Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Урок №__. Дата _____ Тема: Інтонаційно-мелодичний розвиток музики
Мета уроку: зосередити увагу учнів на інтонаційно-мелодичному розвитку музики. Дати поняття «кульмінація». Продовжити знайомити третьокласників із творчістю видатних композиторів. Розвивати емоційно-чуттєву сферу школярів, предметні компетентності, збагачувати кругозір. Виховувати чуйну й гармонійну особистість, потребу у спілкуванні з мистецтвом, ціннісне ставлення до класичної музики. Хід уроку § 1. Організаційний етап § 2. Перевірка готовності учнів до уроку § 3. Актуалізація опорних знань 3.1. Повторення матеріалу попереднього уроку. 3.2. Розспівування. 3.3. Продовження роботи над піснею «Чому ведмідь взимку спить» (муз. Л. Кніппера). 3.4. Виконання пісень «Щеня і кошеня» (муз. Т. Попатенко) і «Хто чергові?» (муз. 3.5. Співрозмова з учнями про творчість Ф. Шопена. § 4. Мотивація навчальної діяльності 4.1. Повідомлення теми уроку. 4.2. Мотиваційна бесіда. — Приклади музичних творів з яскравою мелодійністю збагатять уявлення учнів про інтонаційно-мелодичний розвиток музики. Уміння спостерігати за розвитком мелодії, її прагненням до кульмінації сприятиме кращому усвідомленню емоційно-образного змісту твору і розкриттю музичного образу у всій повноті. § 5. Етап засвоєння нових знань 5.1. Бесіда за темою уроку. 5.2. Розучування пісні «Вальс сніжинок» (муз. Т. Шутенко). 5.3. Слухання Прелюдії № 7 і Вальсу № 10 Ф. Шопена. 5.4. Виконання творчого завдання. § 6. Узагальнення та закріплення знань 6.1. Пригадайте музику, що звучала на уроці. 6.2. З якими творами Ф. Шопена учні познайомилися на попередніх уроках? 6.3. Що таке кульмінація? 6.4. Прикладом якого прийому розвитку музики є твори Ф. Шопена, що прозвучали на уроці? § 7.Підбиття підсумків уроку Інтонаційно-мелодичний розвиток відбувається в музиці з яскравою виразною мелодією, що виростає з однієї інтонації. Урок № ______ Дата _______ Мета уроку: поглибити знання учнів про прийоми розвитку музики. Пояснити поняття «жанровий розвиток», «коломийка», «шумка». Розвивати предметні компетентності школярів, вміння аналізувати музичні твори і визначати прийоми розвитку музики, збагачувати їхні уявлення про окремі жанри народної творчості, кругозір. Виховувати в третьокласників патріотичні почуття, підтримувати бажання вивчати українську культуру і народну творчість, викликати пізнавальний інтерес до музики українських композиторів. Хід уроку § 1. Організаційний етап § 2. Перевірка готовності учнів до уроку § 3. Актуалізація опорних знань 3.1. Повторення матеріалу попереднього уроку. 3.2. Розспівування. 3.3. Продовження роботи над піснею «Вальс сніжинок». Виконання в русі. 3.4. Виконання пісні «Чому ведмідь взимку спить» (муз. Л. Кніппера). § 4. Мотивація навчальної діяльності 4.1. Повідомлення теми уроку. 4.2. Мотиваційна співрозмова з учнями. — Знайомство з прийомом жанрового розвитку навчить учнів спостерігати за зіставленням різних характерів музики в одному творі, що сприяє збагаченню музичного образу. § 5. Етап засвоєння нових знань 5.1. Бесіда з учнями за темою уроку. 5.2. Слухання (або розучування 1 куплету) української народної пісні «Верховино, світку ти наш». 5.3. Слухання п’єси М. Завадського «Українська шумка». 5.4. Розучування української народної пісні «Грицю, Грицю, до роботи». Інсценізація пісні. § 6. Узагальнення та закріплення знань 6.1. Що нового дізналися учні про музику? 6.2. Які прийоми музики запам’ятали? 6.3. У чому особливості жанрового розвитку музики? 6.4. Поясніть, що таке коломийка, шумка. § 7. Підбиття підсумків уроку Прийоми розвитку музики пов’язані зі зміною характеру звучання та інших засобів музичної виразності.
|