Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Тема. мишКа
програмовий зміст: вчити дітей групувати предмети за кольором, роз- міром, формою; закріплювати вміння порівнювати предмети за величиною; повторити частини доби; вивчити нову лічилочку для гри «Кіт та Мишка»; розвивати уяву, логічне мислення, пам’ять; виховувати стійкий інтерес до занять із математики. Демонстраційний матеріал: велика мишка; п’ять мишенят (іграшки); ко- лоски; намальовані шматочки сиру квадратної, трикутної, круглої форми; печиво; гра «Добики». роздавальний матеріал: аркуш жовтого картону; три ялинки; мишка; фішки до гри «Добики».
Хід заняття В и х о в а т е л ь. Відгадайте загадку. Маленьке, сіреньке, а хвостик, як шило. (Мишка) Жила руда мишка в полі, Мишенят мала доволі. Зерно по зернині тягала, Діток своїх годувала І розуму їх навчала. Дуже треба мишенятам Вміти гарно рахувати. Допоможемо мамі-мишці навчити малят-мишенят? Порахуйте, скіль- ки мишенят? (П’ять.) — Розгляньте їх уважно. Чи всі вони однакові? Як можна визначити, яке мишеня більше, а яке менше? (Необхідно одне мишеня прикласти до ін- шого.) — Скільки більших мишенят? (Три.) А менших? (Два.) Чим ще відрізня- ються мишенята? (Кольором.) Скільки сірих? (Чотири.) А рудих? (Одне.) Біля нірки ростуть колоски. Мишка наказала малятам згрупувати колоски за ви- сотою. Ми їм допоможемо? Виберіть найвищі колоски. Скільки високих ко- лосків? (Чотири.) А низьких? (Чотири.) Яких колосків більше: високих чи низьких? (Порівну.) А ще можна сказати, що високих колосків стільки ж, як і низьких. Скільки зелених колосків? (П’ять.) А жовтих? (Три.) — Яких колосків більше — жовтих чи зелених? — Бігали мишенята, гралися і знайшли декілька кусочків сиру. Скільки шматочків сиру вони знайшли? (П’ять.) Скільки шматочків круглої форми? (Два.) Квадратної? (Один.) Трикутної? (Два.) — Давайте пригостимо наших малят-мишенят печивом. Спочатку оберіть печиво прямокутної форми. Скільки печива ви обрали? (П’ять. Трикутної — п’ять, квадратної — п’ять.)
— А тепер допоможемо мишці навчити мишенят ховатися від кішки. Сядьте за столики, візьміть аркуш жовтого картону — це буде поле. Викладіть внизу найвищу ялинку, праворуч низеньку ялинку, а ліворуч — середню. Схо- вайте мишку під низькою ялинкою (під високою, під середньою). — Просять мишенята нас погратися з ними в гру «Мишоловка». Про- сить нас мишка-мати навчити мишенят розрізняти частини доби. Давайте пограємо в гру «Добики» — я називатиму частини доби, а ви будете знахо- дити фішки, що їх позначають. — А тепер пограємо в гру «Мовчанка». Я вам покажу кружечки певного кольору, що означають частини доби, а ви покажете мишенятам, що в цю частину доби ви робите. (Імітація рухів: ніч — діти сплять, ранок — умива- ються, день — стрибають, вечір — чистять зуби.) — Подивіться, мишенята чомусь сваряться. Вони всі хочуть бути веду- чими у грі, а ведучий потрібен тільки один. Давайте помиримо їх і навчи- мо такої лічилки: Раз, два — починай, Три, чотири — рахувати, П’ять, шість — вибирай, Хто всіх буде нас шукати! Сім, вісім — вам сидіти, А дев’ятому водити. — Мишка дуже нам дякує, а п’ять малят-мишенят у травичці шелес- тять. рухлива гра «Кіт та мишка»
|