Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Подорож до Китаю. Мета: розширити уявлення учнів про Китай; залучити школярів до участі у проекті; розвивати навички спільної роботи; виховувати допитливість.
Мета: розширити уявлення учнів про Китай; залучити школярів до участі у проекті; розвивати навички спільної роботи; виховувати допитливість. Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Гра «Відгадай» Це стародавня цивілізація Східної Азії, яка увібрала у себе значну кількість держав та культур упродовж 6 тисяч років. Батьківщина багатьох технічних винаходів, які змінили долю людства (папір, компас, порох, друкарство). Омивається морями тихого океану (на сході і півдні). Межує з Монголією, Росією, Казахстаном, Киргизстаном, Таджикистаном, Афганістаном, Індією, Непалом, М’янмою, В’єтнамом, Бутаном, Лаосом. Населення країни становить понад 1, 8 млрд чоловік (це майже п’ята частина всього населення Землі). Система письма — ієрогліфіка, що нараховує понад 50 тис. знаків! Це —... (Китай). ІІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ми здійснимо віртуальну подорож до Китаю. ІV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Повідомлення вчителя — Багато вчених вважають, що китайська цивілізація — найстаріша у світі. І небезпідставно! Тут є культурні пам’ятники, які датуються 6 ст. до н. е. Саме тут у 1300 р. винайшли туалетний папір. Проте спочатку користуватися ним було дозволено тільки членам імператорської сім’ї. Китай є батьківщиною не лише туалетного паперу, але й багатьох сортів фруктів і квітів, які на сьогодні поширені у всьому світі. Так само часто, як у нас, домашніми вихованцями є коти і собаки, а ще в Китаї цю роль виконують цвіркуни. Діти навіть улаштовують бої за участю цих комах. Велика Китайська стіна — це надзвичайно протяжна кріпосна стіна, викладена з каміння та глини. Історики стверджують, що одночасно на будівництво Великої стіни було зайнято близько мільйона людей. Стіна проходить головним чином за гористих місцях, повторюючи вигини рельєфу, звиваючись серед лісів, спускаючись у долини, перетинаючи степ і пустелі. Розповідаючи цікаві факти про Китай, не можна не відзначити, що найбільш популярним хобі серед китайців є філателія (колекціонування поштових марок). Траурним тут уважають білий колір, а не чорний, як в усіх європейських країнах. Похвали Китай гідний і завинахід морозива, рецепт якого потрапив до Європи за допомогою Марко Поло. Почіпні мости, як і багато іншого, включаючи компас, друкарство і порох, теж прийшли з цієї азіатської країни. Правда, тут вони з’явилися ще в 25 р. до н. е., а в Європі — через 1800 років. Символ благополуччя й удачі в цій країні — кажан. І, звісно ж, не можна не згадати про найважливіше свято, яким тут є китайський Новий рік. 2. Робота за підручником (с. 117–118) Вправа «Мікрофон» Учні виконують завдання рубрики «Повтори те, що знаєш». Робота в парах Учні читають текст рубрики «Я хочу дізнатися». Опрацьовують матеріали рубрики «Ознайомся з думкою інших людей» та виконують завдання на с. 118. — Що із прочитаного було вам знайоме? — Що нового ви дізналися? — Прочитайте і запам’ятайте висновки на с. 118. (Я прагну...) — Якими словами ви збагатили на уроці свій словник? 3. Фізкультхвилинка Раз — всі встали, Два — підняли руки вгору, похитали, Три — прогнулись, на чотири — Всім ласкаво усміхнулись. П’ять — притупнули ногою. Шість — тепер іще другою. Сім — за спинку руки склали, Нахилились — знову встали. Вісім раз отак зроби, На дев’ятий — рівний ти, Ну, а десять — вже сідайте. V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ 1. Вправа «Мікрофон» - Якби я був(ла) найкращим екскурсоводом у Китаї, то... 2. Гра «П’ять речень» Учні в п’яти реченнях формулюють засвоєні на уроці знання. VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ — Чого ви сьогодні на уроці навчилися? — Що нового ви дізналися? — Що вас здивувало? VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Підручник (с. 117–118).
|