Студопедия

Главная страница Случайная страница

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок-казка






Математика

Тема. Вправи на засвоєннятаблиць додавання і віднімання числа 3. Складання і розв’язування задач.

 

Мета. Вправляти в засвоєнні табличних випадків додавання і віднімання 3. Формувати в учнів уміння користуватися табличними випадками додавання і віднімання числа 3, закріплювати вміння складати і розв’язувати задачі.

Розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу.

Виховувати товариськість; формувати інтерес до математичних знань.

Обладнання. Підручник, ілюстрації казкових героїв, ілюстрація замку

королеви Математики (у пазлах), пазли з сюжетними малюнками, казкові

герої, таблиці для усних обчислень, таблиця «Лісова галявина»,

математичне лото.

Тип уроку. Закріплення вивченого матеріалу.

Хід уроку

І. Організаційна частина.

- Продзвенів уже дзвінок,

Розпочався наш урок.

Сьогодні гості завітали до нас.

Вас, шановні, вітає наш 1 клас.

(Діти, займіть свої робочі місця)

Зараз ми будем міркувати,

Додавати й рахувати,

Цікаві задачі розв’язувати,

Щоб розум розвивати.

Здогадатися не важко,

Не складна граматика,

Називають цей урок

Просто … (математика).

 

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

-Сьогодні ми будемо виконувати вправи на засвоєння таблиць додавання та віднімання числа 3.

- І працюватимемо під девізом. Давайте проговоримо девіз уроку:

Треба правильно лічить

І писати гарно!

Будем швидко міркувать,

Відповідатимем - старанно!

 

 

- Сьогодні у нас незвичайний урок, урок-казка.

Казка незвичайна – математична. Ми зможемо лише тоді її побачити, коли виконаємо математичні завдання.

-? + - обчисли;

<? > - порівняй;

??? - розв’яжи задачу;

 

- робота з геометричним матеріалом.

 

1. Розповідь учителя.

Математика – цариця наук. Вона присутня всюди: в музиці, в природі, вдома і в школі. І сьогодні ми помандруємо до королівства Математики. Шлях, яким ми будемо іти, непростий. Перед королівством знаходиться казковий ліс. Нам потрібно пройти через нього. Тут на нас чекає багато цікавих пригод. Ми зустрінемось із казковими героями, які принесуть нам математичні завдання або

їм буде потрібна наша допомога. Після кожного виконаного завдання ми будемо на один крок ближче до замку королеви Математики і сладатимемо з пазлів замок.

2. Математичні вузлики.

- Для того, щоб дізнатися з якими казковими героями ви зустрінетесь, потрібно розв’язати математичні вузлики. У кожній фігурі є числа з буквами. Розмістіть фігури так, щоб числа знаходились в порядку зростання. А тоді прочитайте зашифровані слова.

- То з якими казковими героями ми зустрінемось?

- В кінці уроку нас чекає сюрприз. Отож, ви готові? Розпочинається казка.

Хто прийшов до нас у гості, -

Довгі вушка, куций хвостик?

Він капусточку шукав,

Й на галяві заблукав. (Зайчик). Зайчик – дуже спритна тварина. Він швидко втікає від хижаків, він навчився від них переховуватися. А сьогодні він вирішив зупинитися на нашій казковій галявині. Давайте ми йому доведемо, що ми теж багато чому уже навчилися.

ІІI. Усні обчислення

1. Усна лічба:

назвати числа в порядку зростання;

· назвати числа в порядку спадання;

· назвати сусідів чисел 5, 8, 4;


Поделиться с друзьями:

mylektsii.su - Мои Лекции - 2015-2024 год. (0.007 сек.)Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав Пожаловаться на материал