![]() Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Добрати програмовий зміст і завдання до основної частини фізкультурного заняття для дітей молодшої групи.
Програмовий зміст: Фізичний розвиток: продовжувати вчити ходити один за одним, вправляти у навичках ходьби на носочках, високо підіймаючи коліна, закріпити комплекс загальнорозвиваючих вправ, вправляти дітей в ходьбі по лаві прямо та приставним кроком, вправляти в прорізанні під дугою, підстрибуванні на обох ногах у висоту; сприяти розвитку координації рухів та рівноваги. Пізнавальний розвиток: продовжувати ознайомлювати дітей з свійськими тваринами й птахами (курка, курча, півень, корівка, баран, кролик, собака), закріпити знання дітей про те чим живляться курчата та їхня мама квочка. Мовленнєвий розвиток: вчити чітко вимовляти назви свійських тварин та птахів, запропонувати дітям відгадати про кого йдеться за описом вихователя. Художньо-естетичний розвиток заохочувати дітей брати участь в казковому сюжеті заняття, отримувати позитивні враження від цього. Соціально-моральний розвиток: прививати дітям любов до матері; пробуджувати впевненість у собі, сміливість, доброзичливість. Емоційно-ціннісний розвиток: викликати у дітей задоволення і радість, формувати первинні навички здорового способу життя. Креативний розвиток: розвивати тактильну моторику пальців рук за допомогою природних матеріалів, стимулювати творчу активність уміння відходити від шаблону. Матеріал та обладнання: декорація двору (хатинка, будка з собачкою, свійські тварини), ставок, кладка через ставок-гімнастична лава, кущики – гімнастичні дуги, стійки з підвішеними метеликами, іграшка курчатка, наголівники курчат та лисички, пшениця та пшоно в тарілочках. ХІД ЗАНЯТТЯ Діти заходять в зал шеренгою під музику. - Малята! Подивіться сьогодні до нас завітали гості. Давайте привітаємось з ними. - Добрий день! - А давайте, дітки, усміхнемося нашим гостям, щоб у нас і у наших гостей був хороши і веселий настрій. - От, як гарно ви усміхаєтесь і гості теж повеселіли. - А тепер малята послухайте загадку: Жовтенькі клубочки, Легкі наче вата, бігають за квочкою маленькі… (курчата). - Правильно дітки ви відгадали загадку. Це курчата. - А скажіть мені, чим живляться курчата? - Травичкою, пшоном, зерном. - Так малята, а погляньте що у мене є в тарілочках? (пшоно, зерно). - А давайте зараз це зерно і пшоно спробуємо на дотик і зробимо масаж пальчиків. (масаж дрібних м’язів рук). - Чуєте, хтось стукає до нас. Я зараз подивлюся. - Та це ж курчатко прийшло до нас у гості і щось несе з собою. - Курчатко, а що це у тебе? - Курчатко каже, що це шапочки, подивіться, які вони гарні. - Курчатко хоче, щоб ви малята були сьогодні курчатами, а я буду вашою мамою-квочкою. - Давайте одягнемо шапочки курчаток (одягають шапочки). І тепер ви вже курчатка. - А ти курчатко посидь у нас в гостях. - Ви курчатка все стояли. Мабуть, трохи зледачіли, А курчатка мають знати Всі пташки і звірята, Роблять зранку фіззарядку. - А тепер усі курчатка поверніться і йдіть за мною. - Ходьба звичайна. Ми будемо йти бадьоро, спинки тримаємо рівненько, крильця на поясі. От як гарно ми ходимо. - Ходьба на носочках. А тепер ідіть тихенько, на пальчиках, бо бачите біля будки спить собачка, щоб ми її не розбудили, потрібно йти тихесенько, от так. - Ходьба з високим підніманням колін. А зараз будемо піднімати лапки високо, так як півник, йде гордо, крила тримаємо за спинкою. Молодці курчата. - Біг один за одним з рухами рук. І побігли курчатка змахуючи крильцями. Заспокійлива вправа на дихання. А тепер трошки відпочинуть курчатка, будемо вдихати повітря через носики, піднімаємо крильця догори, видихаємо дзьобиками, опускаємо крильця вниз. - От молодці курчата, поверніться всі до мами-квочки і будемо виконувати зарядку. Порозправляємо вправно крила. Комплекс загально розвиваючих вправ «Веселі курчата» - «Дзьобиками до сонечка» В.п. основна стійка. 1.- підіймаємо голову вгору, дзьобиками до сонечка. 2.- в.п. Повторити 4 рази - «Шукаємо комашок» В.п. ноги нарізно (ніби річечка тече). 1.- руки на поясі, поворот тулуба вправо, сплеснути руками перед грудьми; 2.- повернутись у в.п. 3.- ті ж самі рухи в ліву сторону. Повторити 4-5 разів - «Нап’ємося водички» В.п. ноги нарізно, руки опущені вниз 1.- нахили вперед, руки прямі, назад з розчепіреними пальцями. 2.- в.п. Повторити 5 разів - «Пошукаємо черв’ячків» В.п. ноги на ширині ступні, руки опущені вниз 1.- присісти, постукати пальчиками обох рук по підлозі 2.-в.п. Повторити 5 разів - «Курчатка радіють» В.п. ноги на ширині ступні, руки опущені вниз 1.- підстрибнути вгору, сплеснути руками над головою 2.- в.п. Повторити 5 разів Вправа на відновлення дихання. - От наші курчатка розім’ялися і готові мандрувати по подвір’ї. Виконання основних рухів. - Спочатку перейдемо через ставок по місточку Ходьба по дошці покладеній на підлозі, прямо та приставним кроком, руки на поясі. - Потім проліземо під кущиком Прорізання під дугою на колінах з упором на руки. - Тепер зловимо метелика Стрибки на обох ногах у висоту. - От мої дітки курчатка жовтенькі, підуть по подвір’ю зі своєю мамою-курочкою. Ви курчатка йдіть рівненько, головки не опускайте, спинки рівно всі тримайте. Молодці курчатка! Дивіться в кущиках кролики поховалися, а ми з вами проліземо під кущиком, щоб їх не сполохати. А тепер трошки половимо метеликів, що літають над нами. Повторити 2 рази. Молодці. Ви курчатка набралися сили і здоров’я. Можна трошки і погратися. Гра «Лисичка і курчатка» Повторити 3-4 рази. - От які курчатка мої спритні, тепер трішки відпочинемо. Психогімнастика «Посміхнися мамі» Ми курчатка легкі, наче вата (курчата підіймаються на носочках) Ми маму зустріли завзято (плескають у долоні) Нас вітер тепленький голубить (гладять себе по голівці) І мама нас ніжно так любить (діти обіймають себе) Ми любим чистенько вмиватися (труть щічки) І мамі своїй усміхатись (посміхаються). Підсумок заняття. Сьогодні ви курчатка були веселими, спритними, показали, як вмієте ходити, підлізати, підстрибувати, гратися дружно в гру. Цікаво і весело пройшла наша мандрівка по подвір’ю. Ким ви сьогодні були, дітки? Де ми гуляли з вами? Через що переходили? Кого ловили? А наш гість курчатко хоче з вами попрощатися. Воно дуже гарно і весело провело час з вами. І на прощання дарує вам черв’ячків, якими ми поласуємо в групі. До побачення!
|