Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Тема. сонеЧКо-БонеЧКо
програмовий зміст: вчити дітей вилучати частину предметів за будь-якою ознакою із множини і визначити кількість в остачі способом перелічування; закріпити кількісну й порядкову лічбу, знання про геометричні фігури: три- кутник, круг, квадрат, прямокутник; розвивати просторові уявлення: зліва направо та справа наліво; виховувати увагу, активність на занятті. Демонстраційний матеріал: квіти (ромашка, кульбаба, тюльпан, пролісок, барвінок); п’ять сонечок із різною кількістю крапок, метелики, коник, со- роконіжка. роздавальний матеріал: картки, на яких намальовані метелики; каси з цифрами; сонечко; смужки картону; сороконіжка; геометричні фігури (круг, квадрат, трикутник, прямокутник).
Хід заняття — Весняний ліс завжди нагадує казку. Усе в ньому чарівне, незвичайне. Під кожним кущиком на нас чекає щось незвичайне. Не вірите? Тоді уважно погляньте на цю весняну квіточку. Це не просто квітка, а хатинка. А живе в ній комашка Сонечко. Сонечко-Бонечко, Визирни в віконечко, Тобі буде видно — Тут чекають дітки. Ти їм радість подаруй — Заспівай і затанцюй. — Прокинулось Сонечко, дивиться навкруги — бачить дуже гарні квіти. Давайте впізнаємо, які квіти розцвіли на галявині. (Діти називають: ро- машка, кульбаба, тюльпан, пролісок, барвінок.) Почало Сонечко їх рахувати, полічимо й ми разом із Сонечком. Наше Сонечко-Бонечко дружить з інши- ми сонечками, які живуть у цьому лісі. Летіла комашка, Сіла на ромашку, Лапками махала, Друзів всіх вітала. — Спочатку Сонечко-Бонечко привітало друзів із двома крапочками. З усіх сонечок оберіть сонечка з двома крапочками. Скільки таких Сонечок? (Два.) Скільки Сонечок залишилось? (Три.) Потім Сонечко-Бонечко привітало сонечок з п’ятьма крапочками. Знай- діть такі сонечка. Скільки сонечок з п’ятьма крапочками? (Одне.) — Скільки сонечок залишилося привітати? (Двох.) — По скільки вони мають крапочок? (По чотири.) — А тепер Сонечко-Бонечко пропонує нам загадки про інших своїх друзів. Що за гість? Ніжок має шість, Аж чотири крильця має. По квітках собі літає. Ні бджола, ні джмелик — Зветься він... (метелик). — Ой, скільки метеликів налетіло! А які ж вони різні! Порахуйте мете- ликів. (Діти перелічують.) Оберіть найбільші з них. — Скільки великих метеликів? (Два.) — Скільки залишилось маленьких? (Три.) — Скільки червоних? (Один.) Жовтих? (Три.) Синіх? (Один.) — Метелики принесли нам на своїх крилах цікаві картки із завдання- ми. Ось вони.
Завдання перше: уважно розгляньте малюнки з метеликами, перелічіть їх і викладіть цифру, що відповідає їх кількості. Завдання друге: знайдіть двох однакових метеликів на своїх картках. Прибіг у гості до Сонечка-Бонечка Коник-стрибунець і запропонував гру «Оркестр». Фізкультхвилинка А ми пісню заспіваєм І на скрипочках заграєм: Ті-лі-лі, ті-лі-лі — І на скрипочках заграєм. Барабан я полюбляю І на ньому вам заграю: Бум-бум-бум! тра-та-та! І на ньому вам заграю. На гармошці хі-хі-хі — Роздуваються міхи. — Гарний вийшов у нас оркестр, всіх розвеселив. А ось ще один друг Со- нечка-Бонечка. Маю ніг багато, Не знаю, в що взувати. Знаю всі доріжки, А звусь... (сороконіжка). — Молодці! Відгадали. А ви бачили, як бігає стонога? Зараз вона буде бі- гати, а ми будемо визначати її напрямок. гра «Куди йде сороконіжка?» Вихователь демонструє стоногу, яка рухається, а діти визначають напрямок: злі- ва — направо чи справа — наліво. Потім вихователь зазначає напрямок, а діти, сидя- чи за столиками, показують його за допомогою стоноги на смужці картону.
|