Студопедия

Главная страница Случайная страница

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Заняття 40






тема. Чарівна сКриньКа

програмовий зміст: удосконалювати навички відповідати на запитан- ня за картиною, складати невеликі розповіді; формувати уміння вживати дієслова із займенниками, добирати антоніми; розвивати зв’язне мовлен- ня, увагу, логічне мислення; виховувати любов до зими, природи, бажання розважатися взимку.

Словник: збагачувати словник дітей іменниками: санчата, лижі, ковза- ни; дієсловами: катається, їде, ліпить.

матеріал: скринька; лист; загадки; предметні картинки (санки, ковза- ни, лижі, снігова баба); сюжетні картинки для гри «Що роблять»; іграшко- вий телевізор; картина «Зимові розваги»; сніжинки з питаннями; льодяни- ки-цукерки.

 

Хід заняття

(Посеред групи — казковий зимовий будиночок.)

— Вам подобається будиночок?

— А давайте заглянемо всередину. Що там чи хто там? Тут є якийсь лист.

«Добрий день, любі малята!

 
Пише вам тітонька Зима. Настав час зимових розваг. Але чи знаєте ви, як можна розважитися взимку? Щоб перевірити вас, я надіслала чарівну скриньку. Вона відкриється, коли ви розгадаєте загадки».

 
1. Сипле сніг без упину,

Вже засипав долину.

На горбочках, хлоп’ята, Вже шукайте... (санчата).

2. Сніги упали свіжі, Прослався білий шлях — Візьму я бистрі... (лижі) Полину, наче птах.


 

 
3. Без дощок, без сокири Через річку міст зробили. На мосту зібрались діти

 
І не знають, що робити? Почали думати вони,

Де їм взяти... (ковзани).

4. Що за гамір? Що за гра?

Ліпить бабу дітвора! Біла в баби голова —

Та ця ж баба... (снігова).

— Молодці, малята, правильно відгадали. Ось і скринька відкрилася. Да- вайте ще раз скажемо, що це?

(Вихователь показує картинки, а діти називають: санчата, лижі, ковзани, сніго- ва баба (хором та поодинці.)

— Зима надіслала ще якісь картинки. Вона пропонує пограти у гру «Що роблять?»

(Я — катаюсь, він — катається, вони — катаються тощо.)

— Тут ще щось є. Це відеозапис. Давайте подивимося по нашому теле- візору.

(В іграшковий телевізор ставиться картина «Зимові розваги».

— Яка пора року зображена?

— Яка погода взимку?

— Що лежить навколо? (Сніг.)

— Який він?

— Як одягнені діти взимку?

— Що вони роблять?

— Розкажіть, як розважаються діти?

(Розповіді 2–3 дітей.)

— Тепер послухайте мою розповідь.

Розповідь вихователя.

Настала зима. Випав білий пухнастий сніг. Він вкрив дерева, кущі, бу- динки, всю землю. Діти каталися на санчатах, лижах, ковзанах. Ліпили сні- гову бабу. Дітям було дуже весело.

— Зима прислала нам ще одне завдання на чарівних сніжинках. Потрібно відповісти на запитання: «Влітку тепло, а взимку... (холодно)? Сніг сухий, а вода... (мокра)? Дерево високе, а кущ... (низький)?

підсумок

— Молодці, діти, виконали всі завдання. Що вам найбільше сподобалося робити?

— Зима надіслала вам за це гостинці і солодкі льодяники.

(Діти пригощаються цукерками.)


 


Поделиться с друзьями:

mylektsii.su - Мои Лекции - 2015-2024 год. (0.006 сек.)Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав Пожаловаться на материал