Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Тема. Зв'язне мовлення. Письмовий переказ розповідного тексту з елементами опису приміщення.
Урок з української мови № 18 Мета уроку: Освітня: розглянути особливості побудови опису приміщення, показати відмінність між науковим та художнім описом приміщення; Розвивальна: розвивати усне й писемне мовлення учнів, збагачувати їх словниковий запас; Виховна: виховувати впевненість у собі, прагнення само реалізуватися; прищеплювати любов до рідного краю; Обладнання: підручник, ілюстрація " Клас поетики в Переясловському колегіумі" (Музей Григорія Сковороди). Тип уроку: урок розвитку зв’язного мовлення. Структура уроку: 1. Повідомлення теми й мети уроку. Мотивація навчальної діяльності. 2. Осмислення і засвоєння нової інформації. 3. Оцінки та їх коментарі. 4. Домашнє завдання. 5. Підсумок уроку. Хід уроку 1. Повідомлення теми й мети уроку. Мотивація навчальної діяльності. 2. Осмислення й засвоєння нової інформації. 2.1. бесіда з учнями. – Що таке опис? – Яка мета опису? Учень 1. Опис – це висловлювання, в якому розкриваються важливі, характерні ознаки предмета, явища, особи. Учень 2. Мета опису–дати точне уявлення про предмет або явище. — В якому стилі можуть бути описи? — Що ми описували в 5 класі? — Як називається опис природи? — Як називається опис зовнішності людини? 2.2. проблемне запитання. – Що таке інтер’єр? Які типи інтер’єру бувають? (Використовується інтерактивний метод " Мозковий штурм") Учень 1. Інтер’єр – це архітектурно і художньо оздоблена внутрішня частина будинку, приміщення. Учень 2. Або це – картина, малюнок і т. ін., на яких зображено внутрішню частину якого-небудь приміщення. Учень 3. Інтер’єр буває житловий і громадський. 2.3. робота з підручником. а) робота з текстом " Музей Григорія Сковороди" (вправа 62, с.35); б) робота з словником (с. 36); Гуманіст – людина, пройнята турботою про благо інших; Колегіум – у Західній Європі, в Україні та в Росії в XVI – XVIII ст. – назва закритих середніх і вищих навчальних закладів; в) робота із запитаннями та завданнями с. 36; - З'ясуйте тему й основну думку тексту. Чи заголовок розкриває думку тексту? - Які типи мовлення вам відомі? Доведіть, що в тексті поєднуються різні типи мовлення. - Який тип мовлення ми називаємо описом? Чим опис відрізняється від розповіді, роздуму? - Де розміщено експозицію музею Григорія Сковороди? 2.4. виконання вправи № 3, с. 37. 2.5. Слово вчителя. Основа опису приміщення – це перелік ознак приміщення та предметів, які в ньому знаходяться. В описі місця " новим" є назви предметів (речей, меблів), а " відомим" їх місце розташування. Праворуч від стола – книжкова шафа. В описі предмета " відоме" – назва цього предмета, а " нове" – назви його характерних ознак. 2.6.Підготовка до роботи над письмовим переказом. а) робота з підручником вправа № 4, с. 37; б) колективне складання плану; 2.7. Орієнтовний план 1. Музей видатного українського філософа, гуманіста, поета. 2. Син селянина-козака. 3. Екскурсія до класу поетики. 4. Речі в кімнаті. 5. Заслуги Григорія Сковороди. 3. Оцінки та їх коментарі. 4. Домашнє завдання. Написати письмовий переказ. 5. Підсумок уроку.
|