде́ нам живо́ т ве́ чный// и ве́ лию ми́ лость.

 

Диа́ кон: С паси́, Бо́ же, лю́ ди Твоя́ и благослови́ достоя́ ние Твое́, посети́ мир Твой ми́ лостию и щедро́ тами, возвы́ си рог христиа́ н правосла́ вных и низпосли́ на ны ми́ лости Твоя́ бога́ тыя, моли́ твами всепречи́ стыя Влады́ чицы на́ шея Богоро́ дицы и Присноде́ вы Мари́ и, си́ лою Честна́ го и Животворя́ щаго Креста́, предста́ тельствы честны́ х Небе́ сных Си́ л безпло́ тных, честна́ го, сла́ внаго проро́ ка, Предте́ чи и Крести́ теля Иоа́ нна, святы́ х сла́ вных и всехва́ льных Апо́ стол, и́ же во святы́ х оте́ ц на́ ших и вселе́ нских вели́ ких учи́ телей и святи́ телей, Васи́ лия Вели́ каго, Григо́ рия Богосло́ ва и Иоа́ нна Златоу́ стаго, и́ же во святы́ х отца́ на́ шего Никола́ я, архиепи́ скопа Мирлики́ йскаго, чудотво́ рца, святы́ х равноапо́ стольных Мефо́ дия и Кири́ лла, учи́ телей слове́ нских, святы́ х равноапо́ стольных вели́ каго кня́ зя Влади́ мира и вели́ кия княги́ ни О́ льги, и́ же во святы́ х оте́ ц на́ ших всея́ Росси́ и чудотво́ рцев, Михаи́ ла, Петра́, Алекси́ я, Ио́ ны, Фили́ ппа и Ермоге́ на, святы́ х, сла́ вных и добропобе́ дных му́ чеников, преподо́ бных и богоно́ сных оте́ ц на́ ших, святы́ х и пра́ ведных богооте́ ц Иоаки́ ма и А́ нны (и святаго имярек, егоже есть храм и егоже есть день), и всех святы́ х. Мо́ лим Тя́, многоми́ лостиве Го́ споди, услы́ ши нас, гре́ шных, моля́ щихся Тебе́, и поми́ луй нас.

Хор: Г о́ споди, поми́ луй. (12 раз)

Иере́ й: Ми́ лостию и щедро́ тами и человеколю́ бием единоро́ днаго Твоего́ Сы́ на, с Ни́ мже благослове́ н еси́, со Пресвяты́ м, и Благи́ м, и Животворя́ щим Твои́ м Ду́ хом, ны́ не и при́ сно, и во ве́ ки веко́ в.

Хор: А ми́ нь.

Канон:

Песнь 1:

Канон Воскре́ сный, глас 1:

Хор:

Ирмос: Твоя́ победи́ тельная десни́ ца/ Боголе́ пно в кре́ пости просла́ вися: / та бо, Безсме́ ртне, / я́ ко всемогу́ щая, проти́ вныя сотре́, // Изра́ ильтяном путь глубины́ новосоде́ лавшая.


Поделиться с друзьями:

mylektsii.su - Мои Лекции - 2015-2024 год. (0.008 сек.)Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав Пожаловаться на материал