Главная страница
Случайная страница
КАТЕГОРИИ:
АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Зміст і хід заняття. План заняття № 26/8 Дисципліна Кримінальне право група Загальна частина 37,38 Тема заняття Практичне значення кримінальної
ПЛАН ЗАНЯТТЯ № 26/8
| Дисципліна Кримінальне право Група
| | Загальна частина 37, 38
| | Тема заняття Практичне значення кримінальної відповідальності та її підстав
| | Тип заняття Практичне
(з елементами“кейс-методу навчання”)
| | Методи проведення заняття –навчання в співпраці, мозкова атака, “сократівський діалог”, рольова гра, аналіз практичної ситуації, нормативно-правового матеріалу, судової практики, виступів
| | Мета заняття
| | Навчальна Формувати практичні уміння і навички, самостійно орієнтуватися в чинному кримінальному законодавстві, професійно відображати хід правової діяльності в практичних ситуаціях; аналізувати кримінально-правові норми, акцентувати увагу на практичних аспектах визначення кримінальної відповідальності та її підстав
| | Виховна Розвивати професійні аналітичні здібності, самостійність суджень і висновків, увагу, пам’ять, спостережливість, вміння співпрацювати і вести діалог
| | Міждисциплінарні зв’язки
| | Що забезпечують Історія держави і права України, Історія держави і права зарубіжних країн, Теорія держави і права, Конституційне право, Кримінальне право
| | Яким забезпечують Митне право, Цивільний процес, виробнича практика по спеціальності
| | Забезпечення заняття
| | Наочні посібники Конституція України, КК України, КПК України, ЦПК України, Постанови Пленуму Верховного Суду України із загальних питань судової діяльності та в кримінальних справах
| | Роздатковий матеріал матеріали за навчальними кримінальними справи (к.с.), зразки процесуальних документів, таблиці, схеми, інструктивні картки, кейсу за напрямками діяльності експертно-аналітичні групи №1; № 2; № 3; № 4 для навчання у співпраці
| | | | Література
| | 1. Кримінальне право України: Загальна частина: Підручник/М.І.Бажанов.-2-е вид., перероб. і
| | допов.- К.: Юрінком Інтер, 2002.-416 с.; с. 282-296
| | 2. Науково-практичний коментар до Кримінального кодексу України. Під загальною
| | редакцією Потебенька М.О., Гончаренка В.Г.- К., -“Форум”, 2001., у 2-х ч.; ст.ст.44-49
| | | | | | | Нормативно-правові акти
| | | | 1) Конституція України, 28.06.1996 р.
| | | | Акти судової практики
| | 1) Постанови Пленуму ВС України із загальних питань судової діяльності та в кримінальних справах (Маляренко В.Т.) – с.331-700
|
|
Зміст і хід заняття
| №
з/п
| Етапи заняття, навчальні питання, форми, методи навчання і засоби забезпечення заняття
| Доповнення,
зміни
| |
|
|
| |
| Організаційна частина
| | | 1.1.
| Привітання.
| | | 1.2.
| По рапорту старости відмітити відсутніх і з’ясувати причину
| | | | відсутності.
| | | 1.3.
| Методом огляду перевірити зовнішній вигляд студентів, готовність
| | | | аудиторії та дошки до заняття. Чи відповідають вони вимогам етики,
| | | | культури, санітарно-гігієнічним нормам?
| | | 1.4.
| Огляд робочих місць. Чи забезпечене кожне робоче місце необхідним
| | | | навчальним матеріалом (роздатковими схемами, таблицями, матеріалами за
| | | | навчальними к.с., інструктивними картками)?
| | | 1.5.
| З’ясування незрозумілих питань, що виникли під час підготовки домашнього завдання.
| | | 1.6.
| Повідомлення програми роботи на занятті, послідовність етапів та їх зміст.
| | | 2.
| Повідомлення теми, формування мети та основних завдань
| | | 2.1.
| Бесіда із студентами, чи все зрозуміле у виконанні домашнього завдання, чи підготували письмово й усно це завдання, які причини не підготовленості? Довести студентам необхідність і практичну доцільність, зокрема, в контексті загальної проблематики напрямків застосування кримінального покарання і чіткого визначення завдань кейсу
| Практичне визначення видів кримінального
| | покарання
| | 1.Вирішення правових практичних ситуацій.
| | 2.Розв'язання тестових завдань.
| | 3.Складання за теоретичними напрямками завдань,
| | схем, таблиць, узагальнень.
| | 4.Опрацювання нормативно-правової бази та аналіз
| | судової практики України по темі.
| | 5.Підготовка доповідей.
|
| | | 2.2.
|
| | | 3.
| Контроль рівня знань за допомогою тестового контролю.
| Види кримінального покарання
| | 1.Поняття та мета призначення кримінального покаран-
| | ня.
| | 2.Система покарань та її значення. Основні, додаткові
| | та змішані види покарань в системі кримінальних
| | покарань.
| | 3.Види покарань за КК України. Штраф. Позбавлення
| | військового, спеціального звання, рангу, чину або
| | кваліфікаційного класу. Позбавлення права обіймати
| | певні посади або займатися певною діяльністю.
| | Громадські роботи. Виправні роботи. Службові обмежен-
| | ня для військовослужбовців. Конфіскація майна та її
| | відмежування від спеціальної конфіскації. Арешт. Обме-
| | ження волі. Тримання в дисциплінарному батальоні вій-
| | ськовослужбовців. Позбавлення волі на певний строк.
| | Довічне позбавлення волі.
| | Самостійна робота № 13
| | Тема 1.18. Дискусія про
| | смертну кару
| | 1. Смертна кара в історії
| | кримінального права
| | України.
| | Які підстави кримінальної відповідальності?
| | 3.1.
| Коментар відповідей конкретний: об’єктивність оцінювання відповіді
| | | | студента. Знання даної теми необхідне для правильного вирішення правових практичних ситуацій та юридично грамотної кваліфікації діянь.
| | | 3.2.
| Підсумок вивченого матеріалу (аналіз рівня знань, умінь, навичок по
| | | | темі, які показало опитування).
| | | 4.
| Вступний інструктаж
| | | 4.1.
| Перелік практичних завдань, згідно інструктивної картки до заняття, що додається.
Поділ групи на чотири експертно-аналітичні групи
| | | 4.2.
| Ознайомлення з основними теоретичними положеннями, компонентами, особливостями виконання завдань.
| | | 4.3.
| Інструктаж з техніки безпеки та охорони праці при виконанні аудиторних практичних завдань
| | | 5.
| Самостійне виконання студентами практичної роботи
| | | 5.1.
| Поточний інструктаж згідно з інструктивними картками, враховуючи індивідуальний підхід до студентів. Деталізоване пояснення методики виконання практичної роботи.
| | | 5.2.
| Поточний контроль виконання практичних завдань згідно з відведеним часом навчального заняття. Біжучий інструктаж, попереджуючи появу типових помилок, характерних недоліків або неуважності..
| | | 5.3.
| Консультативна робота. Важливо, щоб студент на протязі заняття при допомозі викладача сформував у собі практичні вміння і навички по теоретичних питаннях і зумів захистити практичну роботу усно перед викладачем, проаналізувати кожен етап цієї роботи.
| | | 6.
| Захист практичної роботи
| | | | Після закінчення виконання практичних завдань студенти захищають усно; виявляють рівень теоретичної підготовки та практичні вміння у вирішенні практичної правової ситуації кейсу і кваліфікації злочинів.
| | | 7.
| Завершальний інструктаж (підведення підсумків)
|
| | 7.1.
7.2.
7.3.
| Аналіз роботи підгруп студентів (колективний і індивідуальний вклад в досягнення мети заняття і вирішення поставлених завдань).
Письмові звіти. Успіхи, досягнення, недоліки в роботі індивідуально і в цілому по групі.
Оголошення оцінок за виконання практичної роботи, якщо роботу студенти закінчили, доопрацювали та до оформили.
|
| | 8.
| Домашнє завдання
|
| | 8.1.
| Завдання на доопрацювання практичної роботи.
|
| | 8.2.
| Робота з КК України, судовою практикою.
|
| | 8.3.
| Література згідно з планом заняття.
|
| | | | | |
|