Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
До проведення практичного заняття № 2 (2год.)
Методична розробка з навчальної дисципліни «Українська мова (за професійним спрямуванням)»
1. Тема заняття: Специфіка мовлення фахівця. 2. Мета заняття: вивчити основні умови ефективного мовленнєвого спілкування, композицію публічного виступу. 2.1. Після виконання роботи студент повинен знати: основні умови ефективного мовленнєвого спілкування, композицію публічного виступу. уміти: готуватися до публічного виступу, правильно сприймати фахову інформацію, володіти різними видами усного професійного спілкування. 3. Матеріально-технічне оснащення робочого місця: презентація, методичні поради, тестові завдання. 4. Інструктаж з техніки безпеки: не потребує Хід заняття 1. Вступне слово викладача. 2. Знайомство з темо та метою заняття. 3. Робота за планом. Специфіка мовлення фахівця - Мова і професія. - Майстерність публічного виступу. - Види підготовки до виступу. - Управління мовленням та його структурування з допомогою тематичної організації, зв'язності та злитості. - Набір відповідних тактичних та мовних засобів у межах конкретного виду спілкування. 4. Робота з теоретичним матеріалом. 5. Фронтальна бесіда. - Яке значення має мова у роботі медика? - Що значить знати мову своєї професії? - Які вимоги ставляться до мовлення медсестри (фельдшера)? - Доведіть, що мовленнєва культура – критерій професійної майстерності медика. - Назвіть причини недостатнього рівня культури мовлення. - Назвіть способи підвищення мовленнєвої культури. - Як здійснюється управління мовленням? - Як здійснюється структурування мовленням? - Від чого залежить майстерність публічного виступу? - Як потрібно готуватись до публічного виступу? - Розкажіть про мовні засоби у межах конкретного виду усного спілкування. - Що таке промова? - Які ви знаєте різновиди публічних промов? 6. Робота з методичними порадами. 7. Зміст і послідовність виконання практичного завдання. 7.1. Викладачем озвучується завдання студентам групи за варіантами: 1-й варіант - «Підготувати публічний виступ на засідання колективу навчальної групи щодо покращання успішності»; 2-й варіант – «Підготувати агітаційну промову щодо вступу до Лебединського медичного училища імені проф.. М.І. Сітенка»; 3-й варіант – «Підготувати ділову доповідь на одну з тем: «Лікувальна сила слова», «Слово лікує, слово ранить». студенти (з урахуванням вимог до проведення публічного виступу) готують його зміст. По завершенні – виступають перед аудиторією. Викладач підбиває підсумки: Ораторська промова — промова усна. Уся її побудова, усі мовленнєві засоби, усі виразні можливості мови повинні бути підпорядковані цілям безпосереднього спілкування зі слухачами. Публічному виступу повинні бути притаманні всі кращі якості усної промови: - інтонаційна виразність, - гнучкий синтаксис, - безпосередність переживання думки, - єдність слова і жесту, - живе відчуття співрозмовника і контакт з ним. Гарний оратор завжди прагне до установлення не тільки інтелектуальних, моральних, ідейних контактів з аудиторією, але й контактів словесних.
8. Методичні рекомендації з виконання та оформлення Підготовка до публічного виступу передбачає кілька етапів: 1. Обдумування та формулювання теми, встановлення кола питань, які вона охоплює, виділення принципових питань. 2. Добір теоретичного та фактичного матеріалу (наукове опрацювання літератури, інформації, відібраної усним способом). 3. Складання плану, тобто визначення порядку розташування окремих частин тексту, їх послідовності та обсягу. 4. Складання тез виступу. 5. Складання тексту виступу. Зміст виступу записується до зошита для практичних робіт з української мови (за професійним спрямуванням).
|