![]() Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
I. Мотивація навчальної діяльності ⇐ ПредыдущаяСтр 2 из 2
Тема. Місце та роль токарства в сучасному декоративно-ужитковому мистецтві. Деревина як конструкційний матеріал. Властивості деревини. Вимоги до заготовок. Мета: сформувати знання та вміння характеризувати матеріали, які використовуються для токарної обробки; ознайомити із технологією підготовки заготовок для токарної обробки деревини; розвивати вміння аналізувати, порівнювати; формувати потребу творити прекрасне.
Обладнання: вироби, виготовлені токарним способом, композиції,, зразки деревини, вага, сушильний пристрій.
Тип уроку: комбінований.
Очікувані результати навчальної діяльності: учні характеризують деревину як конструкційний матеріал.
ХІД УРОКУ I. Організаційна частина ♦ Перевірка присутніх та спецодягу. II. Актуалізація опорних знань 1. Назвіть професії ваших батьків. 2. Чому на виробництві робітники працюють у спеціальному одязі? I. З яким матеріалом ви працювали в попередніх класах? I. Що називають інструментом? Яке його призначення? Який ви знаєте інструмент для оброблення деревини? I. Мотивація навчальної діяльності Основним джерелом і засобом розвитку будь-якої країни є різні галузі виробництва. Чим більше галузей виробництва має країна, тим більше вона незалежна і багатша. Ми з вами будемо вивчати деревообробну галузь, а саме токарство, яке поєднує в собі творчість, майстерність, красу. Багато речей, які оточують нас, виготовлені із деревини токарним способом. Це й посуд, і сувеніри, і прикраси, і вироби інтер'єрного призначення тощо. Сучасні деревообробні підприємства оснащені токарними верстатами (більш складними і потужнішими ніж ті, на яких ви будете працювати в шкільній майстерні). Обслуговують їх верстатники деревообробних верстатів. Окрім володіння всіма прийомами точіння, вони повинні знати властивості деревини, будову верстата, уміти прочитати креслення і схему, заточити інструмент, налаштувати верстат на роботу. Робота на токарних верстатах вимагає акуратності й точності, уваги й обережності, узгодженості рухів рук. Вивчаючи цей модуль, ви теж навчитеся працювати на токарних верстатах, виготовляти для себе цікаві вироби, які будуть використовуватися у вашому побуті. Для того щоб створити виріб, необхідно мати відповідні знання про матеріали, з яких він буде виготовлятися. Такий матеріал називають конструкційним. Для різних об'єктів добирають конструкційні матеріали з різними властивостями, які відповідають функціональним, технологічним або ергономічним вимогам майбутніх виробів. Отже, нам сьогодні необхідно з'ясувати, який матеріал буде найбільш придатним для виготовлення нашого виробу..
|