Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Урок №65
Тема. Групи грибів: сапротрофні – цвільові гриби. Демонстрування цвілевих грибів. Лабораторне дослідження №16. Будова цвілевих грибів (за допомогою оптичного мікроскопа). «Інструктаж з БЖД». Мета: cформувати уявлення про різноманітність цвілевих грибів, особливості їх будови, та процеси життєдіяльності; виявити характерні особливості цвілевих грибів; розвивати розуміння еволюційного розвитку живого, уміння порівнювати, аналізувати, робити висновки; виховувати інтерес до дослідницької діяльності. Обладнання і матеріали: мукор на харчових продуктах, лупа, мікроскоп, обладнання для виготовлення мікропрепаратів, постійні мікропрепарати з пеніцилом, таблиця «Гриби». Базові поняття і терміни: білу цвіль, головаста цвіль, мукор, пеніцил, пеніцилін, антибіотик, редуценти. Тип уроку: засвоєння нових знань.
Хід уроку І.Організаційний момент ІІ.Актуалізація опорних знань Біологічний диктант. Виберіть правильні твердження. 1. Наука, що вивчає лишайники, називається ліхенологією. 2. Найбільше видів лишайників є у великому промисловому місті. 3. У лишайнику гриб отримує від водорості органічні речовини. 4. Тіло лишайника називається сланню. 5. Лишайники прикріплюються до субстрату за допомогою коренів. 6. У лишайнику водорость за допомогою гриба отримує воду й мінеральні солі. 7. У лишайників переважає нестатевий спосіб розмноження. 8. Основним джерелом живлення північних оленів є ксанторія. 9. Лишайники переважають у рослинності тундри. 10. Деякі лишайники дуже чутливі до забруднення повітря. Відповідь: 1, 3, 4, 6, 7, 9, 10. ІІІ. Мотивація навчальної діяльності У людини є багато супутників серед тварин і рослин. А що ви знаєте про гриби, які постійно живуть біля людини? Пригадайте зіпсовані продукти. У каструлі під кришкою зосталася варена картопля й про неї забули. Коли через кілька днів відкрили кришку, то побачили пухнасту «вату» - білу цвіль. Що ж це за живі організми і як вони утворилися? Відповідь на це запитання ми отримаємо на сьогоднішньому уроці. IV. Вивчення нового матеріалу 1. Поняття про цвілеві гриби. Розповідь учителя Гриби різноманітні за зовнішнім виглядом, місцем існуванням та фізіологічними особливостями, але в їх будові є спільні риси. Міцелій цвілевих грибів або зовсім не розвинутий, або представлений неклітинним міцелієм. На рештках рослин і тварин, у грунті та продуктах харчування можна побачити характерні плівочки, утворені добре розгалуженими міцеліями грибів. За цю особливість їх називають цвілевими грибами. Цвілеві гриби – сапротрофи, можуть споживати мертву органіку, очищаючи від неї поверхню землі, розмножуючись на харчових продуктах, псують їх і завдають шкоди людині. 2. Особливості будови цвілевих грибів.
Виконання лабораторного дослідження Лабораторне дослідження №16 «Будова цвілевих грибів». Мета: вивчити особливості будови й розмноження цвілевих грибів на прикладі мукора. Обладнання: мікроскоп, лупа, препарувальний набір, предметне й покривне скельця, склянка з водою, піпетка, міцелій мукора на хлібі, постійний мікропрепарат мукора. Хід роботи 1. Роздивіться шматок хліба з цвіллю неозброєним оком і з допомогою лупи. Опишіть її зовнішні ознаки. 2. Виготовте тимчасовий препарат мукора й розгляньте його під мікроскопом. Для цього розмістіть на предметному склі мукор, розправте препарувальною голкою, крапніть води й покрийте покривним скельцем. 3. Знайдіть окремі гіфи грибниці та спорангії. Опишіть їх. 4. Розгляньте постійний мікропрепарат мукора з допомогою мікроскопа. Порівняйте побачене на хлібі й у мікроскопі, малюнком підручника. Що являє собою міцелій мукора? 5. Виконайте схематичний малюнок мукора, підпишіть на малюнку гіфи, спорангії, ніжку. 6. Зробіть висновок про особливості будови цвілевих грибів. 3. Різноманітність цвілевих грибів. На харчових продуктах може оселятися мукор (головчаста цвіль). Це одноклітинний гриб. Грибниця – це єдина розгалужена багатоядерна клітина. На грибниці з’являються кулясті спорангії, на яких утворюються спори чорного кольору. Гнилий гриб пеніцил. Цей гриб багатоклітинний. Складається із розгалужених ниток розділених перегородками на окремі клітини. Спори містяться на верхівці особливих утворів, що мають вигляд китичок. На вологій деревині може оселятися хатній гриб. Цей гриб псує різноманітні вироби і деревину (підлогу та деревні будівлі). 4.Значення цвілевих грибів. - споживання продуктів, уражених цвілевими грибами, може спричинити тяжкі харчові отруєння. - певні види цвілевих грибів людина використовує для отримання харчових продуктів – лимонної кислоти. - виробництво твердих сирів. - отримання речовин, що посилюють ріст у рослин (розмір ягід безнасінних сортів винограду). - у природі цвілеві гриби разом із бактеріями становлять групу редуцентів, які розкладають органічні рештки, забезпечуючи колообіг речовин у природі (на 1 га грунту – 4 ц бактерій, 2-3 ц грибів). - пеніцил – виділений перший антибіотик /пеніцилін/. Антибіотики – речовини, які знищують, або припиняють розвиток мікробів, виявляють бактерицидну дію. О. Флемінг, вивчаючи гриби, винайшов усім відому речовину, що рятує життя хворим, - антибіотик пеніцилін. У 1945 р. ученого за це відкриття було нагороджено Нобелівською премією. V. Узагальнення і систематизація знань - Що спільного в будові мукора та пеніцила? - Що відмінного в будові мукора та пеніцила? - Чому цвілеві гриби оселяються на органічних рештках? - За яких умов можна уникнути появи цвілі? VI. Домашнє завдання Вивчити відповідний параграф підручника.
|