![]() Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Цей етап гри відбувається за принципом «лото», або за принципом «перевертнів»,(вибір варіанту залежить від цвілевих установок учителя та рівня підготовленості учнів.Стр 1 из 3Следующая ⇒
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г.Короленка
Формула професійного успіху (рольова гра «Зустріч у шкільному центрі зайнятості») Для учнів 7 класів Розробила: Студентка групи ПП-312 Психолого-педагогічного факультету Файфер Віра Вікторівна
Полтава 2012 Мета: підвищення рівня інформованості підлітків з питань профорієнтації, розширення їхніх знань про світ професій, ознайомлення з вимогами до людей відповідних спеціальностей та з умовами праці, висвітлення важливості та позитивних сторін «улюбленої роботи», допомога учням у визначенні власної життєвої траєкторії з урахуванням професійних інтересів та природних здібностей.
«Воспитание, если оно желает счастья человеку, должно воспитывать его не для счастья, а готовить к труду жизни» К.Д.Ушинский Хід заняття Ведучий: Ви мабуть замислювались над питанням, що робить людину успішною у наш стрімкий час. Одним із показників успішності є вибір професії. Я вважаю, що саме вибір професії – тяжкий та відповідальний крок у житті кожної людини – знайти своє місце у майбутній долі. Поспішність та легковажність у даному випадку зайві, вони можуть зруйнувати життєві прагнення, зробити людину нещасною. Сьогодні ми зустрілися з вами, щоб ознайомитися із широким світом професій, дізнатися про роботу «Центру зайнятості». Можливо хтось вже знає, чим буде займатися після школи. Я буду рада, якщо сьогоднішня наша зустріч допоможе комусь визначитися з вибором професії.
І. Рубрика «Загадки» Он и волк, и Дед Мороз И смешит ребят до слез. В прошлый раз был педагогом, Послезавтра – машинист. Должен знать он очень много, Потому что он – …(артист) Трактор водит …(тракторист), Электричку …(машинист), Стены выкрасил…(маляр), Доску выстругал …(столяр), В дому свет провел …(монтер), В шахте трудится …(шахтер), В жаркой кунице …(кузнец), Кто все знает…(молодец)! Ведучий. Усі професії можна класифікувати за 5 групами: «Людина-Людина», «Людина-Природа», «Людина-Техніка», «Людина-Художній образ», «Людина-Знакова система». Я хочу надати слово нашим гостям, які ознайомлять вас із своїми незвичними професіями, а ви визначте, до яких груп вони належать а) кінолог; б) модельєр-стиліст; в) архітектор. Виступ учнів, які повідомлять про незвичні професії та їх особливості. Після їх виступу однокласники визначають до якого типу вони належать. ІІ. Рубрика «Знайди кінець вислову» Цей етап гри відбувається за принципом «лото», або за принципом «перевертнів», (вибір варіанту залежить від цвілевих установок учителя та рівня підготовленості учнів.
Ведуча: В нашій школі вже декілька років реалізується проект «Літня школа», в рамках якого здійснюється робота щодо профорієнтації з учнями 7-х класів та їх батьками. Вже стали традиційними такі напрямки допрофільної та профільної підготовки як фізико-математичний, хіміко-біологічний та технологічний. Вже наприкінці 7-го класу ви оберете профіль навчання. Зараз проводиться робота по групах. ІІІ. Рубрика «Презентація профілю»
|