![]() Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Тема. БаБУсина хата
програмовий зміст: закріплювати знання дітей про інтер’єр української хати, про рушники, про колискові, їх роль у вихованні дітей; розвивати ло-
гічне мислення, пам’ять, увагу; виховувати почуття любові до народних зви- чаїв, естетичні смаки, інтерес до народних оберегів. матеріал: інтер’єр української хати, рушники.
Хід заняття В и х о в а т е л ь. Діти, сьогодні я отримала листа від баби Одарки. Во- на запрошує нас до себе в гості. (Діти заходять до групи, облаштованої, як українська хата.) Дітей зустрічає бабуся. Б а б у с я. Заходьте, діти-квіти. Я рада вітати вас у себе. У моїй хаті є багато старовинних речей, про які ви, мабуть, і не чули. Да- вайте про них поговоримо. (Бесіда про піч на основі попередніх знань дітей.) — Що на ній роблять? А які ви знаєте українські страви? (Борщ, варени- ки, каші, млинці.) — А давайте разом зваримо смачний український борщ. Дидактична гра «звари борщик» Перед дітьми розкладені змішані овочі та фрукти, у печі стоїть чавун. Діти повинні відібрати овочі, які кладуть у борщ. Б а б у с я. А ще у мене є чарівна скриня. А відчиниться вона тоді, коли ви розгадаєте загадку: Говорить доріжка — Два вишитих кінця: «Помийся, ти хоч трішки, Бруд змий з свого лиця». (Рушник.) Відчиняється скриня. Бабуся показує рушнички: для дівчаток — росяночки, для хлопчиків — грайлики, сімейний та утирач. Росяничка — рушничок з яскравими квітами. Грайлик — рушничок із блакитними квіточками. Сімейний — великий рушник із барвистими квітами по краях. Утирач — рушничок без квітів з орнаментом. Б а б у с я. Про рушники складено багато прислів’їв: • Рушничок на кілочку — хата у віночку; • Хата без рушників — родина без дітей; • Не лінуйся, дівонько, рушник вишивати — буде чим гостей шану- вати. Дидактична гра «знайди рушничок» Діти, за описом вихователя, обирають відповідний рушничок і назива- ють його. В и х о в а т е л ь. А хто це плаче в колисці? Б а б у с я. Та це ж моя онучка Даринка. В и х о в а т е л ь. Як її можна заспокоїти? Б а б у с я. Заспіваймо їй колискову.
Д і т и (співають колискові). Колисонько, колисонько, Колиши нам дитиноньку. А щоб спало — не плакало, А щоб росло — не боліло, Ні голівка, ні все тіло. Ой, ходила журавочка Та й по комишу, А я свою дитиноньку Та й заколишу. Б а б у с я. Поки Даринка заснула, ми ще роздивимося український ві- ночок із моєї скрині. А чи знаєте ви, які квіти вплітали в нього? Діти розповідають. — А давайте пограємо з ним. гра «віночок» Діти стоять колом і під музичний супровід передають віночок один одному. Коли музика стихає, той, хто тримає віночок, виконує в середині кола танцювальні рухи. З відновленням музики гра продовжується. Б а б у с я. Ось, діти, і час промайнув швидко. Дякую, що завітали до мене. До побачення! підсумок Діти прощаються з бабусею й обіцяють їй завітати до неї на гостину й наступ- ного разу.
|