Студопедия

Главная страница Случайная страница

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Організаційний етап (1,5 хв).






КОНСПЕКТ УРОКУ З БІОЛОГІЇ ДЛЯ УЧНІВ 8 КЛАСУ

Тема: Внутрішнє середовище організму людини

Мета: сформувати в учнів уявлення про внутрішнє середовище організму та його роль під час транспорту речовин у живій системі, ознайомити з поняттям гомеостазу; розвивати логічне мислення, уміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, сприяти розширенню світогляду, розвивати навички комунікації; виховувати компетентне ставлення до свого здоров’я та здоров’я оточуючих.

Базові поняття й терміни: транспорт речовин, внутрішнє середовище організму, гомеостаз, кров, лімфа, тканинна рідина.

Обладнання й матеріали: посібники з біології, підручники з анатомії і фізіології людини [1-7], презентація Microsoft Office PowerPoint (додаток А), тематичні картки з груповими та індивідуальними завданнями.

Форми й методи роботи: елементи проектного навчання, елементи змішаного навчання, метод проблемних запитання, групові форми роботи.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Концепція уроку:

· сформулювати поняття внутрішнього середовища організму, транспорту речовин та гомеостазу;

· підкреслити обов’язковість збереження гомеостазу для існування живих організмів;

· довести, яку роль у підтримці гомеостазу й життєдіяльності організму відіграє внутрішнє середовище;

· пояснити, що кров, лімфа і тканинна рідина – рідини, що формують внутрішнє середовище організму й звернути увагу на їх тісний взаємозв’язок.

Прогнозовані результати: учні чітко обґрунтовують значення внутрішнього середовища організму для функціонування живої системи, розуміють осмос та дифузію, як основу взаємозв’язку між рідинами організму, пояснюють роль гомеостазу для життєдіяльності на всіх рівнях організації живого, продовжують перевіряти кореляцію між будовою та функціями органів і систем організму.

Хід уроку:

Я першим почав наполягати на тій ідеї, що для тварин

є власне два середовища: одне – зовнішнє,

у якому розташований організм, а друге –

внутрішнє, у якому живуть елементи тканин»

Французький фізіолог Клод Бернар

Організаційний етап (1, 5 хв).

(Привітання вчителя, перевірка готовності до уроку, створення позитивного мікроклімату та налаштування на співпрацю.

Доброго дня, діти! Ще раз огляньте свої робочі місця, щоб переконатися у вашій готовності до початку нашої співпраці. Сьогодні на уроці ми так сплануємо нашу роботу, що будемо з вами і партнерами фізичної лабораторії, і критиками-лінгвістами, і найцікавіше – мандрівниками у внутрішньому світі людського організму. Отож, вперед – до відкриттів нових таємниць власного тіла!


Поделиться с друзьями:

mylektsii.su - Мои Лекции - 2015-2024 год. (0.006 сек.)Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав Пожаловаться на материал