Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Слово вчителя
Різноманітність павукоподібних та їх роль в екосистемах. Значення в житті людини
Мета уроку: сформувати в учнів знання про різноманітність павукоподібних, ознайомити з їх роллю в природі та в житті людини; удосконалювати вміння учнів працювати з додатковою літературою та Інтернет-ресурсами; розвивати творчий потенціал та інтерес до вивчення тварин; формувати екологічну культуру.
Очікувані результати: учні наводять приклади павукоподібних, що трапляються у їхньому регіоні, видів, що потребують охорони; учні розпізнають павукоподібних на таблицях, наочних посібниках, колекціях; учні пояснюють роль кліщів у природі та в житті людини; учні характеризують роль павукоподібних в екосистемах та їх значення в житті людини.
Обладнання: ____________________________________________________________________ Тип уроку: комбінований.
1. Організаційний етап
Привітання учнів, перевірка їх готовності до уроку.
2. Перевірка домашнього завдання й актуалізація опорних знань учнів
2.1. Індивідуальна робота учнів за картками.
2.2. Виконання тестових завдань.
Вибрати одну правильну відповідь.
1. Кількість очей у павука-хрестовика:
А 1 пара
Б 2 пари
В 3 пари
Г 4 пари
2. З’їдаючи здобич, павук:
А ковтає її цілком не пережовуючи
Б усмоктує її розріджені нутрощі
В відриває шматочки ногощелепами і поїдає
3. Органи дихання павукоподібних:
А легеневі мішки
Б трахеї
В легеневі мішки і трахеї
Г легені і трахеї
4. Серце у павука розміщене:
А на спинному боці черевця
Б на черевному боці черевця
В на спинному боці головогрудей
Г на черевному боці головогрудей
5. Розвиток павуків:
А прямий
Б непрямий
6. Система виділення павуків утворена:
А зеленими залозами
Б нирками
В мальпігієвими судинами
Г видільними трубочками
2.3. Біологічна задача.
Нитка павутини завдовжки 9 км важить 0, 07 г. Скільки важитиме нитка, якою можна було б обхопити земну кулю по екватору — 40075, 6 км і по меридіану — 40008, 5 км?
Вибрати з переліку ознаки павукоподібних.
Здебільшого суходільні тварини.
2. Здебільшого водяні тварини.
3. Мають три пари ходильних ніг.
4. Мають чотири пари ходильних ніг.
Не мають вусиків і складних очей.
6. Мають вусики і складні очі.
7. Тіло складається з головогрудей і черевця, до яких прикріплені кінцівки.
Тіло складається з головогрудей, до яких прикріплені кінцівки, і черевця, на якому немає ніг.
Дихають за допомогою легеневих мішків і трахей.
10. Дихають за допомогою легенів.
Можуть живитися тільки рідкою їжею.
12. Павуки — хижаки, тому живляться тільки твердою їжею.
Відповідь: 1, 4, 5, 8, 9, 11.
Мотивація навчальної діяльності
Слово вчителя
«Фу, павук», — скрикує людина, і ось уже чутно хруст розчавленого ногою тільця цієї тварини. Незрозумілою є відраза, а подеколи і страх, який відчуває людина під час зустрічі з павуками, хоча знає, що вони приносять користь, знищуючи величезну кількість мух та інших комах. Загальна маса комах, яких ліквідовують павуки, вимірюється тисячами тонн.
Павуки всім відомі, і в той же час ми так мало знаємо про цю надзвичайно цікаву і різноманітну групу тварин.
Повідомлення теми уроку. Визначення разом з учнями мети та завдань уроку.
|