Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
III. Мотивація навчальної діяльності
Урок 26 Тема: Завершення територіального поділу світу Мета: § сформувати в учнів знання про становище народів Азії, Африки та Латинської Америки під владою європейських колонізаторів, показати на карті колоніальний поділ світу наприкінці XIX ст.; § формувати навички з виявлення причино – наслідкових зв’язків, уміння давати коротку характеристику діяльності історичних діячів; § виховувати непримиренне ставлення до війни як засобу розв’язання конфліктних ситуацій. Тип уроку: комбінований. Обладнання: атлас, настінна карта, ілюстративний матеріал. Основні поняття: «територіальний поділ світу», «колонії», «напівколонії», «колоніалізм», «концесія». Основні дати та події: 1869 р. — відкриття Суецького каналу.
Хід уроку I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань § Дайте визначення поняттям «метрополія», «колонія». § Коли європейські держави почали захоплювати колонії? § Назвіть найбільші колоніальні держави. § Назвіть регіони, які найбільш активно освоювалися європейцями. § Які події сприяли європейській колонізації? III. Мотивація навчальної діяльності У результаті промислового перевороту Європа остаточно затвердилася як лідер на світовому ринку. Вона мала суттєву військово-технічну перевагу і контролювала світову торгівлю. Європейські держави до сер. XIX ст. значно збільшили свої колоніальні володіння. З одного боку, колоніалізм залучав усі народи до загальносвітового розвитку, а з іншого — утверджував колоніальне рабство, гноблення, приниження людської гідності.
|