![]() Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Урок 21
ТЕМА. Д. Олдрідж. «Останній дюйм». Формування характеру Деві в надзвичайних обставинах. Мета уроку: використовуючи глибинний зміст тексту, дослідити, як проявляється характер людини в екстремальних ситуаціях. Вирішити питання: «Що формує характер дитини?»; розвивати навички аналізу тексту і вміння характеризувати героїв на основі вчинків та думки інших героїв, розуміти значення символічних образів; - виховувати вміння розуміти, поважати і прощати один одного; прагнути духовної єдності поколінь; Обладнання: підручники, роздатковий матеріал, тлумачний словник, картки з написом «батько-син», картини моря і пустелі, бланки для порад. Ніколи не знаєш, на що ти здатний, доки не спробуєш. Д.Олдрідж ХІД УРОКУ Рефлексія. - Які ваші очікування від уроку? - Що нового ви хочете відкрити в творі? І. Мотивація навчальної діяльності. Представлення теми. Ви вже знайомі із змістом оповідання «Останній дюйм». Зважаючи на тему уроку… - Які проблеми обговорити? Чи є вони актуальними для сучасного суспільства?
ІІ. Сенкан. Характер
Словникова робота (під час виконання основного завдання готує хтось з учнів) ХАРАКТЕР 1. Сукупність всіх психічних, духовних якостей людини, які проявляються в його поведінці. 2. Отличительное свойство, особенность, качество чего-нибудь. - Що і хто може впливати на формування характеру людини?
Складання схеми.
Робота з ЕПІГРАФОМ. Сьогодні на уроці ми прослідкуємо за змінами, які відбувалися в характері головних героїв оповідання «Останній дюйм»
Словникова робота. (під час виконання основного завдання готує хтось з учнів) ДЮЙМ - Одиниця довжини, одна дванадцята фута, дорівнює 2, 54 см.
- Дюйм! Це багато чи мало? Долаючи кожний дюйм свого життя, ми мусимо робити свій вибір. Дійсно, інколи дюйм – це відстань між життям і смертю. Дюйм – два з половиною сантиметра, з яких складається шлях довжиною в життя. І це життя творимо ми.
ІІІ. Актуалізація опорних знань. Повторення вивченого. Знайомлячись з подіями, які сталися на маршруті «Каїр – Акуляча бухта», ми спостерігали за поведінкою та психологічним станом наших героїв. - Які почуття переповнювали їх? - Що ви можете сказати про характер стосунків батька та сина? ІV. Аналіз твору. Робота з текстом. Маршрут «Акуляча бухта - Каїр» - Які зміни відбуваються з батьком? Відповідь + цитати - Що примусило батька глянути на сина іншими очима? - А що нового ви помітили в поведінці Деві? Відповідь + цитати - Чиїми очима ми спостерігаємо за змінами в характері Деві? - Чи очікували ви такого вчинку від хлопчика? Поясніть свою думку. (Занадто чужими були вони) - Чому ж так сталося, що люди, рідніше яких не буває, стали такими віддаленими? Відповідь + цитати - На скільки віддаленими були батько й син?
Словникова робота. Робота з карткою СИМВОЛ- (від грецьк. Symbolon - знак, прикмета) Умовний знак, який крім свого прямого значення наділений і новими (переносними)
- Якщо звернутися до тексту, чи можемо ми знайти символи, які показують віддаленість батька і сина? - Як ці стихії співвідносяться з героями? Поясніть вибір.
- Охарактеризуйте ці стихії. Що в них спільне та різне? - Чи можна змінити характер даних стихій і що для цього необхідно? - Змінилася відстань між батьком та сином? На скільки? - Як на цю відстань натякає нам автор?
- Знайдіть рядки у творі, які пропонують шлях до подолання останнього дюйму.
Стор. «Але справа була не в тому, що розгледів Бен, важливо було дізнатися, чи зумів хлопець що-небудь побачити в своєму батькові.» Висновок. Щоб зробити крок і подолати свій останній дюйм, треба спробувати зрозуміти і пробачити людину. Переглянути свої погляди на життя, дещо змінити в собі.
|