![]() Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Тема. в гостях У зайЧиКа
програмовий зміст: продовжувати вчити дітей складати розповіді, закін- чуючи фрази (з допомогою вихователя); виробляти навички орієнтуватися у просторі; формувати уміння правильно вживати прийменники з іменни- ками; розвивати зв’язне мовлення, увагу; виховувати любов до природи. Словник: м’якенький, біленький, пухнастий, гладенький, вухатий. матеріал: макети дерев, кущів, ялинка, іграшка-зайчик, картина із зо- браженням лісу і тварин у лісі.
Хід заняття
Сніжинки, сніжинки, сніжинки Розсипала всюди зима. І жодної в літо стежинки Від нашої хати нема. — Яка в нас зараз пора року? Давайте з вами погуляємо лісом. — Подивіться, що ви тут бачите? — А чиї це сліди на сніжку? (Зайчика.) — Так, зайчика. А де ж сам зайчик? Пошукаємо його? До лісочка ми прийшли І там зайчика знайшли. Гей, вухатий, йди до нас — З малюками грати час. (Діти шукають зайчика.)
— Де сидить зайчик? (Під ялинкою.) Пострибаємо із зайчиком. Нумо, веселіш, малятка! В нього ніжки отакі: І міцненькі, і прудкі — Раз, два, три... (Діти стрибають із зайчиком.) — Подивіться і скажіть, який зайчик.
Дидактична гра «який?» мета: формувати уміння добирати епітети. Діти добирають епітети: маленький, білий, куцохвостий і пухнастий, гла- денький, вухатий тощо. — Зайчик питає, яке свято ви святкували. — А як ви святкували Новий рік? Давайте розкажемо зайчикові. (Діти складають розповідь, закінчуючи розпочаті учителем речення.) Настало свято... (Нового року). Ми одягли красиві... (костюми). Катруся була... (лисичкою), Мишко був (зайчиком), Софійка була... (сні- жинкою). На святі ми співали... (пісні), розповідали... (вірші), танцювали, грали. До нас приходили... (Дід Мороз і Снігуронька). Вони подарували нам... (подарунки). (2–3 дитини розповідають зайчикові.) — Зайчикові дуже сподобалася розповідь. Дітки, зайчикові одному сумно в лісі, він теж хоче з кимось погратись, потанцювати. Давайте знайдемо його друзів, де вони заховалися? (Діти знаходять на картині зображення тварин, описують побачене, використо- вуючи прийменники: в, на, під, за.)
підсумок — Подивіться, як зрадів зайчик і звірятка! Який у них настрій? Що най- більше сподобалося зайчикові? Як ви вважаєте, чи добре ми зробили? (Від- повіді дітей.) Настав час повертатися назад. (Діти прощаються із зайчиком.)
|