![]() Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Перебіг заняття
Конспект Відкритого заняття
М.
Тема: Екскурсія і її значення для ознайомлення дітей з виробництвом і працею дорослих. Значення екскурсії, планування і проведення. Мета: провести заняття на принципах особистісно-орієнтованого навчання; ознайомлення студентів з методикою проведенняекскурсії на виробництво, розширення знань про форми організації екскурсії розвивати творчість думки, самостійність, уміння проводити екскурсії в початковій школі; виховувати наполегливість у досягненні високих результатів, почуття колективізму і відповідальності. Обладнання: сніжинки, мультивідеоапаратура, фільм «Як виготовляють папір», конспекти лекцій Література: 1. Веремійчик І.М. Методика трудового навчання в початковій школі. - Тернопіль: Мальва-ОСО, 2004. - 276 с. 2. Рожнев Я.А. Методика трудового обучения с практикумом в учебных мастерских. - М.: Просвещение, 1988. 3. Хорунжий В.І. Практикум в навчальних майстернях з методикою трудового навчання. – Тернопіль: «Астон», 2001.- 2001.-220с. Перебіг заняття На дошці записана тема заняття «Організація і методика проведення екскурсії» та план: 1. Очікування 2. «Мозковий штурм» 3. Сприймання та усвідомлення нових знань. · Значення екскурсії · Підготовка до екскурсії · План проведення екскурсії 4. Закріплення вивченого. 5. Рефлексія. I. Створення настрою на позитив – 1 хв. - А як, на вашу думку, ми пізнаємо світ? Ваші очікування від заняття запишіть на сніжинках (зараз вони теж є символом очікування Нового року). Відкладіть їх до кінця заняття. ІІ. Актуалізація опорних знань. Технологія «Мозковий штурм» (творча діяльність, під час якої учні мають коротко висловлювати свої думки, відстоювти свої ідеї). - Чи доводилось вам бувати на екскурсії? - Коли і куди проводяться екскурсії? - Для чого проводяться екскурсії? - Що таке, на вашу думку, екскурсія? Студентка дає визначення екскурсії за словником: «Слово " екскурсія" походить від латинського " екськурсио". У російську мову це слово проникло в XIX ст. і спочатку означало " вибігання, військовий набіг", потім - " вилазка, поїздка". Пізніше відбулася видозміна цього слова за типом імен на " ія" (екскурс + ія). Екскурсія - проходка, прогулянка, вихід на пошук чого, для збирання трав й ін. Отже, виникає перед нами проблема: «Дізнатися яке значення має екскурсія для ознайомлення дітей з виробництвом, як правильно організувати і провести екскурсію?» Тема нашого заняття: Організація і методика проведення екскурсії з трудового навчання. ІІІ. Сприймання та усвідомлення нових знань. План 1. Значення екскурсії 2. Підготовка до екскурсії 3. План проведення екскурсії 1. Екскурсія - це вид навчальної роботи, при якому навчання проводиться на натуральному природному або виробничому об'єкті поза межами школи, чи класу. Це найкраще наочне ознайомлення учнів з виробництвом, з працею дорослих. Класифікація екскурсій проводиться за різними ознаками: Вони бувають: 1. Навчальні (програмні) 2. Позанавчальні (непрограмні) · Тематичні екскурсії присвячуються одній певній темі програми. Вони знайомлять учнів з практичним застосуванням явищ, які вивчаються в темі. · Комплексні екскурсії проводяться за схожими темами кількох навчальних предметів. Наприклад, трудового навчання, природознавства, читання, тощо. Таке об'єднання дає можливість реалізувати принцип міжпредметних зв'язків і забезпечує ефективне розв'язання проблем, пов'язаних з організацією і проведенням екскурсій. Прикладом такої екскурсії може бути екскурсія в природу, під час якої учні спостерігають за обєктами природи, збирають природній матеріал, читають вірші, складають казки. · Вступні екскурсії є вступом у тему, їх головне завдання - створити проблематику теми, показати значення теми і тим самим зацікавити учнів, заохотити їх до вивчення навчального матеріалу. · Як правило, екскурсії проводяться як заключні (узагальнюючі). Саме цей вид екскурсій може бути комплексним. Тут здійснюється узагальнення вивченого матеріалу і прив'язування його до практики.
За змістом екскурсії бувають: Краєзнавчі (слайд 1) Мистецькі (слайд 2) Виробничі (слайд 3) Історичні (слайд 4) Значення екскурсії полягає в тому, що: · В ході екскурсії учні спостерігають процеси і явища, з якими вони знайомилися на уроках, в реальних виробничих умовах; · під час екскурсії учні знайомляться з виробничим обладнанням, продукцією виробництва, технологічним процесом; · екскурсія сприяє вихованню в учнів позитивного ставлення до праці та поваги до людей праці; · під час екскурсії здійснюється реалізація дидактичних принципів (принципу політехнізму, зв'язку навчання з життям, наочності і т.п.)
Програмою трудового навчання в початковій школі передбачено проведення екскурсій у кожному класі (2 - 4 год.). Програма дає можливість організувати і провести екскурсії на ряд виробництв: 1 клас – в гараж, на вулиці міста (спостереження за транспортом); в сад, на город (сільськогосподарські роботи); 2 клас – в парк с/г машин, на будівництво (спостереження за роботою машин і механізмів), на птахоферму, т.п. 3 клас – 4 клас - на швейну фабрику з пошиття одягу, столярну чи слюсарну майстерню, Кожна екскурсія повинна мати конкретне навчальне завдання.
|