Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Тема. ми йДемо в цирК
програмовий зміст: вчити дітей лічити предмети дотиковим способом, порівнювати групи предметів за кількістю (більше, менше, стільки ж); за- кріпити цифри у межах 5; вправляти дітей переміщуватись у просторі за за- даним напрямком та за вказівкою: швидше або повільніше; розвивати ло- гічне мислення, увагу, пам’ять; виховувати активність та інтерес до занять з математики. Демонстраційний матеріал: фланелеграф; квітка; клоун Ваня; чарівник (ляльки), п’ять левів; п’ять собачок; мішечок із кубиками; курочка; черепа- ха; п’ять кішок (іграшки); одна тарілка з яблуками; одна — з грушами. роздавальний матеріал: каси з цифрами; аркуш картону; квітка; зашиті в серветці ґудзики.
Хід заняття — Діти, клоун Ваня запросив нас до цирку. Підемо? А дорогу вказано на цьому плані. Спочатку ідемо прямо, а потім ліворуч, потім праворуч, повіль- но сходами вниз, знову швидше праворуч, повільно сходами вгору, швид- ше ліворуч і прямо. — На арені виступала мавпочка Соня. Вона загубила ось цей мішечок. Впізнаймо на дотик, що в ньому. (Кубики) — Перелічимо кубики, торкаючись до них пальчиками через мішечок. — Скільки кубиків у мішечку? (П’ять.) Клоун Ваня пропонує вам полі- чити ґудзики, що зашиті в торбинках, і показати цифру, яка відповідає їх кількості. — На арену винесли тумби і розклали їх в ряд. Порахуймо тумби поряд- ковою лічбою. — Зараз будуть виступати леви. Кожному левові прикріпили цифру з місцем, яке він повинен займати, тобто на першу тумбу повинен сісти лев з цифрою 1, на другу з цифрою 2 тощо. Леви зайняли місця. Подивіться, чи правильно вони це зробили? Давайте допоможемо левам сісти правильно. (Діти розміщують левів.) — А зараз змагаються в бігові черепаха і курочка. Як біжить черепаха? (Повільно.) — А курочка? (Швидко.) Хто переможець? (Курочка.) Чому? (Тому, що бігла швидше.) — На арену виходить дресирувальник із групою дресированих тварин. — Скільки в нього собачок? (П’ять.) А кішок? (П’ять.) — Кого ж більше — кішок чи собачок? (Порівну.) Правильно, собачок стільки ж, як і кішок. Оцей собачка любить рахувати. Він пропонує вам таку гру: він буде гавкати, а ви рахувати і показувати йому відповідну цифру.
А ось котик Воркотик любить нявчати. Скільки разів він занявчить, стіль- ки пальчиків ви йому покажіть. Фізкультхвилинка В цирку літали сороки, Три сороки-білобокі.... Так новинами хвалились, Що аж крила притомились. А дельфіни так пірнали, Що аж спини вигинали. Раз-два, раз-два — Веселилась звірина. — Зі своїм номером виходить чарівник-фокусник. Зі своєї скриньки він виймає чарівну квітку, що вміє сама переміщатися в просторі. Уважно стеж- те за квіткою та відповідайте чарівникові, де вона знаходиться. (Справа, злі- ва, посередині, вгорі, внизу.) — У вас також є квіточка та аркуш картону. Чарівник скаже вам, де квіт- ка. А ви відповідно її розташуйте. Виходить клоун Ваня і виносить 2 тарілки. На одній груші, а на другій — яб- лука. — Скільки груш на тарілці? (Чотири.) Скільки яблук? (Три.) Чого біль- ше — яблук чи груш? (Груш.) — На скільки груш більше, ніж яблук? (На одну.) — Що слід зробити, щоб груш і яблук було порівну. (Необхідно поклас- ти ще одне яблуко..) — Скільки тепер яблук? (Чотири.) А груш? (Чотири.) — Отже, їх порівну. Клоун пригощає дітей грушами та яблуками, і вони повертаються до дитячого садка.
|