Главная страница
Случайная страница
КАТЕГОРИИ:
АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
II. Актуалізація опорних знань учнів
Урок 232 (письмо). Тема. Який? Яка? Яке? Які?, уроки навчання грамоти 1 клас
Мета: ознайомити дітей зі словами, що називають ознаки предметів і відповідають на питання який? яка? яке?) формувати вміння ставити питання до поданих слів (без уживання терміна), вчити описувати предмети за кольором, формою, смаком, добирати влучні слова, вирази; удосконалювати вміння учнів добирати за поданою звуковою схемою слова, складати речення за поданою схемою та опорними словами; розширювати лексичний запас учнів словами, що називають ознаки предметів; розвивати увагу, спостережливість, образне, творче мислення, уміння описувати предмети, творчі здібності, навички каліграфічного письма, мовне чуття, культуру мовлення, вміння давати правильні відповіді на поставлені запитання; виховувати вміння працювати у парах змінного складу, самостійно, колективно; сприяти формуванню дружніх стосунків серед учнів класу.
Обладнання: чорно-біла та кольорова картинки; картки у конвертах із вправами; картка для роботи у парах змінного складу та за варіантами; зошит.
ХІД УРОКУ 232 (письмо). Тема. Який? Яка? Яке? Які?, уроки навчання грамоти 1 клас
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань учнів
1. Каліграфічна хвилинка — До звукової моделі доберіть слова, запишіть їх каліграфічно.
(Зима, море, село, коло, коса, миша, баба, мама, тато тощо.)
2. Повторення знань учнів про слова — назви предметів та істот — На які питання відповідають слова — назви істот та предметів? (Хто? що?) — У яких випадках ми ставимо питання хто? (Якщо це істота) — Наведіть приклади. — Коли ми ставимо питання що? (Якщо предмет неживий) — Наведіть приклади таких предметів. — Складіть речення за поданою схемою.

3. Вибірковий диктант — Запишіть слова — назви предметів — у перший стовпчик, інші слова — у другий. Море, глибоке, лимон, кислий, калина, червона, край, рідний. — Прочитати слова з першого стовпчика. — На яке питання вони відповідають? — На які питання відповідають слова, записані у другому стовпчику? (Який? яка? яке?)
III. Повідомлення теми та завдань уроку — На попередніх уроках ми ознайомилися зі словами, що називають предмети та істоти. їх дуже багато. Погляньте навкруги і назвіть предмети, що оточують нас. — Послухайте, як гарно звучать слова: сонечко, квітка, їжачок. Сонечко — світить, квітка — цвіте і пахне, їжачок буркотить… А які кольори! Сонечко — жовте, квітка — червона, їжачок — сіренький. Ми можемо дібрати колір до будь-якого предмета, вказати його розмір, характер. Учитель показує будь-яку чорно-білу картинку із розмальовки. — Гарно? Ні! — А якщо ми візьмемо фарби, картинка перетвориться на яскраву, різнокольорову. Учитель показує розфарбовану картинку. — Подобається вам? Сонечко (яке?)… (жовте). Небо (яке?)… (блакитне). Трава (яка?)… (зелена). Метелик (який?)… (білий). — На всіх вистачить кольорів! Простягніть долоньки до сонечка. Воно зігріє їх своїм теплом. Торкніться травички. На ній, як на килимку, можна полежати. Сонечко (яке?)… (тепле, лагідне). Травичка (яка?)… (м’яка). — Сьогодні на уроці ми ознайомимося зі словами, що відповідають на питання який? яка? яке? та означають ознаку предметів.
|