Студопедия

Главная страница Случайная страница

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Заняття 45






тема. У тітоньКи сови

програмовий зміст: удосконалювати навички вживання іменників у фор- мі називного і родового відмінків, вживання іменників із прийменниками; вдосконалювати уміння складати короткі розповіді, складати з частин ціле; відпрацьовувати вимову звука [а]; розвивати зв’язне мовлення, увагу, логіч- не мислення; виховувати бажання допомагати іншим, охайність, дбайливе ставлення до меблів.

Словник: збагачувати словник дітей словами на позначення меблів.

матеріал: іграшки: сова, домовеня; маленька картинка із зображенням оселі сови; площинні предмети меблів.


 

Хід заняття

Задзвонив телефон. Розмова вихователя.

В и х о в а т е л ь. Діти, тітонька Сова запросила нас до себе в гості.

(Діти йдуть до тітоньки Сови.)

С о в а. Добрий день, діти!

Д і т и. Добрий день, тітонько Сова!

С о в а. Познайомтесь — це моє домовеня — Кузя.

(Діти знайомляться.)

 
В и х о в а т е л ь. Діти, подивіться на оселю і ска- жіть, які меблі є у Сови?

(Діти називають предмети меблів.)

— Домовеня дуже любить бешкетувати.

Подивіться, де воно заховалося? (На столі, у шафі, на вікні тощо.) У Кузі є багато друзів. Назвіть їх.

(Вихователь показує картинки, а діти називають звірят.)

Вони люблять гратися в схованки.

 

Дидактична гра «Кого не вистачає?»

— Одного разу друзі гралися з Кузею, зламали деякі меблі. Давайте їх полагодимо.

 

Дидактична гра «склади ціле»

— Що ти полагодив? (Стілець.)

— Що є у стільця? (Ніжка, спинка, сидіння.)

(Інша дитина називає стіл, його складові частини, потім ліжко, табурет тощо.)

— Сова вирішила купити нові меблі.

Що вона купила? Давайте допоможемо їх розставити.

(Діти розміщують меблі.)

— Розкажіть, яка стала тепер кімната?

— Що і куди ви поставили?

(2–3 дитини описують кімнату.)

— Кузя вже награвся, набешкетувався і хоче спати. Куди ми покладемо, Кузю? (У ліжко.)

— Щоб він добре спав, давайте заспіваємо колискову

 
«Котику сіренький».

(Наприкінці колискової, діти хором та поодинці промовляють: «А-а-а, а-а-а».)

 

підсумок

— Ось і заснув Кузя. А ми давайте тихенько підемо. (Діти прощають- ся з Совою.)


 


Поделиться с друзьями:

mylektsii.su - Мои Лекции - 2015-2024 год. (0.006 сек.)Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав Пожаловаться на материал