Студопедия

Главная страница Случайная страница

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Акафист ко образу Пресвятыя Троицы и Божіей Матери «Спасительница» явленныя въ Косине






 

Кондакъ 1


Къ Избранней Спасительнице земли Русскія, ко Пресвятей Маріи Деве Богородице хвалебное возносимъ со слезами пеніе, Ты же Мати, оставьте Мне, за Землю всю - Святую Троицу молившая и отъ погибели насъ грешныхъ спасшая. Мы же Тебе Царице Богородице съ великимъ покаяніемъ поемъ вси сице: Радуйся, Спасительнице, отъ гнева праведнаго Божія, движимаго на ны, грехъ ради нашихъ для покаянія нас покрывающая.

 

Икосъ 1


Пречудному явленію Твоему, о Пребожественная и Единосущная Троице со Пресвятою Владычицей нашей Спасительницей и Заступницей Богородицей, бывшему во селе Косине, что близъ града стольнаго, Москвою именуемаго, грешному рабу Божію предъ предивною иконою Твоею чудотворною Косинскою во храме, Успенію Твоему посвященному, со страхомъ веліемъ и со умиленіемъ о спасительномъ заступленіи Твоемъ за ны предъ Святою Троицею похвальное пеніе возносимъ ти Мати таковая:
Радуйся, Спасительнице наша милосердная;
Радуйся, Заступнице за грешныхъ насъ усердная.
Радуйся, всемъ сердцемъ насъ любящая;
Радуйся, за насъ Святую Троицу моляшая.
Радуйся, всю Землю отъ погибели хранящая;
Радуйся, покровомъ заступленія Своимъ насъ укрывающая.
Радуйся, Спасительнице, отъ гнева праведнаго Божія, движимаго на ны, грехъ ради нашихъ для покаянія нас покрывающая.

 

Кондакъ 2


Предивное и страшное виденіе сіе яви Господь для вразумленія намъ всемъ грешнымъ ибо превзыдоша преступленія и развращенія человековъ по всей земли долготерпеніе Отца и Сына и Святаго Духа и сіе показа Пресвятая Троице грешнику молящемуся со слезами вопіющему: Аллилуіа.

 

 

Икосъ 2


Господи, Господи, почто кресты со храмовъ не пощаде Ты? Ибо ураганъ надъ Москвою снесе иныя изъ нихъ и на земь поверже вопроси рабъ сей. Почто гневишися тако на ны и слуги своя? И гласом небесным возвести Господь - За то, что странных не принимаютъ! Господи, такъ за это ли? - Вновь вопроси рабъ сей ко Творцу Своему. И снова прогреме гласъ съ небеси рабу сему - За то, что странныхъ не принимаютъ! Мы же въ семъ виновныя вси ко Богородице притецемъ - спаси и заступи и помоги изгладить грехи наша, взывая сицевая:
Радуйся, Споручнице всехъ кающихся;
Радуйся, Помощнице спасающихся.
Радуйся, Дева Пресвятая милосердная;
Радуйся, о странникахъ Заступнице усердная.
Радуйся, въ беде нигде неоставляющая;
Радуйся, всехъ верныхъ православныхъ омофоромъ покрывающая.
Радуйся, Спасительнице, отъ гнева праведнаго Божія, движимаго на ны, грехъ ради нашихъ для покаянія нас покрывающая.

 


Поделиться с друзьями:

mylektsii.su - Мои Лекции - 2015-2024 год. (0.005 сек.)Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав Пожаловаться на материал