Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Урок № __. Дата ___ Тема: Симфонічний розвиток музики
Мета уроку: познайомити учнів із прийомом симфонічного розвитку музики. Навести приклад використання мелодії народної пісні у симфонічному творі. Дати поняття «канон». Розвивати в школярів предметні компетентності, уміння співати на 2 голоси (канон), артистичні й творчі здібності, здатність відчувати зміни у звучанні мелодії народної пісні у симфонічному творі. Виховувати в третьокласників інтерес до народної та класичної музики, творчості видатних композиторів. Хід уроку § 1. Організаційний етап § 2. Перевірка готовності учнів до уроку § 3. Актуалізація опорних знань 3.1. Повторення матеріалу попереднього уроку. 3.2. Розспівування. 3.3. Продовження роботи над українською народною піснею «Грицю, Грицю, до роботи». Виконання з інсценізацією. 3.4. Виконання в русі вивчених пісень. 3.5. Виконання російської народної пісні «Во поле берёза стояла». § 4. Мотивація навчальної діяльності 4.1. Повідомлення теми уроку. 4.2. Мотиваційна бесіда. — Розуміння школярами особливостей симфонічного розвит-ку музики підготує майбутніх слухачів до сприйняття великих творів — симфоній і концертів, в яких зміни відбуваються завдяки засобам симфонічної музики. Звучання мелодій народних пісень у симфонічних творах збагатить слухацький досвід учнів, змусить спостерігати за розвитком народних мелодій (симфонічних тем). § 5. Етап засвоєння нових знань 5.1. Бесіда з учнями за темою уроку. 5.2. Різні варіанти виконання російської народної пісні «Во поле берёза стояла». Виконання канону. 5.3. Слухання фрагменту фіналу Четвертої симфонії П. Чайковського. 5.4. Творче завдання. § 6. Узагальнення та закріплення знань 6.1. Що нового дізналися учні про розвиток музики? 6.2. Що таке симфонічний розвиток? 6.3. Поясніть особливості канону. 6.4. Назвіть різні варіанти виконання пісень. § 7. Підбиття підсумків уроку Симфонічний розвиток — розвиток музичних інтонацій засобами симфонічної музики. Урок ________. Дата _______ Мета уроку: продовжити знайомити учнів із прийомами розвитку музики. Пояснити ознаки ладового розвитку й особливості двох музичних ладів — мажору і мінору. Дати поняття «ладовий розвиток», «мажор», «мінор», «динамічні відтінки». Розвивати емоційну сферу учнів, предметні компетентності, здатність відчувати і розуміти ладові особливості музичного твору, усвідомлювати лад як один із засобів музичної виразності. Виховувати в школярів ціннісне ставлення до музичного мистецтва і творчості видатних композиторів, підтримувати пізнавальний інтерес до вивчення особливостей музики. Хід уроку § 1. Організаційний етап § 2. Перевірка готовності учнів до уроку § 3. Актуалізація опорних знань 3.1. Повторення матеріалу попереднього уроку. 3.2. Розспівування. 1 куплет російської народної пісні «Во поле берёза стояла». 3.3. Виконання російської народної пісні «Во поле берёза стояла» каноном (двома групами). 3.4. Виконання в русі вивчених пісень (за бажанням учнів та на розсуд учителя). § 4. Мотивація навчальної діяльності 4.1. Повідомлення теми уроку. 4.2. Мотиваційна співрозмова з учнями. — Які музичні лади ви знаєте? — Назвіть відмінності в їхньому звучанні. Лад — один з основних засобів музичної виразності — грає важливу роль у створенні музичного образу. Освоєння учнями ладового розвитку (зіставлення двох музичних ладів — мажору § 5. Етап засвоєння нових знань 5.1. Бесіда з учнями за темою уроку. 5.2. Поспівка «Гра в слова» (муз. І. Арсеєва). 5.3. Розучування пісні «Одуд дудочку зробив» (муз. М. Катричка). 5.4. Розповідь про творчість Ф. Шуберта. 5.5. Слухання «Вальсу» та «Алегрето» Ф. Шуберта. 5.6. Виконання творчого завдання. § 6. Узагальнення та закріплення знань 6.1. Музика якого композитора звучала на уроці? 6.2. У чому її особливість? 6.3. Назвіть два музичні лади. 6.4. Поясніть особливості ладового розвитку музики. § 7. Підбиття підсумків уроку Головною ознакою ладового розвитку музики є зіставлення двох музичних ладів — мажору і мінору. Урок ______. Дата _______ Мета уроку: визначити особливості сюжетного розвитку музики. Продовжити знайомити учнів із творами видатних композиторів. Розвивати емоційно-чуттєву сферу школярів, предметні компетентності, творчі здібності, здатність відчувати і розуміти зміни в музиці, пов’язані з сюжетом твору (чи поетичним текстом), збагачувати кругозір третьокласників. Засобами музичного мистецтва виховувати гармонійну й чуйну особистість, формувати ціннісне ставлення до мистецтва, підтримувати пізнавальний інтерес до творчості відомих композиторів. Хід уроку § 1. Організаційний етап § 2. Перевірка готовності учнів до уроку § 3. Актуалізація опорних знань 3.1. Співрозмова з учнями за темами попередніх уроків. 3.2. Розспівування. Поспівка «Гра в слова» (муз. І. Арсеєва). 3.3. Продовження роботи над піснею «Одуд дудочку зробив» (муз. М. Катричка). Виконання в русі, з ритмічним супроводом. 3.4. Виконання в русі вивчених пісень. § 4. Мотивація навчальної діяльності 4.1. Повідомлення теми уроку. 4.2. Мотиваційна бесіда. — Що таке сюжет? — В яких музичних творах є сюжет? Осягнення особливостей сюжетного розвитку музики допоможе учням краще розуміти образний зміст музичних творів і зміни, які відбуваються в музиці в залежності від сюжету або словесного тексту (в операх). § 5. Етап засвоєння нових знань 5.1. Бесіда з учнями за темою уроку. 5.2. Розучування пісні «Веснянка» (муз. М. Чембержі) або «Весняночка» (муз. Ю. Рожавської). 5.3. Виконання творчого завдання. 5.4. Слухання фрагменту «Купання в котлах» з балету Р. Щедріна «Горбоконик». 5.5. Перегляд відеофрагменту («Купання в котлах») із балету «Горбоконик» Р. Щедріна. § 6. Узагальнення та закріплення знань 6.1. Що нового дізналися учні про музику? 6.2. Поясніть особливості сюжетного розвитку музики. 6.3. Які фрагменти балету «Горбоконик» Р. Щедріна запам’ятали учні? 6.4. Чого вчить казка «Горбоконик»? § 7. Підбиття підсумків уроку Сюжетний розвиток музики пов’язаний зі змістом музичного твору і поетичним текстом.
Урок №________. Дата _______ Мета уроку: навести приклади музичних творів, в яких застосовані різноманітні прийоми розвитку музики. Продовжити знайомити учнів із музикою сюїти Е. Ґріґа «Пер Гюнт». Розвивати предметні компетентності учнів, уяву, творчі здібності, здатність визначати різноманітні прийоми розвитку музики, які допомагають створити яскравий музичний образ. Збагачувати кругозір третьокласників. Виховувати мислячу й чуйну особистість, підтримувати пізнавальний інтерес до творчості видатних композиторів і шедеврів класичної музики. Хід уроку § 1. Організаційний етап § 2. Перевірка готовності учнів до уроку § 3. Актуалізація опорних знань 3.1. Співбесіда з учнями за темами попередніх уроків. 3.2. Розспівування. Поспівка «Ранок» (муз. Е. Ґріґа). 3.3. Слухання п’єси «Ранок» із сюїти «Пер Гюнт» Е. Ґріґа. 3.4. Продовження роботи над піснею «Веснянка» (муз. М. Чембержі). 3.5. Виконання в русі вивчених пісень: «Одуд дудочку зробив» (муз. М. Катричка), українські народні пісні «Грицю, Грицю, до роботи» та ін. § 4. Мотивація навчальної діяльності 4.1. Повідомлення теми уроку. 4.2. Мотиваційна співбесіда з учнями. — Уявлення учнів про різноманітні прийоми музики сприятиме більш повному і якісному сприйманню музичних творів і розумінню їх застосування композиторами задля створення яскравих музичних образів. § 5. Етап засвоєння нових знань 5.1. Бесіда з учнями за темою уроку. 5.2. Розповідь про сюїту «Пер Гюнт» Е. Ґріґа. 5.3. Слухання п’єси «У печері гірського короля» із сюїти «Пер Гюнт» Е. Ґріґа. 5.4. Виконання творчого завдання. 5.5. Розучування пісні «Добра казка» (муз. М. Рожка). § 6. Узагальнення та закріплення знань 6.1. Музика якого композитора звучала на уроці? Як називається цей твір? 6.2. Які прийоми розвитку музики застосовані у п’єсах Е. Ґріґа «Ранок» і «У печері гірського короля»? 6.3. Чим подобається учням музика Е. Ґріґа? § 7. Підбиття підсумків уроку Для створення яскравого музичного образу композитори застосовують різноманітні прийоми розвитку музики.
|