Студопедия

Главная страница Случайная страница

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок 14. Тема:Узагальнення та систематизація знань з теми «Вступ






Тема: Узагальнення та систематизація знань з теми «Вступ. Клітина»

Мета.: узагальнити та систематизувати знання учнів з теми; перевірити знання термінів, вміння розпізнавати основні групи організмів, їх властивості; розвивати логічне мислення, прищепити любов та бережливе ставлення до природи.

Обладнання: завдання по варіантах.

Тип уроку: узагальнення та систематизації знань

Хід уроку

І. Організаційний етап

Привітання вчителя і учнів. Перевірка готовності до уроку. Перевірка присутніх.

ІІ. Актуалізація знань.

Бесіда по вивченій темі.

ІІІ. Повідомлення теми, мети, завдань уроку.

- Тестова контрольна робота.

Варіант 1.

І рівень.

Зазначте одну правильну відповідь.

1.Визначити, що вивчає біологія:

а) живі організми, б) неживу природу, в) мікрооб’єкти, г)структуру суспільства.

2.Виокремте науку, яка вказує на належність організмів до певної систематичної одиниці: а) ботаніка, б) анатомія) в)біологія: г) систематика.

3. Визначити організмів за типом живлення, які самостійно утворюють органічні речовини:

а) гетеротрофи, б) сапротрофи, в) авторотофи; г)паразити.

4.Вказати, як називаються організми, які мають сформоване ядро:

а) еукаріоти, б)прокаріоти, в)одноклітинні, г)віруси.

5.Вказати прізвище вченого, який відкрив клітину:

а)Роберт Гук, б) Антоні ван Левенгук, в) Луї Пастер, г)Ч.Дарвін.

6. Визначити найменшу функціональну, структурну одиницю живого: а) клітина, б)органела, в)ядро, г)орган.

ІІ рівень

Визначити одну або декілька правильних відповідей.

7. Визначте із переліку складові рослинної клітини:

а)ядро, б) вакуоля, в)цитоплазма г)клітинна стінка, д)всі відповіді правильні.

8.Визначте органелу, яка характерна лише для рослинної клітини: а)ядро, б) цитоплазма, в)клітинна оболонка, г) вакуоля, д)хлоропласти.

9. Зазначте, що займає внутрішній вміст клітини:

а)ядро, б)цитоплазма, в) хлоропласти, г)мітохондрії, д)вакуоля.

10. Виокремте, що не відноситься до складового світлового мікроскопа:

а) предметний столик, б)тубус, в) окуляр, г) об’єктив, д)фільтрувальний папір, е)препарувальна голка.

11. Визначте правильний показник збільшення світлового мікроскопа, якщо на об’єктиві показник дорівнює 12, а на окулярі – 8: а)120, б)85, в)96, г)110.

12.Визначіть, як називається клітина, яка ділиться:

а)дочірні, б)материнською, в) колоніальною, г)рослинною, д)тваринною.

ІІІ рівень.

13.Дайте визначення поняттю:

Клітина – це_____________________________________________.

14. Встановіть логічні пари:

а) поділ клітини б)мікроскоп, лупа, в) клітина, г)дослід, спостереження, опис, д)ядро, вакуоля, хлоропласти, включення, оболонка.

1.процес, у якому клітина, що називається материнською клітиною, ділиться на дві нові клітини, що називаються дочірніми клітинами;

2. найменша структурна і функціональна одиниця живого організму.

3.Збільшувальні прилади.

4.Методи вивчення організмів.

5. Органели клітини.

6. Будова клітини.

 

15. Встановіть послідовність приготування мікропрепарату шкірки цибулини:

А)З внутрішнього боку соковитої луски цибулі зніми прозору шкірочку і за допомогою препарувальної голки поклади у краплину води, розправ її кінчиком голки.

Б)постав мікроскоп у робоче положення.

В)приготуй тимчасовий мікропрепарат. За допомогою піпетки нанеси 1-2 краплі води на предметне скло.

Г) Підфарбуй мікропрепарат розчином йоду. Для цього на предметне скло крапни краплину йоду, фільтрувальним папером з іншого боку відтягни зайвий розчин.

Д) мікропрепарат покласти на предметний столик мікроскопа.

Е) мікропрепарат накрий покривним скельцем.

ІУ рівень.

Відкриті питання (творчого характеру)

Яке біологічне значення поділу клітин?

Варіант 2.

І рівень.

Зазначте одну правильну відповідь.

1.Визначити, що вивчає цитологія:

а) живі організми, б) клітини, в) мікрооб’єкти, г)структуру суспільства.

2.Виокремте науку, яка вказує на належність організмів до певної систематичної одиниці: а) систематика, б) анатомія в)біологія: г) ботаніка

3. Визначити організмів, які живляться готовими органічними речовинами:

а) гетеротрофи, б) сапротрофи, в) авторотофи; г)паразити.

4.Вказати, як називаються організми, які не мають сформованого ядра: а) еукаріоти, б)прокаріоти, в)одноклітинні, г)віруси.

5.Вказати прізвище вченого, який відкрив клітину:

а)Роберт Гук, б) Антоні ван Левенгук, в) Луї Пастер, г)Ч.Дарвін.

6. Визначити найменшу функціональну, структурну одиницю живого: а) клітина, б)органела, в)ядро, г)орган.

ІІ рівень

Визначити одну або декілька правильних відповідей.

7. Визначте із переліку органелу, яка є і в рослинній і тваринній клітинах:

а)ядро, б) вакуоля, в)цитоплазма г)стінка, д)всі відповіді правильні.

8.Визначте органелу, яка характерна для тваринної клітини: а)ядро, б) цитоплазма, в)клітинна оболонка, г) вакуоля, д)хлоропласти, е)ендоплазматична сітка.

9. Зазначте, що займає внутрішній вміст клітини:

а) цитоплазма, б) ядро, в) вакуоля, г)мітохондрії, д) хлоропласти.

10. Виокремте, що відноситься до складового світлового мікроскопа:

а) предметний столик, б)тубус, в) окуляр, г) об’єктив, д)фільтрувальний папір, е)препарувальна голка.

11. Визначте правильний показник збільшення світлового мікроскопа, якщо на об’єктиві показник дорівнює 8, а на окулярі – 7: а)120, б)85, в)96, г)56.

12.Визначіть, як називається клітина, яка поділилась:

а)дочірні, б)материнською, в) колоніальною, г)рослинною, д)тваринною.

ІІІ рівень.

13.Дайте визначення поняттю:

Поділ клітини – це________________________________________.

14. Встановіть логічні пари:

а) цитологія б)мікроскоп, лупа, в) клітина, г)дослід, спостереження, опис, д)ядро, вакуоля, хлоропласти, включення, оболонка.

1.наука про будову та функції клітини;

2. найменша структурна і функціональна одиниця живого організму.

3.Збільшувальні прилади.

4.Методи вивчення організмів.

5. Органели клітини.

6. Будова клітини.

15. Встановіть послідовність приготування мікропрепарату шкірки цибулини:

А) Підфарбуй мікропрепарат розчином йоду. Для цього на предметне скло крапни краплину йоду, фільтрувальним папером з іншого боку відтягни зайвий розчин.

Б). Мікропрепарат накрий покривним скельцем.

В)приготуй тимчасовий мікропрепарат. За допомогою піпетки нанеси 1-2 краплі води на предметне скло.

Г) З внутрішнього боку соковитої луски цибулі зніми прозору шкірочку і за допомогою препарувальної голки поклади у краплину води, розправ її кінчиком голки.

Д) мікропрепарат покласти на предметний столик мікроскопа.

Е) постав мікроскоп у робоче положення

ІУ рівень.

Відкриті питання (творчого характеру)

Яке біологічне значення поділу клітин?

ІУ. Підсумок уроку.

У.Завдання додому. Повторити основні терміни і поняття.


Поделиться с друзьями:

mylektsii.su - Мои Лекции - 2015-2024 год. (0.009 сек.)Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав Пожаловаться на материал